اخبار خارجی

قابلیت جدید ادوبی فتوشاپ در خلق آثار NFT؛ تایید اصالت آثار در بازارهای معاملاتی

شرکت ادوبی (Adobe)، خالق فتوشاپ، محبوب‌ترین نرم‌افزار ویرایش تصویر و خلق آثار هنری، ویژگی جدیدی را برای اثبات خلق آثار هنری به صورت توکن NFT در فتوشاپ ارائه می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، بر اساس پست وبلاگی اخیر این شرکت، نرم‌افزار فتوشاپ این امکان را فراهم کرده است تا هنرمندان بتوانند ثابت کنند خالق آثار هنری موجود در بازارهای NFT هستند.

ویژگی جدید فتوشاپ Content Credentials نامیده می‌شود و داده‌های هویتی را هنگامی که یک تصویر در حال ویرایش شدن در فتوشاپ است به عنوان ابر داده ذخیره می‌کند. این ویژگی اختیاری است و شرکت ادوبی در همین راستا وب‌سایتی را راه‌اندازی کرده که در آن ابر داده‌ها تایید می‌شوند.

کاربران می‌توانند حساب‌های کاربری ادوبی و Content Credentials خود را با پروفایل خود در شبکه‌های اجتماعی و همچنین کیف پول‌های رمزارزی مرتبط کنند. پس از آن، در صورتی کاربر بخواهد اثرش را به عنوان NFT به فروش برساند، گواهی دیجیتالی بر اساس اعتبارنامه تاییدشده توسط شرکت Adobe در بازار معاملاتی نمایش داده خواهد شد. علاوه بر این، Content Credentials می‌تواند در وب‌سایت Behance که مربوط به نمونه کارهای شرکت ادوبی است پیوند داده شود.

شایان ذکر است شرکت ادوبی با بازارهای معاملاتی NFT مانند KnownOrigin، اوپن سی (OpenSea)، رریبل (Rarible) و سوپر رر (SuperRare) همکاری می‌کند تا گواهی دیجیتالی در آنها نمایش داده شود.

اسکات بلسکی، مدیر محصول شرکت ادوبی در گفتگویی با Decoder در این رابطه گفت:

در پایان ماه، ویژگی «prepare as NFT» به فتوشاپ اضافه می‌شود که توسط فایل سیستم بین سیاره‌ای (Inter-Planetary File System) پشتیبانی خواهد شد.

به گفته بلسکی ازآنجایی‌که ویژگی جدید هنوز آماده نیست در پیش‌نمایش در دسترس خواهد بود. شایان ذکر است این ویژگی در نسخه بتا فتوشاپ وجود دارد.

مدیر محصول ادوبی معتقد است این پاسخی بر تقاضای کاربران است. به گفته وی هنرمندان از اینکه نمی‌توانند آثار خود را به عنوان NFT در فتوشاپ مینت کنند و دیگران می‌توانند به راحتی از هنر آنها بی‌آنکه هیچ راهی برای اثبات خالق اصلی وجود داشته باشد تقلید کنند شکایت کرده‌اند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا