اخبار خارجی

گزارش گلسنود: سرمایه‌گذاران آسیایی بیشترین تقاضا فروش رمزارز را دارند

گزارش اخیر گلسنود نشان می‌دهد در حالی که سرمایه‌گذاران آمریکایی و اروپایی در دو سال گذشته عموما خریدار بوده‌اند، سرمایه‌گذاران آسیایی به فروش دارایی‌های خود مشغول بوده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، به نظر می‌رسد فعالیت‌های آنچین بیت کوین همچنان نزولی باشد چراکه سرمایه‌گذاران اروپایی و آمریکایی تحت الشعاع فروشندگان آسیایی قرار گرفته‌اند.

آخرین گزارش شرکت تحلیلی گلسنود در رابطه با فعالیت هفتگی شبکه بیت کوین نشان می‌دهد قیمت بزرگترین رمزارز بازار به طور ثابت در محدوده نوسانی ۵۰۰۰ دلاری خود بین ۳۷،۶۸۰ و ۴۲،۳۱۲ دلار باقی مانده است. البته ناگفته نماند که امروز قیمت بیت کوین جهشی ناگهانی را تجربه کرد و به اوج دو هفته اخیر خود رسید و به ۴۳۰۰۰ دلار رسید اما گلسنود همچنان وضعیت شبکه را نزولی ارزیابی می‌کند:

میزان استفاده از شبکه بیت کوین و فعالیت‌های درون زنجیره‌ای اگرچه در حال بهبود است اما همچنان در محدوده بازار نزولی باقی مانده است.

گلسنود در این گزارش به نتیجه جالبی رسیده و آن این است که تفاوت مشخصی در رفتار سرمایه‌گذاران بیت کوین بر اساس مکان جغرافیایی آنها وجود دارد به طوری که سرمایه‌گذاران آمریکایی و اروپایی تمایل بیشتری به خرید دارند اما همتایان آسیایی آنها خواهان فروش دارایی خود هستند. البته این رفتار در ماه مارس (فروردین) سال ۲۰۲۰ به صورت مقطعی تغییر کرد و هر دو طرف مقدار زیادی بیت کوین خریداری کردند.

سرمایه‌گذاران آمریکایی و اروپایی در دو سال گذشته ما بین اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱ به شدت خرید کرده‌اند و حمایت خود را از بزرگترین رمزارز بازار نشان داده‌اند. البته این سرمایه‌گذاران بین ماه‌های مه (اردیبهشت) و جولای (تیر) از خرید دست کشیدند. شایان ذکر است، سرمایه‌گذاران اروپایی در حال حاضر بیشترین میزان حمایت از بیت کوین را نشان می‌دهند.

توییت گلاسنود

در مقابل، سرمایه‌گذاران آسیایی به طور کلی حمایت خرید کمتری را در سه ماهه اول تا سوم سال ۲۰۲۱ ارائه کرده‌اند و در حال حاضر، فشار فروش سنگینی به بازار رمزارز وارد می‌کنند. با این حال، سو ژو، بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) معتقد است جهش ناگهانی قیمت در ساعات گذشته توسط فعالیت سرمایه‌گذاران آسیایی صورت گرفته است.

نمودار رابطه فعالیت سرمایه‌گذاران آسیایی با قیمت بیت کوین
نمودار رابطه فعالیت سرمایه‌گذاران آسیایی با قیمت بیت کوین

معیارهای آنچین متعددی در حال حاضر از وقوع بازار نزولی احتمالی خبر می‌دهند. یکی از این معیارها، تعداد کیف پول‌های جدید در شبکه بیت کوین است. این معیار از اواسط سال ۲۰۲۱ به تدریج در حال افزایش بوده است. افزایش تدریجی تعداد کیف پول‌ها الگویی نزولی است به طوری که در بازار نزولی ژانویه (دی) ۲۰۱۸ تا نیمه اول سال ۲۰۲۰ نیز شاهد آن بوده‌ایم. در حال حاضر، روزانه حدود ۱۱۰،۰۰۰ کیف پول جدید در شبکه بیت کوین ایجاد می‌شود.

همانطور که بالاتر گفتیم، در بازار نزولی، تعداد کیف پول‌های جدید در شبکه به صورت آهسته و پیوسته افزایش می‌یابد. در مقابل، در چرخه‌های صعودی، شاهد رشد ناگهانی و جهشی این معیار مانند ژانویه ۲۰۱۸ و ژانویه ۲۰۲۱ هستیم.

نمودار تعداد کیف پول‌های جدید شبکه بیت کوین
نمودار تعداد کیف پول‌های جدید شبکه بیت کوین

حجم تراکنش‌های با ارزش بیش از ۱ میلیون دلار از اوج خود در نوامبر (آبان) سال گذشته، همچنان روند نزولی را دنبال می‌کند. به گفته گلسنود، این افت فاحش می‌تواند نشان‌دهنده کاهش استفاده از شبکه باشد که نشان می‌دهد به بازار نزولی وارد شده‌ایم.

بر اساس گزارش هفته گذشته گلسنود، هولدرهای طولانی‌مدت بیت کوین (افرادی که بیت کوین خود را حداقل ۱۵۵ روز نگه داشته‌اند) به فروش روی آورده‌اند. البته از آنجایی که برخی از هولدرهای کوتاه‌مدت استراتژی خود را تغییر داده و کوین‌های خود را حفظ کرده‌اند، عرضه کلی در اختیار این هولدرها ثابت مانده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا