اخبار عمومی

صرافی کراکن: هاوینگ بیت کوین موجب کاهش درآمد ماینینگ می شود!

کراکن (Kraken) یکی از صرافی های برتر ارز دیجیتال به تازگی گزارش اخیر خود در خصوص هاوینگ آتی بیت کوین را منتشر کرده است.

کراکن تخمین زده است که پس از هاوینگ، به دلیل کاهش ۵۰ درصدی عرضه بیت کوین، اگر قیمت تیم ارز دیجیتال بر روی ۹۳۰۰ دلار ثابت بماند، درآمد جهانی ماینینگ سالانه ۳ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

در اوایل ماه فوریه، TradeBlock بیان کرده بود که قیمت بیت کوین باید پس از هاوینگ حداقل به ۱۵,۰۶۲ دلار برسد تا با هزینه های ماینرها برابر شود. در غیر این صورت، خروج ماینرها از شبکه به کاهش شدید هش ریت خواهد انجامید.

مهمترین سوال سال ۲۰۲۰

اگرچه منطقی است اینطور در نظر بگیریم که هاوینگ بیت کوین یعنی مهمترین اتفاق در بلاک چین بیت کوین هم اکنون تاثیر خود را گذاشته است، اما تاریخ نشان داده است که اینطور نیست.

کراکن بیان کرده است که طی روند صعودی قبلی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال ۹۰۰۰ درصد افزایش یافت. بیت کوین ۱۸ ماه پس از هاوینگ قبلی به بالاترین رکورد قیمت خود یعنی ۱۹,۴۹۹ دلار رسید.

تثبیت ویژگی ذخیره ارزش بیت کوین

کراکن اذعان داشته است که این هاوینگ اهمیت ویژه ای دارد، زیرا نرخ تورم بیت کوین به ۱.۸ درصد کاهش خواهد یافت که کمتر از نرخ تورم ۲ درصدی بانک های مرکزی است.

دارایی های با ویژگی کاهش تورم نظیر بیت کوین و طلا به عنوان ذخیره ارزش عمل می‌کنند. ارزش هر دوی این دارایی ها به دلیل کمیاب بودن آنها است که می‌توان این مورد را با مدل انباشت به جریان (stock-to-flow) سنجید. بیت کوین پس از چهارمین هاوینگ خود در سال ۲۰۲۴، از لحاظ مقدار انباشت به جریان از طلا پیشی خواهد گرفت.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا