اخبار خارجی

هکر پل رونین بازی اکسی اینفینیتی انتقال دارایی‌ها را آغاز کرد

هکر بزرگترین هک تاریخ صنعت کریپتو، به تازگی مقداری از سرمایه سرقت‌شده را از طریق سرویس‌های ناشناس کردن تراکنش‌ها، از آدرس‌های پل رونین بازی اکسی اینفینیتی انتقال داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، در آدرس‌هایی که در هک ماه گذشته پل رونین بازی اکسی اینفینیتی حضور داشته‌اند، فعالیت‌های مختلفی مشاهده شده است.

طی چند ساعت گذشته، از جانب آدرس اتریوم مظنون به این هک، چندین تراکنش انجام شده است. اولین تراکنش، انتقال ۱۰۰۰ اتر به ارزش تقریبی ۳.۵ میلیون دلار به یک آدرس دیگر بوده است.

پس از آن، ۲ تراکنش هرکدام به ارزش ۱۰۰ اتر انجام شد که تمامی آنها به سرویس میکسینگ تورنادو کش اتریوم (Tornado Cash Ethereum) ارسال شده‌اند. این انتقال‌ها صبح روز دوشنبه شناسایی شدند.

توییت وو بلاک چین در خصوص هک پل رونین بازی اکسی اینفینیتی

رصد رمزارزهای سرقت‌شده

صرافی‌های بزرگ رمزارزها به ندرت توسط مجرمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا اکثر آنها به فرآیندهای احراز هویت مشتریان نیاز دارند. حتی صرافی‌هایی که تبدیل ارزهای فیات را ارائه نمی‌دهند نیز باید مطابق با قوانین جهانی فعالیت کنند. هرچند، مقداری از سرمایه‌های سرقت‌شده در هک پل رونین بازی اکسی اینفینیتی به صرافی‌هایی نظیر FTX، هیوبی و Crypto.com ارسال شده‌اند.

عوامل مخرب قبل از آنکه سرمایه خود را به ارز فیات تبدیل کنند، در صدد پنهان‌سازی تراکنش‌های خود برمی‌آیند. موسس Immutable Vision بیان کرده است که این موضوع می‌تواند به قانونگذاری و جریمه‌های سختگیرانه‌تری برای سرمایه‌گذاران قانونی منجر شود. وی در این خصوص گفت:

در اینجاست که بلاک چین‌های مبتنی بر حریم خصوصی شکست خورده و به عقب رانده می‌شوند و به دلیلی برای قانونگذاری‌های سختگیرانه‌تر تبدیل می‌شوند. این قانونگذاری‌ها بر خرده سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران سازمانی تاثیرگذار خواهند بود.

این شرایط دقیقا برای صنعت بانکداری سنتی نیز رخ داده است و اکنون شاهد این موضوع هستیم که افراد عادی با محدودیت‌ها و کاغذبازی‌های اداری بسیار زیادی مواجه هستند.

تورنادو کش به انتخاب اول کلاهبرداران و هکرهای کریپتو تبدیل شده است. این سرویس با شکستن اتصال درون زنجیره‌ای بین آدرس‌های مبدا و مقصد، تراکنش‌های خصوصی و ناشناس را برای اتریوم و توکن‌های ERC-20 امکان‌پذیر می‌سازند. در نتیجه، تورنادو کش راهکار بسیار خوب و بی‌نقص برای کسانی است که در صدد انتقال سرمایه‌های سرقت‌شده هستند. 

شبکه رونین که انتقال‌های بین زنجیره‌ای با مبدا و مقصد اکوسیستم اکسی اینفینیتی را امکان‌پذیر می‌سازد، در اواخر ماه مارس دستخوش هک بیش از ۶۱۰ میلیون دلاری قرار گرفت. اسکای میویس (Sky Mavis) شرکت توسعه‌دهنده اکسی اینفینیتی بیان کرده است که سرمایه قربانیان را به طور کامل برمی‌گرداند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا