اخبار آلتکوین

شبکه آپتوس از سولانا در تعداد تراکنش‌های روزانه پیشی گرفت؛ یک «بازی کلیکی جدید» در پشت پرده

آپتوس (Aptos) با ثبت ۹۶.۶ میلیون تراکنش روزانه، در مقایسه با ۳۱.۷ میلیون تراکنش روزانه سولانا، به نقطه عطف جدیدی در تراکنش‌های بلاکچینی دست یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این افزایش حجم تراکنش‌های آپتوس رکورد بالایی در صنعت بلاکچین‌های لایه اول محسوب می‌شود. تراکنش‌های روزانه این شبکه حالا تقریبا ۵۰٪ نسبت به رکورد ثبت شده توسط شبکه سویی (Sui) بیشتر است.

پشت پرده افزایش تراکنش‌های آپتوس

افزایش تراکنش‌ها در آپتوس را می‌توان به انتشار یک بازی کلیکی جدید Tap-to-Earn به نام Tapos Cat مرتبط دانست. این بازی به سرعت مورد استفاده کاربران قرار گرفت و در اولین روز فعالیت خود روی شبکه اصلی، ۱۰ میلیون تراکنش را پردازش کرد.

بازی Tapos Cat کاربران را قادر می‌سازد تا توکن‌های HEART را به عنوان پاداش جمع‌آوری کنند. ساختار بازی امکان تراکنش‌های متعدد را فراهم می‌کند و برای ۷۲ ساعت اول اجرای بازی هیچ کارمزدی دریافت نمی‌شود.

منبع: Artemis
منبع: Artemis

علاوه بر این، آپتوس کارمزد و نرخ موفقیت شبکه را نسبتا ثابت نگه داشته است، حتی اگر تراکنش‌ها مکررا انجام شوند. چنین ثباتی به دلیل عملکرد سیستم تجمیع‌کننده ارائه شده در پلتفرم آپتوس به دست می‌آید که امکان انجام چندین تراکنش را به طور همزمان فراهم می‌کند.

این قابلیت فنی در پرداختن به مسئله افزایش بار شبکه بدون تأثیر منفی بر عملکرد آن مفید بوده است.

انتقادات و دفاع حامیان از مدل‌های جدید تراکنش‌

با وجود معرفی بازی Tapos Cat، همه افراد برای ورود این بازی به صحنه خوشحال نشدند. مدیر‌عامل هلیوس لبز (Helius Labs) اخیرا نسبت به طول عمر و کاربردهای این بازی ابراز نگرانی کرده است. او خاطرنشان کرده که این بازی عمدتا کاربران را تشویق می‌کند تا کلیک و خرید کنند. او معتقد است که Tapos Cat به جای پاسخگویی به نیازهای کاربران، تنها با اعداد بازی می‌کند.

در دفاع از رویکرد آپتوس، حامیان آن می‌گویند که نوآوری کلید موفقیت است و این شرکت با بهترین متخصصان همکاری می‌کند. آنها اظهار داشته‌اند که اگرچه Tapos Cat در ابتدا ذاتا کاربردی ندارد، اما یک تلاش مهندسی بسیار مهم محسوب می‌شود که دوام و پایداری شبکه آپتوس را تضمین می‌کند.

بنابراین، دستیابی به حجم تراکنش بالا بدون افزایش کارمزد یا ناموفق شدن تراکنش‌ها، ثابت می‌کند که شبکه آپتوس می‌تواند در مقیاس بزرگ هم فعالیت داشته باشد.

منبع
کوین‌گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا