اخبار بیت کوین

تحلیلگران در جستجوی «آلت سیزن» به ۳ شاخص مهم چشم دوخته‌اند

بازار آلت‌کوین‌ها در حال حاضر در «فاز ناباوری» است. اگر تاریخ تکرار شود، به گفته تریدرهایی که از نزدیک سه شاخص مهم را زیر نظر دارند، ممکن است به زودی یک «رالی انفجاری» را تجربه کنیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، فاز ناباوری زمانی است که سرمایه‌گذاران علیرغم نشانه‌های مثبت بازار، بدبین می‌مانند. با کاهش قابل توجه ۲۴ واحدی در شاخص ترس و طمع کریپتو در ۳۰ روز گذشته نیز می‌توان این ناباوری را مشاهده کرد. این شاخص در حال حاضر ۵۶ از ۱۰۰ است.

بازار در فاز ناباوری؛ آیا رالی صعودی نزدیک است؟

Mikybull Crypto، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، در پستی در ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) به ۶۶٬۶۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم X گفت:

ارزش بازار آلت‌کوین‌ها در حال حاضر در مرحله ناباوری است و از نظر تاریخی پس از آن یک رالی انفجاری آغاز می‌شود.

طبق داده‌های تریدینگ ویو (TradingView)، ارزش کل بازار آلت‌کوین‌ها (با حذف ۱۰ ارز دیجیتال برتر) نیز با ۱۷.۵۵٪ کاهش در ۳۰ روز گذشته به ۲۶۴.۹ میلیارد دلار رسیده است.

تریدر و تحلیل‌گری با نام مستعار Rekt Capital در پستی در ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت) به ۴۶۵٬۳۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم X گفت که مارکت کپ آلت‌کوین‌ها همچنان بالای سطح حمایت ۲۵۰ میلیارد دلاری قرار دارد و در حال آماده شدن برای حرکتی صعودی در آینده است.

نمودار ارزش کل بازار آلت‌کوین‌ها به استثنای ۱۰ ارز دیجیتال برتر - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ارزش کل بازار آلت‌کوین‌ها به استثنای ۱۰ ارز دیجیتال برتر – منبع: تریدینگ ویو

تریدرها در بازار ارزهای دیجیتال به سه شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، شاخص قدرت نسبی (RSI) و دامیننس بیت کوین، توجه می‌کنند تا بتوانند با آنها پیش‌بینی‌های خود در مورد جهت بازار آلت کوین‌ها را تایید کنند.

میانگین متحرک نمایی و شاخص قدرت نسبی

تریدر ارز دیجیتال با نام مستعار Titan of Crypto در پلتفرم ایکس اظهار داشت:

اگر ارزش کل بازار ارز دیجیتال، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را مجدداً تست کند و شاخص قدرت نسبی استوکستیک (Stochastic RSI) نیز تقاطع صعودی را نشان دهد، رالی بازار شروع خواهد شد.

منبع: X
منبع: X

دامیننس بیت کوین

نمودار دامیننس بیت کوین یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال پر ارجاع‌ترین شاخص‌هاست. این شاخص می‌تواند احساسات کلی سرمایه‌گذار و ریسک‌پذیری در بازار را برای تریدرها مشخص کند.

یودا (Yoddha)، تحلیلگر تکنیکال، در پستی در ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) بیان کرد که «سقوط بیشتر از این نقطه می‌تواند آغازگر آلت‌سیزن باشد».

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا