اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

قدرت بیشتر بیت کوین؛ سلطه واقعی آلتکوین ها تنها ۱۰ درصد است!

سلطه بیت کوین در بازار ارز دیجیتال بیش از بقیه ارزهای دیجیتال می باشد. طی دوران فصل آلتکوین ها این شاخص بین بالاترین میزان یعنی تقریبا ۹۶ درصد کل بازار در نوامبر ۲۰۱۳ تا کمترین میزان یعنی ۳۳.۴ درصد در ژانویه ۲۰۱۸ در نوسان بوده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

با توجه به روند گاوی بیت کوین در سال ۲۰۱۹، سلطه این ارز دیجیتال از ۵۱ درصد در اوایل سال به تقریبا ۷۰ درصد رسیده است. با این حال تحقیقات جدیدی نشان می دهد که سلطه واقعی بیت کوین خیلی بیشتر از آنچه که تصور می کنیم می باشد و در واقع ۹۰ درصد است.

محاسبه سلطه بازار

برای به دست آوردن درصد سلطه هر کوین، موجودی در گردش هر کوین باید ضربدر قیمت کوین شود و سپس تقسیم بر ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال شود. انجام چنین روشی نشان می دهد که بیت کوین همیشه بیشترین سلطه را در جامعه ارزهای دیجیتال داشته است. در حال حاضر سلطه بیت کوین ۶۸.۱۳ درصد می باشد که بیشترین میزان آن ۶۹.۷۳ درصد بوده است.  با این حال تحقیق جدید توسط Arcane نشان می دهد که با افزایش نقدینگی معاملات، این مقدار تغییر می کند.

سلطه بیت کوین

سلطه ۹۰ درصدی بیت کوین

هنگامی که نقدینگی نیز محاسبه شود، تسلط بیت کوین در بازار بیشتر بوده و حدود ۹۰ درصد می باشد. طبق بیان بندیک شای (Bendik Schei) فردی که این تحقیق را انجام داده است، نقدینگی کلید مهم دریافت دقیق ترین میزان های سرمایه گذاری در بازار می باشد. وی در این خصوص توضیح داد:

دلیل اصلی این است که هر فردی می تواند به راحتی یک ارز دیجیتال با ۱ میلیارد کوین از قبل استخراج شده ایجاد کند و هر یک کوین را با ۳ دلار معامله کند و به فروش برساند. این کار باعث می شود که ارزش بازار آن کوین ۳ میلیارد دلار باشد کهبا ارزیابی های امروزه حاکی از تسلط بازار ۱ درصدی است و باعث تورم کل ارزش بازار می شود. مشکل این است که در این محاسبه نقدینگی در نظر گرفته نمی شود. یک فردی ممکن است یک توکن را با ۳ دلار به فروش برساند، اما اگر بخواهید ۱ میلیون توکن را بفروش برسانید تکلیف چه می شود؟ بدون محاسبه نقدینگی، ارزش بازار معیار بی معنایی خواهد بود.

سلطه آلتکوین ها چه میزان است؟

در صورتیکه نقدینگی نیز مورد محاسبه قرار گیرد، آلتکوین ها در موقعیت باورنکردنی قرار می گیرند. حتی آلتکوین های برتر با بیشترین قیمت نظیر لایت کوین، ریپل و اتریوم با همدیگر ۱۰ درصد سلطه دارند. شای همچنین بیان کرد: هر روز که بیت کوین قدرتمند تر می شود، احتمال آنکه سایر ارزهای دیجیتال بتوانند با آن رقابت کنند کمتر می‌شود.

منبع
cryptopotato

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا