اخبار آلتکوین

۹ برابر شدن تعداد کاربران فعال در شبکه آپتوس؛ ماجرا چیست؟

فعالیت کاربران شبکه آپتوس پس از ادغام با برنامه چینگاری (Chingari) نسبت به ماه قبل ۸۰۰٪ رشد کرده است. این ادغام کاربران جدید شبکه مذکور را هم افزایش داده‌ و رکورد ۹۷,۵۶۵ حساب کاربری جدید در یک روز را ایجاد کرده است. چینگاری در گذشته روی شبکه سولانا قرار داشت و همچنان به فعالیت در آن ادامه خواهد داد، اما به نظر می‌رسد که هم‌اکنون بلاکچین لایه اول آپتوس‌ را ترجیح می‌دهد.

به نقل از بی‌این‌کریپتو، شبکه آپتوس پس از ادغام با اپلیکیشن اشتراک ویدئو چینگاری (Chingari) توانسته است صدها هزار کاربر جدید جذب کند. به‌عبارت دقیق‌تر، تعداد کاربران فعال روزانه آپتوس‌ بعد از این ادغام نسبت به یک ماه قبل ۸۰۰٪ رشد کرده است. چینگاری یک رسانه اجتماعی هندی است که قبلا فقط در سولانا قرار داشت؛ اما در ماه گذشته با شبکه آپتوس‌ هم ادغام شد.

افزایش تعداد کاربران فعال روزانه و کاربران جدید آپتوس

از اواسط ماه جولای (تیر)، فعالیت کاربران شبکه آپتوس به طور قابل‌توجهی افزایش یافت.

تعداد کاربران فعال روزانه آپتوس – منبع: Aptscan

به‌طور کلی، تعداد کاربران فعال روزانه شبکه آپتوس از کم‌تر از ۵۰,۰۰۰ نفر در روز، به بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ نفر در ۱۵ جولای (۲۴ تیر) رسید و پس از آن هم به رشد خود ادامه داد. گفتنی است که این شاخص در ۲۲ جولای (۳۱ تیر) به اوج خود یعنی بیشتر از ۱۸۰,۰۰۰ کاربر رسید.

رشد این شاخص در کنار افزایش تعداد حساب‌های کاربری جدید آپتوس‌ نشان می‌دهد که بیشتر فعالیت‌های اخیر این شبکه، توسط کاربران جدید آن انجام شده است. به‌عنوان مثال، در جمعه گذشته ۹۷,۵۶۵ حساب جدید در آپتوس ایجاد شده و این شبکه، رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

حساب‌های کاربری جدید آپتوس – منبع: Aptscan

چینگاری با شبکه آپتوس ادغام می‌شود

چینگاری برای اولین بار در ماه فوریه (بهمن) از برنامه‌های جدید خود رونمایی کرد و اظهار داشت که می‌خواهد اکوسیستمش را به شبکه آپتوس گسترش دهد. هدف چینگاری از انجام این کار این بود که کاربرانش بتوانند از طریق یک کیف پول واحد به بلاکچین‌های مختلف دسترسی داشته باشند.

پلتفرم مذکور ادعا کرده است که این اقدام برای بهبود تجربه کاربری از طریق یک پلتفرم قابل‌اعتمادتر، مقیاس‌پذیرتر و امن‌تر با کارمزدهای کم‌تر انجام می‌شود. چینگاری عملکردی مشابه تیک تاک (TikTok) دارد و ماه‌ها است که برای اضافه کردن آپتوس تلاش می‌کند. در نهایت، این پلتفرم در روزهای اخیر توانست به هدف خود برسد و با مهاجرت کاربرانش فعالیت شبکه آپتوس را افزایش دهد.

به گفته چینگاری، از زمانی که این پلتفرم در آپتوس‌ راه‌اندازی شد تراکنش‌های کاربران آن سریع‌تر و مرتب‌تر انجام می‌شود. رابطه آپتوس‌ و چینگاری وجهه تجاری هم دارد؛ چراکه آپتوس لبز (Aptos Labs) در ماه فوریه (بهمن) مبلغ نامعلومی در این شرکت هندی سرمایه‌گذاری کرده بود تا به سهام‌دار آن تبدیل شود.

برد آپتوس باخت سولانا است

وقتی چینگاری برای اولین بار اعلام کرد که قصد دارد به شبکه آپتوس متصل شود، هرگز نگفت که می‌خواهد محصولات و خدمات خود در بلاکچین سولانا را متوقف کند. این شرکت اصرار داشت که محصولات مذکور به کار خود ادامه خواهند داد و کاربران مستقر در سولانا می‌توانند برای همیشه در قالب توکن گاری نتورک (GARI) پاداش‌ بگیرند. با این حال، چینگاری نشان داد که بلاکچین آپتوس‌ را ترجیح می‌دهد.

از طرفی، هرچند که تعداد کاربران فعال روزانه آپتوس هشت برابر شده، سطح فعالیت کاربران شبکه سولانا راکد مانده است.

تعداد کاربران فعال روزانه سولانا – منبع: Solscan

به‌طور کلی، اگر چند وقت پیش می‌خواستیم با این شاخص مهم سولانا و آپتوس را مقایسه کنیم؛ سولانا به‌راحتی می‌توانست پیروز شود. با این حال، آپتوس توانسته است این شکاف را تا حدود زیادی کم کند و اگر بتواند با سرعت فعلی‌اش به جذب کاربران جدید ادامه بدهد، به‌زودی می‌تواند با سولانا رقابت کند.

گفتنی است که اپلیکیشن چینگاری در گوگل پلی (Google Play) و اپ استور (App Store) بیشتر از ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده است و کاربران آن نیازی به باز کردن کیف پول ارز دیجیتال خود ندارند. با این وجود، اگر چینگاری پایگاه کاربران خود را به سمت بلاکچین‌های پشتیبانی‌شده‌اش سوق دهد، می‌تواند تاثیر زیادی در رشد پذیرش این صنعت داشته باشد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا