اخبار بلاکچیناخبار عمومی

دستگاه‌های آمازون مورد حمله بد افزارهای ماینینگ قرار گرفتند

بد افزارهای ماینینگ ارزهای دیجیتالی به محصولات Amazon Fire TVs و Amazon Fire Sticks نفوذ کردند. کاربرانی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کردند، متوجه شدند که برنامه‌ای با نام Test همیشه در دستگاهشان در حال اجرا است. توسعه دهنده‌ای که کد این برنامه مخرب را بررسی کرد، یک worm به نام ADB را در این کد کشف کرد. ماینر از اسکریپتی ناشناخته استفاده کرده است که مربوط به بدافزار ماینینگ Coinhive می‌باشد. ماینر از طریق این برنامه، مشغول به ماین کردن ارز دیجیتالی مونرو بوده است.

بلافاصله بعد از نصب این برنامه، این worm از منابع و سخت افزارهای دستگاه‌های ذکر شده‌ی شرکت آمازون، برای ماین کردن ارزهای دیجیتالی استفاده می‌کند. اجرای این worm باعث عملکرد ضعیف و مشکلاتی در پخش ویدئویی این محصولات شده است.

Amazon Fire TVs و Amazon Fire Sticks آسیب پذیر هستند، چرا که از سیستم عامل آندروید استفاده می‌کند. این سیستم عامل هدف اولیه بدافزارهای ماینینگ ارزهای دیجیتالی بوده و خواهد بود.

موثرترین راه برای از بین بردن بدافزارها، بازگرداندن تنظیمات دستگاه به تنظیمات کارخانه است. تحقیقات نشان می‌دهد که ۵ درصد از حجم سرمایه در حال گردش ارز دیجیتالی مونرو به صورت غیر قانونی و با استفاده از بدافزارها ماین شده است.

منبع
dailyhodl

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا