اخبار خارجی

آمازون تکذیب کرد؛ تصمیمی برای پذیرش بیت کوین نداریم

سخنگوی آمازون شایعه پذیرش بیت کوین و پرداخت‌های آن توسط این شرکت را رد کرد. با این حال آمازون همچنان به تحقیق و بررسی فضای رمز ارزها علاقه‌مند است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف آمازون غول تجارت الکترونیک شایعه پذیرش بیت کوین را رد کرد و سخنگوی این شرکت اعلام کرد در حال حاضر برنامه‌ای برای رمز ارز BTC ندارد.

براساس گزارش منتشر شده در رویترز سخنگوی آمازون اعلام کرده است این شرکت به حوزه رمز ارزها علاقه‌مند است. با این حال این شرکت تاکنون تصمیمی برای پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت اتخاذ نکرده است. وی در این خصوص عنوان کرد:

با وجود علاقه ما به این حوزه، شایعه منتشر شده در خصوص تدابیر آمازون برای پذیرش رمز ارزها صحت ندارد.

با این حال سخنگوی آمازون بررسی پرداخت‌های ارز دیجیتال را رد نکرد و اعلام کرد:

با این وجود ما در حال بررسی این موضوع هستیم که خرید از آمازون با این روش به چه صورت خواهد بود.

آمازون در ۲۲ جولای درخواست استخدام مدیر محصول بلاکچین و رمز ارزها را منتشر کرد. ۴ روز پس از آن روزنامه City A.M به نقل از یک منبع ناشناس داخلی در آمازون اعلام کرد این شرکت قصد دارد بیت کوین و چند رمز ارز دیگر را به عنوان روش پرداخت قبول کند و علاوه بر آن توکن بومی خود را عرضه کند.

کالین وو خبرنگار چینی حوزه بلاکچین حرکت بازار رمز ارزها در روز دوشنبه را به خبر آمازون نسبت داده است. در این روز قیمت بیت کوین با ۱۵٪ افزایش به ۳۹،۸۰۰ دلار رسید. روز گذشته حدود ۹۰۰ میلیون دلار قرارداد فروش استقراضی (Short) در ۱۲ ساعت پس از انتشار این شایعه لیکویید شد. وو در توییتر عنوان کرد:

بیت کوین با ۱۲٪ افزایش قیمت در یک ساعت روند صعودی بازار را هدایت می‌کرد. چون در آن لحظه چینی‌ها تا از خواب بیدار شدند. واضح است که با انتشار این شایعه در جامعه چینی‌های طرفدار رمز ارز بیت کوین شروع به افزایش قیمت می‌کند.

با رد شایعه پذیرش بیت کوین توسط آمازون، قیمت این رمز ارز در حال کاهش است. در زمان نگارش این خبر بیت کوین با ۳.۳۶٪ کاهش در ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۳۶،۹۵۶ دلار خرید و فروش می‌شود.

به نظر شما چه زمانی شرکت‌های بزرگ مانند آمازون، از بیت کوین و در کل رمز ارزها استفاده خواهند کرد؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا