تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال کاردانو، آوالانچ و شیبا اینو؛ ۳ خرداد ۱۴۰۳

همزمان با صعود دوباره بازار، حالا توجه معامله‌گران به برخی از آلت کوین‌ها از جمله کاردانو، آوالانچ و شیبا جلب شده است. گمانه‌زنی‌های مختلفی وجود دارد که تایید ETFهای اسپات اتریوم می‌تواند جرقه‌ای برای شروع آلت سیزن باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در این مطلب از میهن بلاکچین تصمیم داریم تا تحلیل تکنیکال کاردانو، آوالانچ و شیبا را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود در حوالی ۰.۴۹ دلار عبور کرد، با این حال نتوانست از پس مقاومت ۰.۵۲ دلاری بر بیاید.

نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر خرس‌ها در تلاشند تا قیمت کاردانو را به زیر میانگین‌های متحرک بکشانند، با این حال، احتمالا فشار خرید از این نقشه جلوگیری خواهد کرد. در صورتی که قیمت دوباره از حوالی میانگین‌های متحرک افزایش یابد، خریداران در ابتدا به سراغ مقاومت ۰.۵۲ دلاری خواهند رفت. اگر این مقاومت شکسته شود رالی کاردانو می‌تواند تا ۰.۵۷ دلار ادامه پیدا کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، می‌توان انتظار داشت ریزش تا خط حمایت رسم شده در نمودار ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنکیال آوالانچ

قیمت آوالانچ سه روز پیش از حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۶.۶۲ دلار) افزایش یافت و روز بعد مقاومت ۴۰ دلاری را به سمت بالا شکست.

نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر میانگین‌های متحرک آوالانچ در آستانه ثبت یک تقاطع صعودی هستند، علاوه بر این، قرار گرفتن شاخص RSI در محدوده مثبت نشان می‌دهد فعلا خریداران بر بازار سوار هستند. بنابراین، می‌توان انتظار داشت قیمت آوالانچ تا مقاومت ۵۰ دلاری افزایش یابد. در این سطح احتمالا شاهد فشار فروش خرس‌ها خواهیم بود.

سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و باقی ماندن در آن سطوح می‌تواند به لیکویید شدن پوزیشن‌های لانگ معامله‌گران منجر شود، اتفاقی که قیمت آوالانچ را می‌تواند تا حمایت ۲۹ دلاری کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو

قیمت شیبا در تاریخ ۲۰ می از خط مقاومت الگوی مثلثی متقارن فراتر رفت اما خریداران در تداوم روند صعودی با چالش مواجه شده‌اند.

نمودار شیبا اینو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار شیبا اینو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر فروشندگان به دنبال آن هستند تا قیمت را به داخل الگوی مثلثی برگردانند، اگر موفق شوند، احتمالا شیبا مدت بیشتری را در داخل این الگو نوسان خواهد کرد. در سمت مقابل، خرید در کف معامله‌گران می‌تواند قیمت شیبا را از سطوح فعلی افزایش دهد و به بالای ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار برساند. در این سناریو احتمال تداوم رالی صعودی تا ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار وجود خواهد داشت

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا