اخبار آلتکوین

آنلاک توکن‌های آربیتروم در اسفند؛ ۱.۲ میلیارد دلار ARB آزاد می‌شود

راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ آربیتروم در ۱۶ مارس ۲۰۲۴ (۲۶ اسفند۱۴۰۲)، قفل ۱.۱۱ میلیارد توکن ARB را باز می‌کند. این آزادسازی با مدل کلیف (Cliff) انجام می‌شود که طی آن تنها قفل توکن‌ها باز شده اما انتشار آن‌ها به تدریج خواهد بود. در مورد آربیتروم قرار است این تعداد توکن هر چهار هفته طی یک دوره چهارساله منتشر شوند.

به نقل از کوین دسک و بر اساس داده‌های توکن آنلاکز (Token Unlocks)، راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، آربیتروم در ماه مارس (اسفند)، بیش از ۱ میلیارد دلار توکن ARB آزاد خواهد کرد و یک دوره چهار ساله را برای انتشار این توکن‌ها آغاز خواهد کرد.

این پروتکل که برای ارائه قابلیت‌های قراردادهای هوشمند مقیاس‌پذیر و کم‌هزینه طراحی شده است، در این تاریخ ۱.۱۱ میلیارد توکن ARB به ارزش ۱.۲۴ میلیارد دلار (با قیمت فعلی ۱.۱۲ دلار) را با مدل آزادسازی کلیف (Cliff) آزاد خواهد کرد. عرضه در گردش فعلی توکن‌های آربیتروم ۱.۲۷۵ میلیارد توکن‌ است. مقدار توکن‌های آزاد شده معادل ۸۷٪ این عرضه است. در حال حاضر، بیش از ۵ میلیارد توکن ARB قفل هستند.

آنلاک‌ توکن‌ها نوعی عرضه‌ نامنظم ارزهای دیجیتال است که برای جلوگیری از فروش انبوه سرمایه‌گذاران اولیه یا اعضای تیم پروژه مسدود شده بودند. روش باز کردن قفل کلیف (Cliff Unlock) اجازه می‌دهد تا قفل تعداد معینی از توکن‌ها بلافاصله پس از یک دوره از پیش تعیین شده باز شود و پس از آن انتشار توکن‌ها با یک مدل خطی انجام می‌شود.

توکن آنلاکز در توییتی اشاره کرد پس از آزادسازی توکن‌ها در ۲۶ اسفند، آربیتروم به انتشار مقدار معینی از توکن‌ها هر چهار هفته به مدت چهار سال ادامه خواهد داد.

توییت توکن آنلاکز
منبع: توییتر

آزادسازی توکن‌ها نقدینگی را آزاد می‌کند و از کاتالیزورهای نزولی برای قیمت ارز دیجیتال به حساب می‌آید. مطالعه‌ای توسط شرکت تحلیلی دتی (The Tie) نشان می‌دهد آنلاک توکن‌هایی که بیش از ۱۰۰٪ از میانگین حجم معاملات روزانه را نشان می‌دهند، بر قیمت آن توکن تاثیر منفی زیادی می‌گذارد.

در حال حاضر، قیمت توکن ARB حدود ۱.۱۲ دلار است که در ماه گذشته ۴٪ کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا