اخبار خارجی

دور زدن قوانین مالیاتی آمریکا برای سرمایه‌گذاران رمز ارز سخت‌تر می‌شود

اگر طرح جدید مجلس آمریکا تصویب شود، مالیات “اشخاص با درآمد بالا” ایالات متحده، تا ۲۸.۸٪ افزایش می‌یابد و چرخه واش‌سیل (wash sale یا خرید و فروش همزمان دارایی) برای کاربران رمزارز از بین می‌رود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، طبق سندی که توسط کمیته روش‌ها و ابزارهای مجلس آمریکا در روز دوشنبه منتشر شده است، این پروپوزال، مالیات سود سرمایه‌ بلندمدت را برای اشخاص خاص با درآمد بالا، از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد. مالیات جانبی ۳.۸ درصدی دیگری در خصوص درآمد خالص از سرمایه‌گذاری نیز به این پروپوزال افزوده شده است که بر این اساس مالیات درآمد از سرمایه در آمریکا برای کاربران ثروتمند رمز ارزها را به ۲۸.۸٪ خواهد رساند.

 

واش‌سیل (Wash Sale) به خرید و فروشی اطلاق می‌شود که در آن شخص حتی ممکن است دارایی خود را با ضرر بفروشد و در بازه زمانی ۳۰ روز قبل و بعد از آن، دارایی مشابهی خریداری کند. به این صورت سرمایه‌گذاران می‌توانند قوانین مالیاتی را دور بزنند و حجم ضرر را از سود کم کنند و گزارش دهند. قانون واش‌سیل به دلیل جلوگیری از این رفتار ایجاد شده است. بر اساس این قانون حتی اگر همسر شخص و یا شرکت اشخاص در بازه ذکر شده اقدام به خرید دارایی مشابه دارایی فروخته شده کنند مشمول این قانون بوده و باید مالیات کامل را بر اساس قوانین مالیاتی موجود پرداخت نمایند.

علاوه بر این، برنامه مالیاتی اخیر، رمزارزها را در قوانین واش‌سیل قرار می‌دهد. طبق این قوانین، سرمایه‌گذاران از دریافت سود سرمایه در خصوص دارایی‌هایی که طی ۳۰ روز پس از فروش، مجددا خریداری کرده‌اند، منع می‌شوند. این قانون قبلا در بازار بورس و اوراق بهادار اعمال شده است. قوانین مالیاتی کنونی تحت نظارت IRS (سرویس درآمد داخلی آمریکا)، رمز ارزها را به عنوان یک دارایی در واش‌سیل در نظر می‌گیرد. برخی از کاربران حوزه ارزهای دیجیتال قبلا از این موضوع برای دور زدن قوانین مالیاتی استفاده می‌کردند، این در حالی است که پروپوزال اخیر از جانب قانون‌گذاران این چرخه را پایان خواهد داد.

در صورتی که این طرح به عنوان قانون تصویب شود، کاربران رمزارزها را از تاریخ ۳۱ دسامبر (۱۰ دی ماه) ملزم به ارائه گزارش مالیاتی بر اساس قوانین جدید واش‌سیل می‌کند. این در حالی است که مالیات بر درآمد سرمایه‌گذاری از تراکنش‌هایی که از ۱۳ سپتامبر به بعد انجام شده باشند محاسبه می‌شود. هرچند، هنوز لایحه ۳.۵ تریلیون دلاری به مرحله نهایی نرسیده است. در ماه آوریل، کابینه جو بایدن، افزایش مالیات افراد ثروتمند به ۴۳.۴ درصد را پیشنهاد داده بود.

طرح مالیاتی حزب دموکرات پیرو لایحه زیرساختی در مجلس سنا بوده است و گویای پیاده‌سازی قوانین سختگیرانه‌تر در کسب‌وکارهایی است که با رمزارزها سروکار دارند و الزامات ارائه گزارش کارگزاری‌ها را افزایش می‌دهد. به بسیاری از قانونگذاران دموکرات و جمهوری‌خواه فشار وارد شده است تا اصطلاحات لایحه موردنظر را اصلاح کنند تا در مورد نقش رمزارزها شفافسازی شود. در حالی که مجلس، رای‌گیری در خصوص تصویب این پروپوزال را برای ۲۷ سپتامبر برنامه‌ریزی کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا