مقالات عمومی

۷ فرصت شغلی مرتبط با بلاک چین در سال ۲۰۲۰

نوآوری بلاک چین در حال تبدیل شدن به یکی از مهم ترین مهارت ها در بازار شغلی حوزه IT است. طبق نظرسنجی اخیری که توسط دیلوییت اینسایتز (Deloitte Insights) منتشر شده است، ۸۶ درصد پاسخ دهندگان با این موضوع موافق بوده اند که فناوری بلاک چین، مقیاس پذیر است و سرانجام به پذیرش گسترده دست خواهد یافت. نظرسنجی دیگری که توسط آپ‌وورک (Upwork) بزرگترین شبکه فریلنس جهان انجام شده نیز تایید کرده است که بلاک چین در بین ۲۰ مهارت برتر با سرعت رشد زیاد قرار دارد.

غول های فناوری بسیار زیادی وجود دارند که به دنبال افرادی با تخصص بلاک‌چین هستند، اما باید دارای دانش ضروری باشید تا در این عرصه نوظهور بتوانید به فعالیت بپردازید. در این مقاله، ۷ مهارت جذاب و قابل استخدام بلاک چین در سال های آتی  را بررسی خواهیم کرد.

تولید محتوا

تقاضا برای نویسندگان در حوزه بلاک چین به شدت در حال افزایش است، اما این فرصت شغلی خاص، چیزی نیست که بدون آمادگی وارد آن شوید، بلکه باید دانش کامل و گسترده ای درباره فناوری بلاک چین و مهم تر از آن، مجموعه مهارت فنی مناسب برای ایجاد مطالب آموزشی درباره خدمات و محصولات داشته باشید.

سایر فرصت های نویسندگی پیرامون بلاک چین شامل صفحه فرود (landing page)، محتوای وبلاگ، اخبار و وایت پیپرها می‌باشد. برای تبدیل شدن به تولیدکننده محتوای خوب نیازی به یادگیری تمام مسائل فنی در عرصه بلاک چین وجود ندارد اما مبتدیان باید حداقل دانش عمومی و کلی و مهارت های تحقیقاتی را در اختیار داشته باشند. می‌توان از این شغل، دستمزد ۱۵ الی ۳۰ دلار در ساعت را داشت.

توسعه

مطالعه اخیر تخمین زده است که تقاضا برای توسعه دهندگان بلاک چین که در جاوااسکریپت، ++C، پایتون، رمزنگاری و یادگیری ماشینی مهارت دارند از سال ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۷ تا ۱۱۵ درصد افزایش داشته است. هر سازمانی به توسعه دهنده بلاک چین ماهر و مجربی نیاز دارد که به آنها در خصوص استفاده از فناوری بلاک چین برای بهبود خدمات به مشتریان کمک کند.

در این خصوص، سازمان ها بیشتر به دنبال مهارت‌های زیر می‌باشند: تخصص در ++C، NET.، MVC، HTML، ویژوال استدیو، SQL server، AJAX، SOAP، REST، Agile Scrum و XCOD. میانیگن درآمد متخصصان معمولا ۶۰ الی ۱۰۰ دلار در ساعت است.

طراح وب

شرکت ها به دنبال طراحان وب می‌باشند که بتوانند رابط کاربری (UI) بسیار جذابی ایجاد کنند تا بر روی موبایل و برنامه های اینترنتی کار کند. اگر در این عرصه حرفه ای هستید، آماده پیشنهادات شغلی باشید. میانگین درآمد این شغل معمولا ۳۰ الی ۷۰ دلار در ساعت است.

معاملات ارز دیجیتال

معاملات ارز دیجیتال همانند معاملات فارکس یک سرمایه گذاری پرخطر است. به منظور کسب سود مناسب از معاملات ارز دیجیتال، باید بیش از مهارت های فنی در اختیار داشته باشید. در این خصوص به پلتفرم کارگزاری معتبر و شفاف نظیر کریپتو راکت (CryptoRocket) نیاز دارید که به شما “فرصت انجام معاملات سطح سازمانی از جانب بانک های سرمایه گذاری مهم جهانی و هم چنین ارائه دهندگان نقدینگی کاملا شفاف” را ارائه می‌دهد.

مدیریت جامعه ارز دیجیتال

این نوع مدیریت در موفقیت پروژه های ارز دیجیتال و مخصوصا در ایجاد آگاهی و تعامل با مشتریان نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. برای استارت آپ ها بسیار سخت خواهد بود که بدون کمک مدیر جامعه به موفقیت دست یابد و با وجود شرکت های مبتنی بر ارز دیجیتال موجود و آتی، قطعا به خدمات این مدیران نیاز خواهد بود. میانگین حقوق سالانه این افراد می‌تواند بین ۵۵,۰۰۰ الی ۱۲۰,۰۰۰ دلار باشد.

مهندس

با وجود افزایش استفاده از بلاک چین، بسیاری از شرکت ها به دنبال مهندسانی هستند که در شناسایی نیازهای فنی شرکت و ایجاد برنامه های بلاک چینی برای برطرف کردن این نیازها از تجربه کافی برخوردار باشند. برای استخدام شدن به سطح بالایی از مهارت در جاوا، ریپل، هایپرلجر فابریک، سالیدیتی، اوراکل، بیت کوین و مدیریت دیتابیس نیاز دارید. میانگین حقوق سالانه این شغل بین ۶۰,۵۰۰ الی ۸۱,۰۰۰ دلار است.

مشاور حقوقی

با در نظر گرفتن سطح بالای عدم قطعیت پیرامون صنعت بلاک چین، دیگر بر کسی پوشیده نیست که به مشاوران حقوقی مجرب نیاز است تا توصیه ها و مشاوره هایی در خصوص ایجاد چارچوب حقوقی برای ICO و STO و TGE و سایر توسعه هایی ارائه دهند که در حال حاضر تحت بررسی های دقیق تر قانونگذاری قرار دارند. برای استخدام شدن در این حوزه نیازی نیست که متخصص فنی باشید اما باید دارای مدرک، مجوز و دانش ابتدایی درباره بلاک چین باشید تا از شرکت های مورد نظر در برابر مسائل حقوقی محافظت کنید. میانگین حقوق سالانه این شغل بین ۸۰,۰۰۰ الی ۱۵۰,۰۰۰ دلار است.

منبع
entrepreneur

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا