آیا بنیاد 8Hours می‌تواند به تکامل صنعت گیمینگ کمک کند؟

بنیاد 8Hours قصد دارد جهان واقعی را با بلاک چین ادغام کند و از این طریق، اوقاتی را که با خانواده و دوستان می‌گذرانیم، مفید و جهت‌دار کند. به همین خاطر است که این بنیاد با PlayTable مشارکت برقرار کرده است که اولین کنسول بازی مبتنی بر بلاک چین در جهان است و به تسهیل پلتفرم‌های گیمینگ اجتماعی می‌پردازد. EHrT ارز بومی این اکوسیستم است و کاربرد‌های زیادی برای PlayTable دارد. سازندگان اسباب بازی و توسعه‌دهندگان بازی لازم است که این ارز را از بازار آزاد بخرند و از این طریق اسباب بازی‌های خود را ثبت کنند و یا داده‌ها را به محصولات خود اختصاص دهند.

با حمایت فناوری بلاک چینی وی چین، VIMworld تبدیل به یک پلتفرم توکن‌های غیر قابل تعویض هوشمند برای چیز‌های قابل جمع‌آوری و شخصیت‌های دیجیتال شده است. VIM که اختصاری برای عبارت Virtual Integrated Metadata است به توکن‌های قابل جمع‌آوری و دیجیتالی اشاره دارد که بر روی بلاک چین VeChain Thor قرار دارند. هر VIM را می‌توان به صورت شخصیتی دیجیتال دید که دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی است. آنها را می‌توان معامله و جمع‌آوری کرد و یا در بازی‌های PlayTable مورد استفاده قرار داد.

بنیاد 8Hours چیست؟

بنیاد 8Hours

بنیاد 8Hours سازمانی است که برای ایجاد یک جامعه واقعی در فضای بلاک چین ایجاد شده است. همان طور که گفته شد، هدف اولیه تیم این بنیاد این است که پلتفرمی ایجاد کند که در آن افراد برای تعامل با دیگران پاداش بگیرند. این سازمان قصد دارد در همکاری با PlayTable، برنامه‌ای بنام Toy Reality ایجاد کند. به این ترتیب، آنها می‌توانند یک شبکه اجتماعی مجازی بسازند که جهان واقعی را از طریق توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی بر روی بلاک چین شبیه‌سازی کند.

ترکیب جهان واقع و فناوری‌های انبارش داده بلاک چینی نیروی محرکه کل این پلتفرم خواهد بود. علاوه بر این، فناوری RFID و برچسب‌گذاری، ایجاد یک همتای بلاک چینی معتبر را مقدور می‌سازد. این چیدمان از پیگیری مالکیت، ثبت سوابق دارایی و سفارشی کردن دارایی پشتیبانی می‌کند.

جان دمپسی (John Dempsey) بنیان‌گذار بنیاد 8Hours است. او خود یک گیمر و جمع‌آوری‌کننده است. این علایق بودند که الهام‌بخش او برای ایجاد این پروژه شدند و بعدا این پروژه با همکاری تیم و جامعه او ساخته شد. دمپسی احساس کرد که لازم است از فناوری برای در کنار هم قرار دادن افراد استفاده شود و در این میان، از فعالیت‌های اجتماعی مانند بازی کمک گرفته شود.

او بنیادی را ساخت که به ایجاد یک پلتفرم بلاک چینی برای تشویق و پاداش دادن به مردم اقدام کند و زمانی که افراد از این پلتفرم استفاده کنند، پاداش بگیرند. هدف این پلتفرم این است که اطمینان حاصل کند که مشارکت‌کنندگان در آن می‌توانند حداقل ۸ ساعت در هفته را به تعاملات اجتماعی معنی‌دار مشغول شوند.

توکن بنیاد 8Hours

توکن این بنیاد EHrT است که توکن بومی این پلتفرم است. از این توکن می‌توان برای مبادله، پرداخت کارمزد، استیکینگ و رای‌گیری استفاده کرد. EHrT همچنین دارای عملکرد‌های خاصی است که به مدیریت کل پلتفرم کمک می‌کند. از جمله این عملکرد‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربران برای ارائه چیز‌های جهان واقعی در بلاک چین، مجبور به خرج توکن EHrT هستند. این فرآیند باعث ایجاد گواهی‌نامه‌هایی می‌شود که به عنوان مدرک مالکیت عمل می‌کنند. علاوه بر این، اینها متعلق به طبقه توکن‌های غیر قابل تعویض هستند که اجازه توکنیزه کردن دارایی‌های جهان واقع را می‌دهند. برای اینکه کاربران بتوانند ثبت نام کنند و به این پلتفرم ملحق شوند، داشتن این گواهی‌ها الزامی است.

کاربران می‌توانند از طریق ارز بومی بنیاد 8Hours یعنی EHrT به ایجاد پول‌های داخل بازی بپردازند. اینها توکن‌هایی هستند که توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند برای پشتیبانی از اقتصاد بازی‌های خود ایجاد کنند. از آنجا که از این ارز‌ها می‌توان در بین پلتفرم‌ها استفاده کرد، دیگر سیستم‌های گیمینگ در بنیاد 8Hours می‌توانند از آنها استفاده کنند.

توکن‌های رنگی (colored tokens)

این توکن‌ها عملکردی مانند نشانه یا سابقه بر روی یک گواهی دارند و مسیر دیجیتال این گواهی‌ها را به نمایش می‌گذاراند. این یعنی از توکن‌های رنگی می‌توان برای جستجوی مالکیت گواهی‌ها، اعتبار و پیشرفت آنها استفاده کرد. علاوه بر این، تنها توسعه‌دهندگان می‌توانند توکن‌های رنگی جدید ایجاد کنند و آنها را بر روی گواهی‌ها قرار دهند. کاربرد‌های دیگر ارز بومی بنیاد 8Hours شامل سرویس‌های مالی دیگری مانند استیکینگ و پاداش می‌شود. در کل می‌توان گفت که کاربران برای سه منظور استیکینگ، پاداش و پشتیبانی اقدام به نگهداری EHrT می‌کنند.

بنیاد 8Hours از سیستم تراکنشی خود با زنجیره VeChain Thor پشتیبانی می‌کند. این اجازه پشتیبانی از یک پروتکل پرداختی چند طرفه را می‌دهد و برای این کار نیازی به کارمزد‌های گس (gas) نخواهد بود.

VIMworld چیست؟

بنیاد 8Hours

بنیاد 8Hours اقدام به ایجاد VIMworld کرده است که نوعی آغاز همکاری بین PlayTable و آنهاست و هدف از آن، ایجاد یک پلتفرم گمینگ در داخل اکوسیستم خود آنهاست.

VIMworld به یک جامعه مجازی اشاره دارد که مجموعه‌ای از متاداده ادغامی مجازی را جمع‌آوری می‌کند. این متاداده توسط مشارکت‌کنندگان در پلتفرم ایجاد شده است. نیروی محرکه اینها گواهی‌هایی است که به ذخیره VIM و تایید داده کمک می‌کنند و سوابق تراکنش و کل مسیر اشیای مجازی را ثبت می‌کنند. دارندگان VIM می‌توانند به هر فعالیتی در جامعه ملحق شوند و به راحتی به تعامل با کاربران بپردازند. این تعاملات توسط بازی‌هایی مقدور می‌شود که مردم را وادار به اجرای کار‌های خاصی می‌کنند.

نما‌های متعددی وجود دارند که VIM را از توکن غیر قابل تعویض عادی متمایز می‌کنند. یکی از این نما‌ها این است که مالکان VIM تنها زمانی می‌توانند رشد ارزش داشته باشند که مالک در فعالیت‌های VIMworld مشارکت داشته باشد. VIM برای رشد نیازمند کاربرانی است که مرتب EHrT را خرج کنند. VIM همچنین به اشیای جهان واقع مانند اسباب بازی و غیره اجازه می‌هد که با ارائه بر روی بلاک چین بر ارزش خود بیافزایند.

اخیرا اکوسیستم پشت VIMworld متشکل از بیش از ۲۱۰۰ عضو جامعه و ۷۰۰۰ آیتم جمع‌کردنی بوده است. آن در حال حاضر یکی از پلتفرم‌های دیجیتال پذیرفته شده است و از CryptoKitties سبقت گرفته است.

کسب VIM و افزایش دادن ارزش آنها

بنیاد 8Hours

روش‌های زیادی در اکوسیستم بنیاد 8Hours برای کسب VIM وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به برنده شدن در بازی‌ها، بخشش‌ها و غیره اشاره کرد. VIM علاوه بر اینکه مالکیت یک کاربر را ارائه می‌دهد، بر اساس مقدار داده‌های بازی و پیشرفت آنها هم ارزشگذاری می‌شود. VIM ها را به گستره‌ای از کمیابی‌ها و رده‌ها تقسیم می‌کنند و آنها را به آسانی می‌توان با اضافه کردن EHrT بیشتر ارتقا داد. VIM رده بالا دارای مزایای بیشتری برای دارنده خود است.

VIM ها به زودی در VIMExchange قابل معامله خواهند بود که VIMExchange بازاری است که بنیاد 8Hours برای پشتیبانی از همه توکن‌های غیر قابل تعویض در اکوسیستم خود ایجاد کرده است. زمانی که مشارکت‌های بیشتری ایجاد شود، VIM ها را می‌توان برای ترید در دیگر بازار‌های سازگار با VeChain Thor در دسترس قرار داد.

نتیجه‌گیری

ایجاد کاربرد‌های واقعی برای بلاک چین بسیار مهم است و به پذیرش بیشتر این فناوری کمک می‌کند. امروزه در عصر دیجیتال، تعاملات بین افراد بسیار کم شده است و پلتفرم‌هایی که از این مشکل کم می‌کنند، بسیار ارزشمند و دارای کاربرد واقعی هستند. اگر بنیاد 8Hours موفق شود و به اهداف خود دست یابد، یکی از کاربرد‌های مهم بلاک چین محقق خواهد شد. این پروژه می‌تواند نشان دهد که فناوری پشت ارز‌های دیجیتال دارای پتانسیل خوبی برای کنار هم قرار دادن افراد و ایجاد تعامل بین آنهاست.


54321
امتیاز کاربران

منبع boxmining
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر