اخبار بیت کوین

نظر یک تحلیلگر: بعید است قیمت بیت کوین به این زودی‌ها به زیر ۵۰٬۰۰۰ دلار بازگردد

به گفته دیلان لیکلر (Dylan LeClair)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین از اواخر فوریه به زیر ۵۰٬۰۰۰ دلار نزول نکرده است و بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها به این سطح بازگردد. در ادامه دلایل این تحلیلگر را برای این گفته بررسی خواهیم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، به گفته یک تحلیلگر کریپتو، تعدد حملات بیت کوین به سطوح حمایتی بالاتر و همچنین «عدم وجود هیجانات» در بازارهای مشتقات، نشان می‌دهد بعید است قیمت بیت کوین به این زودی تا ۵۰٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

دیلن لیکلر، تحلیلگر ارشد صندوق دارایی دیجیتال UTXO Management، در یادداشت تحلیلی خود در ۷ آوریل (۱۹ فروردین) توضیح داد که اگر بیت کوین دوباره به محدوده قیمتی ۷۰٬۰۰۰ تا ۷۵٬۰۰۰ دلار برسد، فشار قابل توجهی بر پوزیشن‌های فروش وارد می‌کند. وی در این باره گفت:

پس از تثبیت، در صورت افزایش قیمت به ۷۰٬۰۰۰ تا ۷۵٬۰۰۰ دلار تعداد زیادی از پوزیشن‌های شورت لیکویید خواهند شد.

بر اساس داده‌های کوین گلس (CoinGlass)، اگر قیمت بیت کوین به ۷۰٬۰۰۰ دلار افزایش یابد، تقریبا ۱۷۴.۱۷ میلیون دلار پوزیشن معاملاتی لیکویید می‌شود.

نقشه لیکویید شدن پوزیشن‌های بیت کوین
نقشه لیکویید شدن پوزیشن‌های بیت کوین، منبع: CoinGlass

همچنین، در صورتی که قیمت به بالاتر از ۷۵٬۰۰۰ دلار برسد، حدود ۸۳۰ میلیون دلار از پوزیشن‌های شورت با لیکوییدیشن مواجه خواهند شد.

LeClair توضیح داد اگرچه کاهش قیمت بیت کوین به ۵۰٬۰۰۰ دلار (۲۷٪ کاهش نسبت به قیمت فعلی ۶۹٬۳۰۰ دلار) می‌تواند منجر به لیکوییدی قابل توجه پوزیشن‌های لانگ شود، اما با توجه به تغییرات اخیر قیمت و افزایش سطوح حمایت، آن را پیش‌بینی نمی‌کند.

وی اظهار داشت:

در حالی که تعداد زیادی پوزیشن لانگ در حدود ۵۰٬۰۰۰ دلار وجود دارد، با توجه به ساختار نمودار قیمت که کف‌های بالاتر تشکیل شده و عدم وجود هیجان در چشم‌انداز بازار مشتقات، من بعید می‌دانم دوباره به آن سطح برگردیم.

به علاوه، وی هشدار داد:

البته غیرممکن نیست. قیمت بیت کوین آخرین بار در ۱۳ فوریه به زیر ۵۰٬۰۰۰ دلار یعنی به ۴۹٬۷۲۵ دلار رسید. بیت کوین یک روز قبل از آن یعنی در ۱۲ فوریه، به ۵۰٬۰۰۰ دلار رسید؛ سطحی که از دسامبر ۲۰۲۱ به آن نرسیده بود.

این تحلیلگر برای این ادعای خود به اقدام اخیر شرکت بلک راک استناد کرده است که در ۵ آوریل دفترچه مربوط به پذیره‌نویسی ETF اسپات بیت کوین خود را به روزرسانی کرده و پنج شرکت بزرگ وال استریت را به عنوان شرکت‌‌های جدید پذیره‌نویس خود اضافه کرده است. اعضای جدید عبارتند از: گلدمن ساکس، سیتادل سکیوریتیز، Citigroup Global Markets، UBS Securities و ABN AMRO Clearing.

معامله‌گران برجسته کریپتو در حال گمانه‌زنی در مورد قیمت BTC قبل از رویداد هاوینگ بیت کوین هستند. قیمت بیت کوین از آخرین هاوینگ آن در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۵۸٪ افزایش یافته است. اگر الگوهای تاریخی تکرار شوند و بیت کوین عملکردی مشابه با چرخه فعلی داشته باشد، قیمت آن تا هاوینگ سال ۲۰۲۸ به ۴۳۴٬۲۸۰ دلار خواهد رسید.

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر کریپتو معتقد است پتانسیل قابل توجهی برای حرکت صعودی بیشتر در کوتاه مدت وجود دارد. وی در توییتی در ۷ آوریل به ۴۴۳٬۰۰۰ فالوئر خود گفت که بازار تقریبا در یک سوم فاز «بازار گاوی» قرار دارد.

توییت رکت کپیتال
منبع: X

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا