اخبار بیت کویناخبار عمومی

عرضه قراردادهای آتی Bakkt تغییری را برای بیت کوین به همراه نداشت!

قراردادهای آتی بیت کوین بکت (Bakkt) چند ساعت قبل در دسترس قرار گرفت اما بازخوردها تاکنون ناامیدکننده بوده است. قیمت بیت کوین برای لحظاتی به کانال ۱۰ هزار دلار رسید اما نتوانست در این سطح باقی بماند زیرا معاملات آن در آسیا با کاهش مواجه شد.

تاکنون ۸ بیت کوین معامله شده است

چند ساعت قبل قراردادهای روزانه و ماهانه آتی و فیزیکی بیت کوین در دسترس قرار گرفته اما هیچ تغییر چشمگیر یا واکنش بازاری رخ نداده است. اولین معامله در دقایق ابتدایی عرضه این برنامه و با بیت کوین ۱۰,۱۱۵ دلاری انجام شد.

در حال حاضر فقط ۸ بیت کوین در قراردادهای آتی ماهانه معامله شده است.

هرچند این موضوع را می‌توان یک پیشرفت مثبت در نظر گرفت زیرا اگر معاملات با نرخ هر ساعت تقریبا یک بیت کوین معامله می‌شود پس از یک ماه با حجم معاملات بسیار چشمگیری مواجه خواهیم شد.

تحلیلگران این صنعت خاطرنشان کرده اند بکت (Bakkt) که به صورت فیزیکی ارائه می‌شود در مقابل سایر قراردادها که به صورت ارز سنتی می‌باشند از چه اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به خاطر داشته باشید که بکت (Bakkt) با سروصدا و تبلیغات بسیار همراه است. برخلاف سایر معاملات آتی، بکت به صورت بیت کوین انجام می‌شود. بیت کوین واقعی پرداخت می‌شود و خبری از ارز سنتی معادل با قیمت بیت کوین نمی‌باشد. نتیجه این امر، قیمت و نقدینگی بهتر برای بیت کوین است.

اکنون بسیار زود است که بگوییم این پیش بینی ها ارزشی دارند یا خیر. هنگامی که قراردادها به پایان خود برسند و زمان پرداخت با بیت کوین فرا برسد می‌توان شاهد تحرک در بازار باشیم. سرمایه گذاران سازمانی به دلیل نوسان قیمت بیت کوین شاید نخواهند که بین کوین فیزیکی را حفظ کنند. به همین دلیل است که این سازمان ها از همان اول قراردادهای آتی را ترجیح می‌دهند.

واکنش بازار بیت کوین

افزایش قیمت جزیی با عرضه قراردادهای آتی بکت (Bakkt) مصادف شد به طوری که قیمت بیت کوین به طور موقت از ۹,۸۵۰ دلار به ۱۰,۰۸۰ دلار رسید. قیمت این ارز دیجیتال برای ساعاتی در کانال قیمت ۱۰ هزار دلار باقی ماند و سپس کاهش یافت.

عرضه قراردادهای آتی بکت (Bakkt) پامپ بزرگی را به همراه نداشت اما انتظار افزایش قیمت وجود داشت زیرا کسانی که وارد قراردادهای آتی جدید شده اند سرمایه گذاری های خود را به این موضوع اختصاص داده بودند.

یکی از معامله کنندگان به اسم Cantering Clarck خاطر نشان کرد که:

بکت اساسا نقدینگی را از خرده سرمایه گذاری ها مجددا وارد این عرصه می‌کند. این موضوع برخلاف نقدینگی معمول بازارهای سنتی است. حال از خود بپرسید چرا قیمت بیت کوین با عرضه بکت باید افزایش یابد؟ کسانی که به بیت کوین علاقه دارند از قبل در این حوزه حاضر می‌باشند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به کانال ۹ هزار دلار برگشته و به ۹۹۷۰ دلار رسیده است. بقیه بازار ارزهای دیجیتال نیز روند نزولی دارند.

 

منبع
newsbtc

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا