اخبار بیت کوین

زنگ خطر؛ ذخایر بیت کوین دولت چین تهدیدی بزرگتر از ذخایر دولت آلمان!

درست است که دولت آلمان در حال فروش بیت کوین‌های خود است، اما ۱۹۰٬۰۰۰ بیت کوین توقیف شده توسط دولت چین نیز یک تهدید بزرگ است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با دو برابر شدن میزان فروش بیت کوین‌های دولت آلمان، ذخیره دولت چین نیز نگران‌کننده است. این کشور دارای ذخایر عظیم ۱۹۰٬۰۰۰ بیت کوین است که احتمالا در بازار تخلیه شود. از این رو، روزهای فروش بیت کوین ممکن است هنوز به پایان نرسیده باشد.

دولت چین ۱۹۰٬۰۰۰ بیت کوین را توقیف کرد

بر اساس گزارش خبرگزاری محلی سینا فایننس (Sina Finance)، دولت چین در سال گذشته ۱۹۰٬۰۰۰ واحد بیت کوین، ۸۳۰٬۰۰۰ اتریوم و ۲۷.۲۴ میلیون سکه EOS را مصادره کرد.

این حجم عظیم دارایی‌های کریپتو از عاملان طرح هرمی پالس توکن (PlusToken) توقیف شده است. پالس توکن یک طرح پانزی بود که توسط چن بو (Chen Bo)، دینگ زانکینگ (Ding Zanqing) و پنگ یی‌شوان (Peng Yixuan) رهبری می‌شد. آنها این مقدار دارایی را از فریب سرمایه‌گذاران به دست آورده بودند.

سرمایه آن‌ها به‌طور دقیق، ۳۱۰٬۰۰۰ بیت کوین، ۹.۱۷ میلیون اتریوم و بیش از ۵۱ میلیون توکن EOS بوده که آن‌ها را از طریق آنلاین و آفلاین از سرمایه‌گذارانی که به آنها قول منافع داده بودند، جمع‌آوری کردند.

شایان ذکر است مقامات دولت چین هم پولی که از طریق این طرح پانزی به‌دست آمده بود و هم سود شخصی متهمان را توقیف کرد. قرار است این دارایی‌های توقیف شده به خزانه دولت واریز شود. اکنون سؤال این است که چه اتفاقی برای این دارایی‌های دیجیتال عظیم می‌افتد.

در چند هفته گذشته، بازار ارزهای دیجیتال شاهد تخلیه شدید ارزهای دیجیتال بوده است و نهادهای مختلف دارایی بیت‌ کوین خود را فروخته‌اند. دولت آلمان در مرکز این انتقالات بیت کوین بوده است که منجر به افزایش فشار فروش شد. این دارایی‌ها که در مجموع ۵۰٬۰۰۰ بیت کوین است، ابتدا از Movie2k.to، یک سایت که فیلم‌‌ها را بدون حق کپی رایت و به طور رایگان پخش می‌کرد، ضبط شد. دولت آلمان از اواسط ماه ژوئن شروع به تخلیه این دارایی‌ها در بازار کرده است.

آیا دولت چین بیت کوین‌های توقیفی را در بازار تخلیه خواهد کرد؟

یکی از انتقالات اخیر روز دوشنبه اتفاق افتاد که دولت آلمان تقریبا ۵٬۰۰۰ بیت کوین را به دو بازارساز Cumberland DRW و Flow Traders و صرافی‌های رمزارز مثل بیت اتمپ، کوین بیس و کراکن و تعدادی آدرس‌های کیف پول انتقال داد. تا ۸ جولای، دولت آلمان هنوز ۳۲,۴۸۸ بیت کوین، به ارزش ۱.۸۵ میلیارد دلار در اختیار داشت. با این حال، این عدد باید کمی بیشتر شده باشد؛ چرا که دولت آلمان به تازگی ۳,۶۷۲ بیت کوین را دوباره بازپس گرفته است.

با افشای این موضوع که دولت چین حتی مقادیری بیشتر بیت کوین نسبت به دولت آلمان در تصرف دارد، صنعت کریپتو اکنون نگران شده است. این احتمال وجود دارد که دولت چین مسیر آلمان و حتی دولت ایالات متحده را دنبال کند و حجم عظیمی از این بیت کوین‌ها را به بازار عرضه کند.

اگر این اتفاق بیفتد، فشار فروش بیت کوین ممکن است همانطور که برخی از تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند به پایان نرسیده باشد،. در زمان نگارش این مطلب، دارایی‌های دولت چین دست نخورده باقی‌ مانده است.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا