تحلیلگر معروف: رشد دیفای موجب افزایش قیمت چین لینک به ۳۲ دلار می شود

تیموتی پیترسون (Timothy Peterson) تحلیلگر سرمایه‌گذاری گفته است که قیمت چین لینک (LINK) ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۳۲ دلار برسد. اظهارنظر پیترسون چند روز پس از آن بیان شد که چین لینک طی دو هفته با افزایش قیمت ۸۸ درصدی مواجه شد.

به نظر می‌رسد رشد چشمگیر و انفجاری بازار دیفای یکی از عوامل اصلی افزایش تقاضا برای اوراکل‌هایی نظیر چین لینک و Band Protocol باشد و اطلاعات ارائه شده توسط DeFi Pulse نشان می‌دهد که از ماه ژوئن تاکنون، مجموع سرمایه مسدود شده در پروتکل‌های دیفای تقریبا ۴ برابر شده است.

چین لینک پتانسیل روند صعودی دارد

پیترسون گفته است که در بلندمدت، رشد شبکه چین لینک و نوسانات گذشته به روند صعودی چشمگیر این رمز ارز اشاره می‌کند اما وی هشدار دارد که سطح قیمت بالاتر از ۳۲ دلار ممکن است پایدار و باثبات نباشد. پیترسون در این خصوص گفت:

احتمال افزایش قیمت چین لینک به ۳۲ دلار تا پایان سال وجود دارد اما این قیمت باثبات نخواهد بود. سرمایه‌گذارانی که در این سطح قیمت به خرید می‌پردازند در معرض از دست دادن ۵۰ درصد سرمایه خود یا حتی بیشتر قرار می‌گیرند. بخش عمده‌ای از افزایش قیمت رخ داده است.

بازار دیفای طی ماه‌های اخیر رشد سریعی داشته و منجر به روند صعودی اکثر پروژه‌های مرتبط با دیفای شده است. علیرغم این موضوع، گپ ارزش و قیمتی چشمگیری بیت شبکه‌های مهم و بزرگ و شبکه‌های کوچکتر وجود دارد.

به عنوان مثال، ارزش بازار چین لینک در حال حاضر ۴.۴۷۵ میلیارد دلار است. در مقابل، Band Protocol که دومین اوراکل بزرگ بازار است دارای ارزش بازار ۲۵۷ میلیون دلاری است.

سرمایه‌گذارانی نظیر کلوین کُه (Kelvin Koh) موسس Spartan Black نیز به این اختلاف ارزش بازار اشاره کرده‌اند. کُه گفته است که به تدریج، پلتفرم‌های رقیب نظیر Band Protocol به چین لینک خواهند رسید.

اگر قیمت LINK به بالاتر از ۳۰ دلار برسد، ارزش بازار این شبکه به بیش از ۱۰ میلیارد دلار خواهد رسید. هرچند این موضوع مشخص نیست که آیا چِین لینک دارای فاندامنتال‌های قوی، فعالیت کاربران کافی و سایر معیارهای لازم برای پشتیبانی از ارزش بازار ۱۰ میلیارد دلاری را دارد یا خیر.

احساسات بازار هم‌چنان مثبت است

طبق اطلاعات ارائه شده توسط Santiment، چین لینک و Band Protocol طی چند روز گذشته شاهد بالاترین سطح فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بودند. محققان گفته‌اند:

چین لینک و BAND طی چند روز گذشته در صدر پلتفرم‌های نوظهور بوده‌اند و بیشترین افزایش درصد در تعاملات اجتماعی مرتبط با رمز ارزها را در اختیار داشته‌اند.

افزایش علاقه به چین لینک و سایر پروژه‌های اوراکل در گوگل ترندز (Google Trends) نیز مشهود بوده است. اما در مقایسه با رمز ارزهای بزرگ نظیر بیت کوین، علاقه کمتری به چین لینک وجود دارد.

مقایسه جستجوی بیت کوین و چین لینک
مقایسه جستجوی گوگل برای بیت کوین و چین لینک

مایکل ون دوپوپ بیان کرده است که قیمت LINK می‌تواند در کوتاه‌مدت بازیابی شود. وی گفت:

حفظ سطح کنونی قیمت بسیار عالی است. اگر قیمت LINK از ۱۳ الی ۱۳.۲۵ دلار عبور کند به نظرم بار دیگر شاهد دستیابی به رکورد قیمت خواهیم بود.

در کوتاه‌مدت، اکثر رمز ارزهای مهم و بزرگ به دلیل کاهش ناگهانی قیمت طلا و نقره در معرض کاهش قیمت قرار دارند.

به عنوان مثال، قیمت بیت کوین طی ۱۸ ساعت گذشته بیش از ۴ درصد کاهش یافته است و امروز نیز بسیاری از آلتکوین‌ها شاهد کاهش قیمت بیش از ۱۰ درصد بوده‌اند.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
امیر بهرامی

سلام این آلتکوین های دیفای را از کدام صرافی ها می توان خریداری کرد