اخبار بلاکچین

دوستی ماینینگ و محیط زیست؛ بیشترین استفاده از انرژی برق تجدید پذیر!

تحقیق جدیدی توسط شرکت تحقیقاتی و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال کوین شیرز (CoinShares) منتشر شده است که تخمین زده شده تقریبا ۷۴.۱ درصد اپراتورهای ماینینگ بیت کوین انرژی برق تجدید پذیر استفاده می کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

این تحقیق همچنین نشان می دهد که اپراتورهای ماینینگ بیت کوین اغلب در مناطقی که منابع انرژی تجدید پذیر زیاد است متمرکز می شوند. ماینرها در واقع انگیزه ای برای انجام این کار دارند زیرا در اکثر موارد با استفاده از انرژی های تجدید پذیر آنها سود بیشتری در بلند مدت خواهند داشت.

با این حال، به نظر می رسد که مصرف انرژی تجدید پذیر در این صنعت از سال گذشته به میزان کمی کاهش یافته است، در گذشته تقریبا ۷۷.۸ درصد از ماینرها از منابع تجدیدپذیر استفاده می کردند. طبق این تحقیق بیان شد:

در گزارش ماه نوامبر ۲۰۱۸ سهم استفاده از انرژی های تجدید پذیر ۷۷.۸ درصد بود که در حال حاضر کاهش یافته است که بیانگر شفافیت و هم چنین اقدامات و فعالیت های زیاد در این صنعت می‌باشد.

اگر این ارقام درست باشند این امر باعث می شود صنعت بلاک چین مصرف انرژی تجدید پذیر بیشتری نسبت به دیگر صنعت های جهان داشته باشد.

علاوه بر آمار مربوط به انرژی این گزارش هم چنین بیان می‌کند که ماینرهای متوسط نیز حتی در بازار نزولی، هم چنان سود کسب می‌کنند. در این گزارش آمده است:

یافته‌های ما تخمین می‌زند که از ماه نوامبر، هزینه جانبی ایجاد ۵ سنت به ازای هر کیلووات است و برنامه زمانبندی استهلاک ۱۸ ماهه از ۶۸۰۰ دلار به ۵۶۰۰ دلار کاهش یافته است که عمدتا به دلیل کاهش هزینه های خنک کنندگی و هزینه های بالا دستی می‌باشد. این موضوع اذعان می‌کند که با قیمت فعلی، ماینر کاملا سودآور است و حتی قطعات قدیمی و روش های پرهزینه نیز برگشت مالی مثبتی دارند.

این تحقیق هم چنین شامل بسیاری از روندهای جالب نظیر تغییرات میانگین هش ریت شبکه است.

دغدغه های مصرف انرژی

ذکر این نکته مهم است که طرفداران و موافقان ارز دیجیتال اصرار بر این موضوع دارند که مصرف انرژی این فناوری بسیار کمتر از بانکداری های سنتی و شرکت های کارت های اعتباری است.

محاسبه شده است که ماینینگ بیت کوین به صورت سالانه مصرف برق کمتری نسبت به چراغ های کریسمس دارد. اکثر عملیات ماینینگ کریپتو در صدد کاهش انتشار کربن می‌باشند.

سال گذشته، کریپتو سولارتک که بزرگترین ماینر بیت کوین کشور اسپانیا است اعلام کرد در حال ساخت مزرعه های انرژی خورشیدی با توان ۳۰۰ مگاوات برای تامین برق ماینینگ خود می‌باشند.

در ماه مارس سال جاری نیز بیت مین استارت آپ پیشروی ماینینگ ارز دیجیتال در صدد ایجاد ۲۰۰ هزار واحد تجهیزات ماینینگ در کشور چین بود که از انرژی ارزان هیدروالکتریک یا تامین برق از آب استفاده می‌کرد.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا