تحلیل تکنیکال

بازار آلتکوین‌ها در آستانه یک رالی بزرگ؛ نظر تحلیلگران چیست؟

یک استراتژیست ارزهای دیجیتال که اصلاح قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ را به درستی پیش‌بینی کرده بود، معتقد است آلتکوین‌ها به زودی در مرکز توجه قرار خواهند گرفت. یک تحلیلگر دیگر نیز بر اساس شاخص‌های تکنیکال پیش‌بینی کرده است که آلت‌کوین‌ها در آستانه یک رالی عظیم هستند. در این مطلب، به بررسی نظر این دو تحلیلگر پرداخته‌ایم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر معروف ارز دیجیتال به ۴۷۳٬۴۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم X گفت که نمودار OTHERS، نموداری را که تریدرها از آن برای بررسی بازار آلت کوین‌ها استفاده می‌کنند، زیر نظر دارد. این نمودار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به استثنای ۱۰ دارایی دیجیتال برتر و استیبل‌کوین‌ها را نشان می‌دهد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

آلت سیزن در راه است

بر اساس تحلیل رکت کپیتال، به نظر می‌رسد OTHERS از همان سناریویی که این تحلیلگر در ماه فوریه ترسیم کرده بود، پیروی می‌کند. این امر نشان می‌دهد بازار آلت‌کوین‌ها در آستانه حدود ۴۲٪ رشد از سطح فعلی ۲۹۷.۵ میلیارد دلاری خودش است:

ارزش بازار آلت‌کوین‌ها بالاترین کلوز هفتگی خود را از اوایل آوریل ۲۰۲۴ تجربه کرد. همچنین، این نمودار از همان سناریووی که در اوایل امسال ترسیم کرده بودم، پیروی می‌کند.

نمودار OTHERS در تایم فریم هفتگی
نمودار OTHERS در تایم فریم هفتگی – منبع: رکت کپیتال

با نگاهی به نمودار بالا، به نظر می‌رسد پیش‌بینی این تحلیلگر این است که OTHERS تا مقاومت هفتگی آن در ۴۲۵ میلیارد دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

رکت کپیتال در رابطه با جدول زمانی رشد آلتکوین‌ها، معتقد است که تغییر جریان سرمایه به سمت آلت‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که اتریوم مقداری آرام شده و شروع به تثبیت قیمت کند:

هنوز مشخص نیست که رالی اتریوم به پایان رسیده است یا خیر، اما زمانی که قیمت اتریوم پس از حرکت شکست قیمتی پس از تایید ETF (صندوق قابل معامله در بورس) آماده تثبیت شود… آلت کوین‌ها اصولا باید بتوانند از جریان پول جدید بهره ببرند. 

چرخه جریان سرمایه کریپتو - منبع: رکت کپیتال
چرخه جریان سرمایه کریپتو – منبع: رکت کپیتال

رکت کپیتال با نگاهی به نمودار اتریوم، می‌گوید که این پلتفرم لایه ۱ در موقعیت خوبی برای حرکت به بالای ۴٬۰۰۰ دلار قرار دارد، زیرا گاوهای اتریوم اکنون پس از کلوز هفتگی بالاتر از ناحیه مقاومت ۳٬۳۰۰ دلار، شتاب بیشتری گرفته‌اند.

اتریوم زمان زیادی را در اطراف کف‌های دایره نارنجی (۲٬۷۹۱ دلار) صرف کرد. این سطحی است که از لحاظ تاریخی قیمت را به ۴٬۰۰۰ دلار (سبز) رسانده است. کلوز هفتگی بالای باکس نارنجی اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید و تأیید کرد که گاوها دوباره شتاب صعودی خود را به دست آورده‌اند.

نمودار هفتگی قیمت اتریوم - منبع: رکت کپیتال
نمودار هفتگی قیمت اتریوم – منبع: رکت کپیتال

رالی بزرگی در پیش است

تحلیلگر محبوب دیگری به نام تک‌دو (TechDev) معتقد است شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند که آلت‌کوین‌ها در آستانه صعودی بزرگ هستند.

این تحلیلگر مطرح، به ۴۵۲٬۴۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم X می‌گوید که چندین شاخص نشان می‌دهند که بازار کریپتو در حال تکرار الگوی سال ۰۲۰۲ است که درنهایت به یک چرخه صعودی بزرگ خاتمه یافت:

کل بازار کریپتو به تازگی اولین رشد صعودی کلان خود را در سه سال و نیم اخیر آغاز کرده است.

نمودار توتال ۲ ماهه - منبع: تک دو
نمودار توتال در تایم فریم ۲ ماهه – منبع: تک دو

این تحلیلگر نمودار توتال (TOTAL) در تایم فریم ۲ ماهه را به اشتراک گذاشته که نشان می‌دهد دارایی‌های دیجیتال آماده یک شکست قیمتی بزرگ هستند.

نمودار بالا نشان می‌دهد باندهای بولینگر به سطوح مشابهی فشرده شده‌اند که قبل از روند صعودی سال ۲۰۲۰ و ادامه آن در سال ۲۰۲۱، اتفاق افتاده بود.

این تحلیلگر می‌گوید شاخص‌های دیگر هم نشان می‌دهند بازار به زودی صعودی خواهد شد. یکی از این شاخص‌ها، کانال گوسین (Gaussian Channel) در نمودار دو هفته‌ای اتریوم است که نشان می‌دهد احتمالا ETH وارد یک چرخه صعودی می‌شود.

کانال‌های گوسین شاخص‌های مومنتوم هستند که می‌توانند برای شناسایی بازگشت قیمتی استفاده شوند.

تثبیت بیت کوین در سقف تاریخی قبلی. نمودار دو هفته‌ای کانال گوسین ETH سبز است. شروع حرکت صعودی DOGE و شروع رشد بازار آلت‌ها در تایم فریم ۲ ماهه. ما قبلاً کی این‌ها را دیده‌ایم؟

منبع: تک دو
منبع: تک دو

این تحلیلگر همچنین می‌گوید که باندهای بولینگر در نمودار دو ماهه OTHERS صعودی به نظر می‌رسند. به گفته او، بازار آلت‌کوین‌ها در آستانه صعودی مشابه آنچیزی است که در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ شاهد بودیم.

اگر بیت‌کوین آماده صعود باشد، آلت‌کوین‌ها نیز خواهند بود. مقیاس ماکرو این را می‌گوید.

نمودار توتال دو ماهه - منبع: تک دو
نمودار توتال در تایم فریم دو ماهه – منبع: تک دو

منبع
دیلی هودلدیلی هودل

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا