اخبار عمومی

با وجود جذب سرمایه مناسب، بکت (Bakkt) به تعویق افتاد!

بکت (Bakkt)، یکی از مورد انتظارترین صرافی های دارایی های دیجیتال که اولین قرارداد آتی فیزیکی بیت کوین را ارائه می‌دهد، در اولین دوره جذب سرمایه، ۱۸۲.۵ میلیون دلار سرمایه به دست آورد.

کلی لئوفلر مدیر عامل بکت (Bakkt) بیان کرد که نتایج اولین دوره جذب سرمایه موفقیت آمیز بوده است و همچنین افزود که بازار نزولی طولانی مدت سال ۲۰۱۸ بر چشم انداز این صرافی و ۱۲ شریک مهم آن تاثیری نگذاشته است.

لئوفلر اذعان داشت:

پیش از این نیز بارها تلاش کردیم تا بازار و محصولات جدید ایجاد کنیم. افرادی از تیم ما که درحال ایجاد بکت (Bakkt) می‌باشند، با کمک به بازارهای پیشرفته از حوزه انرژی تا انواع مختلف حوزه های اعتباری و بیت کوین، نظر ما را جلب کرده اند. مسیر توسعه بازارهای جدید تقریبا مستقیم است و عبارتند از تنظیم و هماهنگی بین نوآوری، کنار گذاشتن پروژه های قبلی، تجدید ساختار و در آخر پذیرش.

از شرکا و سرمایه گذاران مهمی که در بکت (Bakkt) مشارکت داشته اند می توان به بورس بین قاره ای، مایکروسافت، پنترا کپیتال (Pantera Capital)، پی یو (PayU) اشاره کرد.

لئوفلر پیشتر مدعی شده بود که وی و کسانی که از بکت (Bakkt) پشتیبانی می کنند بر روی قیمت بیت کوین تمرکز ندارند زیرا مسائل مربوط به قیمت باعث انحراف از عملکرد بیت کوین و کارایی آن می شود. وی خاطر نشان کرد که پیشرفت های فناوری تغییر الگو، زمان بر است و نوسان قیمت معمولا بهترین مقیاس برای بررسی رشد نیست.

اهداف بکت (Bakkt) در سال ۲۰۱۹

در حال حاضر bakkt بر دستیابی به قوانین قانونگذاری از جانب کمیسیون معاملات و قراردادهای آتی کالاها (CFTC) متمرکز است تا دسترسی سازمانی به دارایی های دیجیتال را امکان پذیر کند. هم چنین به دنبال استفاده تاجرین و مشتریان و مصرف کنندگان نیز می‌باشد.

طبق گفته های لئوفلر، این صرافی در حال حاضر با شرکت های بزرگی نظیر استارباکس (Starbucks) مشارکت می کند و قصد دارد در این مورد و دیگر همکاری ها در سال جدید اطلاعات و جزییات بیشتری به اشتراک بگذارد.

لئوفلر همچنین اعلام کرد:

ما بر فرصت های موجود تمرکز کرده ایم تا زیرساخت های جدید نظیر اولین صرافی قانونمند سازمانی، خدمات و سرویس های ذخیره سازی به منظور انتقال فیزیکی و هم چنین ذخیره سازی را ارائه دهیم

علاوه بر این بیانیه، لئوفلر اذعان داشت:

کیفیت بازار، قانون گذاری، مقیاس پذیری، امنیت و کارایی برای ایجاد یک بنیان قوی که در آن نوآوری می تواند شکوفا شود، حیاتی است. اولین قدم ما ایجاد اعتمادسازی و زیر ساخت هایی است که باعث تشکیل و افزایش مشارکت در سطح سازمانی و بازرگانان است.

با در نظر گرفتن چنین مسائلی به نظر می رسد که بکت (Bakkt) نقش کاملی در توسعه اکوسیستم ارز دیجیتال و پذیرش آینده بیت کوین و فناوری بلاک چین دارد.

عرضه بکت (Bakkt) به تاخیر افتاد؟

همانطور که ذکر شد بکت (Bakkt) در حال همکاری با کمیسیون CFTC است تا تاییدیه های قانونی برای قرار دادهای آتی بیت کوین را بدست آورد. با این حال تعطیلات سال جدید میلادی باعث تعطیلی امور دولتی شده است و ممکن است این تاییدیه قانونی را به تاخیر اندازد. طی بیانیه رسمی این شرکت اعلام شد:

شرکت قراردادهای آتی بورس بین قاره ای پس از رایزنی با کمیسیون CFTC انتظار دارد که قراردادهای آتی بیت کوین بکت (Bakkt) به اوایل سال ۲۰۱۹ موکول شود. عرضه این قرارداد آتی برای ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ (۴ بهمن) برنامه ریزی شده بود اما به دنبال زمانبندی CFTC به تعویق افتاد.

درحالی که عرضه بکت (Bakkt) به تاخیر افتاده است، این صرافی در پشت صحنه به فعالیت خود ادامه می‌دهد، کاربران جدید جذب می‌کند و زیرساخت های سازمانی خود را اصلاح می‌کند.

منبع
investinblockchain

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا