اخبار خارجی

۵ ساعت تا وقوع آپدیت بلاتریکس اتریوم؛ ۷۳٪ از نودهای اتریوم آماده هستند

بر اساس داده‌های اترنودز (Ethernodes)، ۷۳.۵٪ از نودهای اتریوم برای به‌روزرسانی بلاتریکس (Bellatrix) که طی ساعات آینده انجام خواهد شد، آماده هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بلاتریکس یکی از آخرین مراحل الزامی پیش از به‌روزرسانی مرج است. مرج اتریوم قرار است بین ۱۰ تا ۲۰ سپتامبر (۱۹ تا ۲۹ شهریور)، الگوریتم اجماع این شبکه را به اثبات سهام تغییر دهد.

به گفته بنیاد اتریوم، به منظور آماده شدن برای به‌روزرسانی مرج، اپراتورهای نودهای اتریوم بایستی کلاینت خود را پیش از وقوع به‌روزرسانی بلاتریکس (دوره (epoch) ۱۴۴،۸۹۶ در بیکن چین که قرار است در تاریخ ۶ سپتامبر، ساعت ۱۶:۰۴:۴۷ به وقت تهران انجام شود)، مطابقت دهند.

میزان آمادگی نودهای اتریوم برای به‌روزرسانی مرج
نمایی از میزان آمادگی نودهای اتریوم برای به‌روزرسانی مرج – منبع Ethernodes

با این حال، هنوز ۲۵.۷٪ از نودها برای مرج آماده نیستند. در همین راستا، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم و تیم بیکو توسعه‌دهنده اتریوم، نودهای دیگر را تحت فشار گذاشته‌اند تا کلاینت‌های خود را تا فاصله باقی مانده تا وقوع بلاتریکس به‌روز کنند.

توییت تیم بیکو
منبع: توییتر

بنیاد اتریوم هشدار داده است نودهایی که خود را پیش از به‌روزرسانی بلاتریکس به‌روز نکنند، با بلاکچین اتریوم پیش از فورک اصلی همگام نخواهند شد:

اپراتورهایی که کلاینت خود را به‌روز نکرده‌اند، در زنجیره ناسازگاری با قوانین قدیمی گیر خواهند کرد و قادر به فعالیت در شبکه اتریوم پس از مرج نخواهند بود.

بر اساس داده‌‌های اترنودز، بیشتر نودهایی که هنوز برای به‌روزرسانی بلاتریکس آماده نشده‌اند به کلاینت geth مربوط هستند و هنوز به نسخه ۱.۱۰.۲۳ یا بالاتر ارتقاء نیافته‌اند. Erigon، Besu و Nethermind دیگر کلاینت‌هایی هستند که نودهای آن باید به‌روز شوند.

نودهای اتریوم وظیفه اعتبارسنجی بلاک‌ها را بر عهده دارند و می‌توانند با نرم‌افزارهای مختلف کلاینت با زبان‌های برنامه‌نویسی و کد بیس متفاوتی اجرا شوند.

توییت نودهای اتریوم
منبع: توییتر

پس از به‌روزرسانی بلاتریکس، انتظار می‌رود آخرین مرحله از به‌روزرسانی مرج طی رویدادی که پاریس (Paris event) نام دارد، انجام شود. در این رویداد، سختی کلی ترمینال شبکه (TTD) به ۵۸،۷۵۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ خواهد رسید. انتظار می‌رود مرحله نهایی مرج حوالی ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) رخ دهد.

در حقیقت، زمانی که لایه اجرایی (Execution Layer) بلاکچین اتریوم از TTD مذکور فراتر رود، بلاک بعدی به طور خودکار توسط اعتبارسنج‌های بیکن چین تولید خواهد شد و با نهایی شدن این بلاک، گذار از اثبات کار به اثبات سهام تکمیل خواهد شد.

به گفته بنیاد اتریوم، هولدرهای اتریوم نیازی نیست در طول مرج کار خاصی با اترهای خود یا دارایی‌های مبتنی بر این شبکه انجام دهند. با این حال، باید مراقب کلاهبرداری‌های احتمالی باشند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا