اخبار خارجی

تحلیلگران مشهور: دلیل ریزش بازار استفاده از اهرم بالای معامله‌گران است

به دلیل ریزش قیمت بیت کوین به زیر ۴۳۰۰۰ دلار و لیکویید شدن ۳.۵ میلیارد دلار، ضربه سختی به تریدرها وارد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پس از سقوط شدید قیمت بیت کوین به زیر ۴۳۰۰۰ دلار و لیکویید شدن ۳.۵۴ میلیارد دلار در بازار معاملات مشتقه، ضربه سختی به تریدرها وارد شد.

میزان لیکویید شدن نقدینگی در بازار ارمز ارزها

احساسات صعودی بازار پس از رسمی شدن پذیرش بیت کوین در السالوادور در حال افزایش بود که این شادمانی ناگهان و با ریزش ۱۶ درصدی قیمت بیت کوین به سرعت از بین رفت.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد فروش بیت کوین از ساعات اولیه معاملات آغاز شد و این روند تا بعدازظهر ادامه داشت. قیمت بیت کوین در نهایت به ۴۲،۸۳۷ دلار رسید. پس از این اتفاق خریداران وارد میدان شدند و قیمت پس از مدتی به ۴۶،۵۰۰ دلار بازگشت.

نمودار قیمت بیت کوین و دلار آمریکا

تریدرها معتقدند که دلیل ریزش بازار همین موضوع بوده است و بازار هم اکنون در حال هضم هرج و مرج ناشی از این اتفاق است.

قراردادهای خرید استقراضی با فروش گسترده بیت کوین لیکویید شدند

توییت-ویلی-وو-درباره-ریزش-بازار

ویلی وو (Willy Woo) تحلیلگر بازار رمز ارزها، تجزیه و تحلیلی درباره وضعیت فعلی بازار ارائه داده است. او در توییتی درباره تحولات ۷ سپتامبر صحبت کرده است.

ویلی وو در این خصوص عنوان کرد بازارهای مالی بزرگ روز خود را با ریسک گریزی آغاز کردند. زمانیکه ریسک زیادی در بازار سهام احساس می‌‌شود، سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌هایی با ریسک کمتر مانند طلا و اوراق قرضه گرایش پیدا می‌کنند. این موضوع بر بازار رمز ارزها تاثیر گذاشت و در ادامه روز این فشار بیشتر شد.

فروش‌های بعدی منجر به لیکویید شدن ۱.۱ میلیارد دلار قرارداد خرید استقراضی (Long) بیت کوین شد، اما داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران عجله‌ای برای بستن موقعیت‌های خود ندارند و تازه‌ترین فعالیت‌ها حاکی از این است که صرافی‌ها به وضعیت خرید بازگشته‌اند.

توییت بعدی از وو نشان می‌دهد که اتفاق پیش‌بینی نشده هفتم سپتامبر در بازار به خوبی یادآور این موضوع است که در بازار رمز ارزها همیشه باید مدیریت ریسک را مد نظر داشت.

دقیقا نمی‌دانم که چه اتفاقی افتاده است اما آنچه پیش آمده نتیجه یک سری از اتفاقات است. این فروش عمدتا در بازارهای مشتقه صورت گرفته است. (دقیقا مانند اکثر سقوط های قبلی)

دلیل احتمالی این اتفاق خارج از برنامه مشخص شد

مایکل ون ده پوپ (Michaël van de Poppe) تحلیلگر بازار و همکار کوین تلگراف تحلیل‌های بیشتری از اتفاق هفتم سپتامبر ارائه داده است. او به نقش مهمی که تعداد بالای معاملات در تغییر قیمت روز گذشته داشته‌اند، اشاره می‌کند.

توییت مایکل ون د پوپ درباره ریزش بازار

به گفته ون‌ده‌پوپ اگر پس از این عقب‌نشینی، قیمت بیت کوین بتواند بالای ۴۷۰۰۰ یا ۴۸۰۰۰ دلار بسته شود، این روند به عنوان یک نقطه شروع مجدد تلقی می‌شود و فرصت خوبی برای خرید خواهد بود.

تمام تریدرها غافلگیر نشدند

در توییت زیر که توسط تحلیل‌گر و کاربر توییتر با نام مستعار Crypto_Ed_NL منتشر شده است مشخص می‌شود که تمام مشارکت‌کنندگان در بازار از این ریزش غافلگیر نشده‌اند.

توییت درباره ریزش بازار

توییت بعدی نیز نشان می‌دهد که این سناریو دقیقا همانطور که Crypto_Ed_NL هشدار داده بود، به وقوع پیوسته است.

نمودار کندل قیمت بیت کوین به دلار

بیت کوین به محدوده سبز رنگ رسیده است. باید منتظر ماند و دید، چگونه طغیان می‌کند. به نظر من بعد از این اصلاح باید که اینطور است.

ارزش کلی بازار رمز ارزها هم اکنون ۲.۰۷۸ تریلیون دلار و نرخ تسلط بین کوین بر بازار، ۴۲.۱ درصد است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا