مقالات عمومی

نتایج بررسی: ۵۰ درصد شرکت های جهان در سه سال آینده از بلاک چین استفاده خواهند کرد!

کلمه بلاک چین تقریبا در یک سال گذشته واژه باب روز بوده است اما این بدین معنی نیست که نمی تواند راه حل پایداری برای بسیاری از کسب و کار ها باشد. در واقع، کارشناسی بر این باور است که این فناوری که توسط بیت کوین مشهور شد در آینده ای نزدیک توسط  تقریبا تا ۶۰ درصد شرکت ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

این پیش بینی را نائب رئیس گروه توسعه محصولات بلاک چینی Oracle یعنی Frank Xiong مطرح کرد و در جلسه CIO به Forbes گفت که پیش بینی می کند که بین ۵۰ تا ۶۰درصد شرکت ها در چند سال آینده از بلاک چین استفاده کنند.

Xiong می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند زیرا Oracle بیش از ۱۰۰ مشتری دارد که از پلتفرم بلاک چینی آن به منظور پیگیری چیز ها استفاده می کنند.

گفته می شود که نائب رئیس این شرکت در ارزیابی خود از این فناوری واقع بین بوده است زیرا که او اشاره می کند که این فناوری راه حلی تمام و کمال برای کسب و کار ها نیست. او به مجله کسب و کار آمریکا گفت که:

ما از این مرحله که افراد فکر می کردند بلاک چین داروی همه چیز است، گذر کرده ایم و در نتیجه حالا مردم در مورد اینکه چه چیزی برای مدل تجاری آنها خوب است، واقع بین تر می باشند.

بلاک چین داروی درد همگان نیست

معاون رئیس Samsung SDS در زمینه بلاک چین یعنی Ted Kim بر این نکته توافق دارد که این فناوری نوظهور اما در حال رشد برای همه نیست. او به Forbes در این باره گفت که:

در نهایت بلاک چین همکاری بین طرفین را کارآمد تر می کند، خواه آن داشتن کنسرسیومی برای پیگیری داده ها در مورد تقلب هایی باشد که وارد زنجیره های تامین می شود و یا مقدار موجودی مورد نیاز برای ایجاد یک پیش بینی بهتر باشد. این موضوع باارزش و ملموسی در بلاک چین می باشد.

Kim به نسبت آینده بلاک چین به اندازه Xiong خوش بین نمی باشد. او انتظار دارد که در سه سال آینده ۲۰ درصد از شرکت ها از فناوری بلاک چین استفاده کنند.

نگه داشتن وضعیت موجود

 البته این امکان وجود دارد که فناوری غیر متمرکز بلاک چین اساسا توسط شرکت های متمرکز پذیرفته شود و تعهد آزادی به فراموشی سپرده شود. مدیر عامل Bext360 یعنی Daniel Jones ابراز داشت که:

مردم پیش بینی می کنند که بلاک چین به افراد اجازه خواهد داد تا غیر متمرکز باشند و همه شبکه های توزیع شده مورد اعتماد داشته باشند. فکر نمی کنم که چنین چیزی امکان پذیر باشد، به نظر من آنچه که ما شاهدش خواهیم بود ادغام عمودی شرکت ها خواهد بود و آمازون های جهان به ادغام عمودی خود ادامه خواهند داد.

نظر شما چیست؟ در مورد آینده بلاک چین در جهان کسب و کار ها چه فکر می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
yourmoney

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا