اخبار بیت کویناخبار عمومی

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می رسد!

سال ۲۰۱۹ رو به اتمام است و وقت آن رسیده است که به این فکر کنیم موضوع مهم بعدی در دنیای بیت کوین چه چیزی است. آنتونی پامپلیانو یکی از طرفداران مشهور بیت کوین و از متخصصان این صنعت که موسس و مدیر صندوق سرمایه گذاری مورگان کریک کپیتال (Morgan Creek Capital) است مصاحبه ای انجام داده که در آن به نکات جالبی اشاره کرده است. خلاصه ای از این مصاحبه را به شما ارائه می‌دهیم.

بلاک چین، نه بیت کوین

بحث های زیادی که بین جامعه ارز دیجیتال و قانونگذاران وجود دارد، موضوع “بلاک چین، نه بیت کوین” است. این موضوع به طور ویژه در کشور چین رایج است. دولت کشور چین از توسعه فناوری های مبتنی بر بلاک چین پشتیبانی می‌کند اما استفاده، ذخیره و معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است.

طبق سخنان آنتونی پامپلیانو، نکته مهم و تعیین کننده، زمان است. وی گفت:

به نظرم هرکسی که وارد این صنعت می‌شود کار خود را با بیت کوین شروع می‌کند. این افراد درباره بیت کوین می‌شنوند، به دنبال آن می‌روند و سپس تکامل رخ می‌دهد.

این افراد به بررسی بلاک چین های شرکتی، اوراق بهادار توکنی شده و دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) می‌پردازند اما تقریبا همگی به سمت بیت کوین برمی‌گردند. اکنون این روند ممکن است ۶ ماه، یک سال یا ۱۸ ماه طول بکشد اما به نظرم بهترین چیز برای بیت کوین، زمان است.

مدتی طول می‌کشد تا مردم با بیت کوین آشنا شوند، از آن استفاده کنند و متوجه شوند که چرا بیت کوین بسیار مهم است. به نظرم این موضوع در سطح دولتی، سطح خصوصی و سطح سازمانی رخ خواهد داد. بنابراین فقط زمان لازم است تا مردم با آن آشنا شوند.

آینده بلاک چین

این موضوع کاملا مشخص است که بسیاری از شرکت های بزرگ و هم چنین سازمان های دولتی و موسسات مالی، توجه خود را به سمت فناوری های مبتنی بر بلاک چین جذب می‌کنند.

اخیرا آگوستین کارستنس (Agustin Carstens) مدیرکل بانک پرداخت های بین المللی (BIS) بانک های مرکزی را موظف به پذیرش پول دیجیتال کرد.

آنتونی پامپلیانو در این خصوص گفت:

یکی از کاربردهای مهم بلاک چین، حسابداری سه طرفه است. حسابداری یک طرفه نیز توسط حسابداری دو طرفه جایگزین شد. تقریبا تمام تراکنش های صدسال گذشته با حسابداری دوطرفه انجام شده است.

در این خصوص، به نظر من حسابداری سه طرفه برای توسعه بشریت موضوع بسیار مهمی است و بلاک چین، روشی بسیار خوب برای انجام خودکار این امر است. ما اخیرا اعلام کردیم که جذب سرمایه سطح C برای شرکتی به اسم Figure Technologies انجام دادیم.

در این سیستم، اساسا چیزی که اتفاق می‌افتد این است که رهن دیجیتال ایجاد می‌کنند و بدین ترتیب، از طریق سیستم پرداخت غیرمتمرکز با سایر افراد حاضر در وال استریت تراکنش انجام می‌دهند. حسابداری سه طرفه بر این تراکنش ها حکمفرماست، بنابراین هیچ نهاد متمرکزی برای انجام تراکنش ها وجود ندارد.

افزایش قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار تا دسامبر ۲۰۲۱

در خصوص قیمت بیت کوین نیز از پامپلیانو سوالات جالبی پرسیده شد. یکی از مورد انتظارترین رویدادهای سال آتی، هاوینگ بیت کوین است. طی این رویداد، پاداش ماینرها برای افزودن بلاک های جدید به بلاک چین نصف خواهد شد. در نتیجه، بسیاری از مشتاقان ارزهای دیجیتال معتقدند که این هاوینگ، تاثیرات چشمگیری بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت زیرا عرضه بیت کوین های جدید به بازار نصف خواهد شد.

اصول اولیه اقتصاد می‌گوید هنگامی که عرضه دارایی کاهش یابد و تقاضا ثابت بماند یا افزایش یاید، قیمت نیز افزایش خواهد یافت.

پامپلیانو نیز با این موضوع موافق است و درباره پیش بینی قیمت خود بسیار مطمئن است. وی در این خصوص گفت:

هاوینگ رویداد بسیار مهمی برای بیت کوین خواهد بود. بعید می‌دانم یک روز پس از هاوینگ، قیمت بیت کوین افزایش ناگهانی داشته باشد اما معتقدم تا دسامبر ۲۰۲۱ شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهیم بود.

به نظر می‌رسد تاریخ نیز با پامپلیانو موافق است. در سال ۲۰۱۲ و پس از اولین هاوینگ بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال ۱۰ برابر افزایش یافت. پس از هاوینگ دوم در سال ۲۰۱۶ نیز قیمت بیت کوین با افزایش ۴۰۰ درصدی مواجه شد. هر دوی این افزایش قیمت ها تقریبا یک سال پس از هاوینگ رخ دادند.

در خصوص اتفاقاتی که امروزه پیرامون قیمت بیت کوین در حال رخ دادن است، پامپلیانو نوسان بسیار زیادی را پیش بینی می‌کند.

وی گفت:

معتقدم که اکنون در روند صعودی قرار داریم که تا دوسال آینده طول خواهد کشید.  در این مدت، به نظرم قیمت بیت کوین نوسان بسیار زیادی خواهد داشت، به طوری که ممکن است یک روز ۱۰ الی ۱۲ درصد افزایش داشته باشد و یک روز دیگر تا ۳۰ درصد سقوط کند. هرچند به طور کل روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

در هر صورت، سال ۲۰۲۰ سال بسیار هیجان انگیزی برای بیت کوین است و باید منتظر ماند و دید که آیا روند صعودی ادامه و گسترش خواهد یافت یا خرس ها جلوی این امر را می‌گیرند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا