استفاده از بلاک چین برای ساخت گوشی آیفون و مک بوک!

وقتی که به شرکت اپل فکر می کنید، ناخودآگاه چیز هایی مانند آیفون، آیپد و حتی نگرانی های امنیتی ناخودآگاه به ذهن شما می آید. احتمالا به مواد معدنی جنجال برانگیز مورد استفاده در محصولات اپل یا اینکه بلاک چین چگونه می‌تواند راه حلی برای برطرف کردن مشکل زنجیره تامین اخلاق مدار باشد فکر نمی‌کنید. خب باید به این موضوعات فکر کنید. این غول فناوری گزارشی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کرده است که بیان می‌کند شرکت اپل بر روی روش های مختلف برای اجرای بلاک چین در بعضی شکل ها و روش ها تحقیق و مطالعه می‌کند.

کشف حقیقتی پنهان

اپل پرونده ای بنام گزارش مواد معدنی بحث برانگیز؛ خلاصه ای از تعهدات اپل برای تهیه منابع به شیوه مسئولانه را ارائه داد. در این گزارش اپل به طور مستقیم اشاره نکرده است که در حال اعمال بلاک چین برای هر یک از عملکرد هایش باشد. این غول فناوری تنها به فناوری بلاک چین اشاره کرده است.

به عنوان مثال در این پرونده اشاره شده است که سال گذشته این شرکت از توسعه استاندارد های صنعتی خاص برای راهبردهای بلاک چینی اتحادیه تجاری مسئول پشتیبانی کرده است.

به مطلب زیر در این مورد توجه کنید:

در سال ۲۰۱۸، اپل رییس هیات اتحادیه تجاری مسئولانه شد و در کمیته هدایت RMI خدمت کرد و به مشارکت خود در اتحادیه اروپایی برای استفاده از مواد معدنی به شیوه مسئولانه ادامه داد. اپل همچنین در کمیته مدیریت اتحادیه خصوصی-عمومی برای تجارت مواد معدنی مسئولانه خدمت کرد و همچنین با چندین گروه RMI مشارکت کرد که از جمله آنها می توان کار گروه های قلع، طلا و دیگر مواد معدنی را نام برد. تیم درگیر در ذوب فلزات، تیم بلاک چین و مواد معدنی در حال گزارش به تیم الگو می باشند.

این خبر در حالی منتشر شد که موسسه فناوری ماساچوست (Massachusetts) که یک موسسه دارای شهرت و اعتبار است اخیرا اعلام کرده که در سال ۲۰۱۹ بلاک چین شروع به گسترش خواهد کرد و تبدیل به چیزی رایج خواهد شد.

حقوق بشر در صف مقدم

 اپل به این قضیه مباهات می کند که عمیقا متعهد به حمایت از حقوق بشر است. اپل با شبکه ای جهانی از تامین کنندگان کار می کند که از تجهیزات ارتباطات موبایل و ابزار های رسانه ای، کامپیوتر های شخصی و ابزار های مربوطه اپل پشتیبانی می کنند.

در حوزه تخصص اپل، اختراع هایی مشاهده می شود که مخصوص به ابزار ها نیستند. آنها برای مقاصد انسانی به کار می روند. از جمله اینها می توان به ابزار ارزیابی آمادگی ریسک که در سال ۲۰۱۶ توسعه یافت، اشاره نمود. این ابزار خطرات در زنجیره تامین را فراتر از خطراتی که جنبه تعارض با قانون دارند مورد ارزیابی قرار می‌دهد. از جمله این خطرات می توان به خطرات اجتماعی، محیطی و حقوق بشری اشاره کرد.

از تلاش های اپل می توان به محافظت از رفاه افراد درگیر در زنجیره تامین آن اشاره کرد. اپل در جستجوی محافظت از مکان هایی است که مواد از آنجا بدست می آیند. بر طبق درخواست مورد نظر، استاندارد های تامین کننده اپل مستلزم استفاده از مواد معدنی در محصولات آن است به طوری که مستقیما یا غیر مستقیم درگیری مسلحانه را تامین وجه نکنند و یا به گروه های مسلح سودی نرسانند.

این درخواست اعلام داشته که در سال ۲۰۱۷، اپل قدم هایی را برای اشتراک گسترده تر RRA با سهامداران از جمله یک سازمان غیر دولتی بین المللی حقوق بشر برداشته است. اپل به شرکت ها توصیه می کند که از RRA استفاده کند تا سریعا از خطرات زنجیره تامین مطلع شوند. اپل در سال ۲۰۱۸ شروع به انتقال RRA به RMI کرد تا این ابزار را به طور گسترده در دسترس قرار دهد. نتایج نشان داده که از تاریخ ۳۱ دسامبر، تقریبا ۲۶۵ تجهیزات فنی از RRA استفاده کرده اند که این عدد در سال ۲۰۱۷، حدود ۲۱۱ مورد بود.

زیاد جای تعجب نیست

اپل صریحا در مورد منابع تجدید پذیر و یا مواد قابل بازیافت صحبت کرده است. این شرکت ابراز داشت:

تعداد زیادی مواد با ارزش در داخل ابزار های قدیمی موجود است که برای ساخت محصولات جدید عالی هستند. مشکل این است که بازیابی این مواد بسیار پیچیده است و انجام آن به صورت کارآمد سخت است و ما می خواهیم که مقدار معادلی از این مواد را به بازار برگردانیم تا توسط ما یا دیگران مورد استفاده قرار گیرد. آرزوی ما این است تا روزی بیاید که چیزی را از زمین استخراج نکنیم.


منبع ccn
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر