اخبار آلتکویناخبار عمومی

اعلام سیاست‌های جدید شرکت اپل درباره اپلیکیشن های کریپتوکارنسی

اپ استور، فروشگاه محبوب و شناخته شده ای است که بیش از ۷۸۳,۰۰۰ اپلیکیشن بازی و ۲/۳ میلیون اپلیکیشن غیر بازی و کاربردی ارائه می‌دهد. اخیرا اپ استور دستورالعمل های اپلیکیشن های کریپتوکارنسی قابل دانلود را تغییر داده است. این خبر به دنبال خبر دیگری درباره اتحادیه توسعه دهندگان انتشار یافت که در آن گروه بزرگی از توسعه دهندگان نرم افزاری به انتشار اپلیکیشن های رایگان خود اصرار ورزیدند و توانستند اپل را متقاعد کنند.

قوانین جدید به این شکل می باشد که اپلیکیشن های کریپتوکارنسی باید شامل یکی از انواع کیف پول‌ها، ICO ها، اکسچنج‌ها و پلتفرم های کلود ماینینگ (استخراج ابری) باشد. در این قوانین جدید، اپلیکیشن های ماینینگ که با استفاده از سخت افزار آیفون، ارزهای دیجیتالی را استخراج می‌کنند، شدیدا منع شده‌اند و ماینینگ تنها در صورتی امکان پذیر می‌باشد که نرم افزار، ماینینگ را خارج از دستگاه انجام دهند. (برای مثال ماینینگ ابری)

قوانین بازبینی شده اپل می‌گوید که اپلیکیشن های کیف پول در صورتی که توسط تیم توسعه دهنده یک سازمان ایجاد شود، می‌تواند ذخیره سازی ارزهای مجازی را تسهیل بخشند. برنامه های مربوط به اکسچنج‌ها در صورتی که توسط خود اکسچنج ارائه شوند، می‌تواند تراکنش‌ها یا انتقالات کریپتوکارنسی در اکسچنج‌های معتبر را تسهیل بخشند.

برنامه های عرضه اولیه پول (ICO) که عرضه اولیه کوین‌ها و خرید و فروش کریپتوکارنسی‌ها را تسهیل می‌بخشد باید توسط بانک‌ها، شرکت‌های اوراق بهادار یا دیگر موسسات مالی معتبر ارائه شود و تمام قوانین در آن اجرا شده باشد.

 تاریخچه طولانی مدت قوانین سخت اپل برای اپلیکیشن های کریپتوکارنسی

در نهایت این قوانین می‌تواند بر روی برخی برنامه های موجود در اپ استور تاثیر بگذارد. این دستورالعمل ممنوعیت اپلیکیشن هایی را نشان می‌دهد که برای انجام یک وظیفه ارز مجازی را پرداخت می‌کنند.

آخرین قانون تاکید بر این امر دارد که اپلیکیشن های کریپتوکارنسی ممکن است برای انجام یک وظیفه ارز مجازی پرداخت نکند مانند دانلود دیگر برنامه ها، تشویق دیگر کاربران به دانلود، پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی و غیره.

بدون شک قوانین کریپتوکارنسی اپ استور خیلی سختگیرانه تر از قوانین دیگر فروشگاه ها مانند گوگل پلی می باشد. اپل چهار سال پیش، تمامی برنامه های مرتبط با بیت کوین را پاک کرد و دو سال این سخت گیری ها را در مورد آلت کوین ها نیز اعمال کرد و از شرکت ها درخواست کرد تا دارایی های دیجیتالی مانند دش را به سرعت از برنامه های خود پاک کنند. امروزه اپلیکیشن های کریپتوکارنسی زیادی موجود می‌باشد و هر روز به تعداد آنها افزوده می شود، اما با توجه به قانون‌گذاری های جدید، ممکن است برنامه‌های زیادی که در حال حاضر در فروشگاه اپ استور اپل موجود هستند  و یا اپلیکیشن های کریپتوکارنسی که در آینده منتشر می شوند، تحت تاثیر این قوانین قرار گیرند.

منبع
news.bitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا