اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

قدیمی ترین بانک قاره آمریکا به دنبال ایجاد ارز دیجیتال!

بانک مرکزی کوراسائو و سنت مارتن (CBCS)، قدیمی ترین بانک مرکزی قاره آمریکا، مشارکت خود را با شرکت بلاک چین Bitt با هدف بررسی یک ارز دیجیتال برای مردم جزیره کوراسائو و سنت مارتن اعلام کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق گفته های رادون آدامز -مدیر اجرایی شرکت Bitt- یک ارز دیجیتال مخصوص دو کشور مذکور طراحی می شود. این دو کشوتحت قلمرو کشور هلند هستند و واحد پولی یکسان با هلند دارند. این کار با هدف کاهش خطرات و هزینه های CBCS در چاپ و توزیع پول نقد انجام خواهد شد. علاوه بر این، این رخداد برای شهروندان و ساکنان منطقه بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود.

ارز دیجیتالی بانک مرکزی

آدامز در بیانیه ای گفت:

اگر یک بانک مرکزی پول دیجیتالی صادر کند، می تواند از آن در کیف پول های تلفن استفاده کند و تراکنشهای مالی را ساده و ایمن سازد. استفاده از تلفن همراه / تبلت در حوزه های قضایی و استفاده از پول در کشور باعث سهولت در همه چیز خواهد شد.

او همچنین افزود:

این راه حل مخصوصا در مورد معاملات برون مرزی، که می تواند حتی روزها در یک منطقه مشترک مالی به طول انجامد و هزینه های بالایی هم دارد، بسیار کارآمد است.

طبق گفته لیلا ماتروس-لستن، رئیس کل فعلی CBCS قدیمی ترین بانک ذخیره در قاره آمریکا که در سال ۱۸۲۸ تأسیس شده است، یک ارز دیجیتال با سیاست ها و فرآیندهای شناخت مشتری و مبارزه با پول شویی سازگار است.

CBCS به این ترتیب پتانسیل این فناوری را به رسمیت می شناسد و متعهد به بررسی راه حل های مربوط به کارایی معاملات قانونی و پرداخت دیجیتال است، این کار در حالی انجام خواهد شد که از مسائل امنیتی اطمینان کامل حاصل شده باشد.

این اولین بار نیست که شرکت Bitt با یک بانک مرکزی همکاری کرده است. در ماه مارس، این شرکت که متعلق به Medici Ventures (یک شرکت تابعه خرده فروشی آنلاین) است، پیش نویس تفاهم را با بانک مرکزی کارائیب غربی امضا کرد. براساس گزارش CCN این قرارداد در همان ماهی امضا شده بود که شرکت Medici Ventures سهام خود را به ۶/۸ درصد افزایش داد.

درست همانند پیش نویس قرارداد Bitt که با CBCS نوشته شده بود، هدف از معامله پیشین این بود که تکنولوژی را توسعه و آزمایش کند تا با بهبود اقدامات و فرآیندهای تامین مالی AML / KYC و تدارکات مالی ضد تروریسم، اتحادیه پولی شرق کارائیب را بهبود بخشد. پیش نویس قبلی نیز در راستای بررسی توسعه یک ارز دیجیتال برای ECCU نوشته شد.

نظر شما راجع به استفاده بانک ها از ارزهای دیجیتال و بلاک چین چیست؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا