اطلاعیه صرافی

عرضه قراردادهای آتی Bakkt تا سه روز دیگر؛ تاثیر آن بر بازار چگونه است؟

در سه روز آینده، بازار ارزهای دیجیتال شاهد رویداد عظیمی خواهد بود. پس از موانع بیشمار قانون گذاری و فرایند توسعه‌ بلندمدت که بیش از انتظار طول کشید، بکت (Bakkt) قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین خود را عرضه خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بکت (Bakkt)، کسب و کار صعودی بیت کوین

حدود یکسال است که سرمایه گذاران سراسر جهان مشتاقانه منتظر این موضوع می‌باشند. پلتفرم بیت کوین با پشتوانه صرافی بین قاره ای که ابتدا در اواخر سال ۲۰۱۸ معرفی شد توسط افراد خوش‌بین کریپتو اینطور تبلیغ شد که می‌تواند باعث روند صعودی قیمت بیت کوین و ثبت رکورد جدید قیمتی شود. اما بکت (Bakkt) با موانع متعددی مواجه شد که عرضه آن را تاکنون به تعویق انداخته است.

اما دیگر تاخیری در کار نیست. در تاریخ ۲۳ سپتامبر یا ۱ مهر ماه درب های بکت (Bakkt) به روی همگان باز خواهد شد. تحلیلگران می‌گویند که این رویداد اثر بسیار مثبتی بر بازار بیت کوین خواهد گذاشت.

تام لی در توییت اخیر خود گفته است که در خصوص بکت (Bakkt) و قابلیت آن برای بهبود اعتماد سازمان ها به ارزهای دیجیتال، نظر بسیار مثبتی دارد. قطعا بکت (Bakkt) با پشتیبانی چند سازمان معتبر و مهم مالی و شرکت های افسانه ای نظیر مایکروسافت، استارباکس و غیره باعث می‌شود شرکت ها و سازمان هایی که قبل از این به ارزهای دیجیتال مطمئن نبودند به این عرصه وارد شوند.

نظر تام لی در مورد BAKKT

تام لی نیز این موضوع را تایید کرده است.

سم داکتر (Sam Doctor) یکی از تحلیلگران عرصه کریپتو در توییت اخیر خود نوشته است که طبق تجربه مستقیم او با رویداد بکت که شاهد نمایندگانی از بیش از ۱۵۰ سازمان و سرمایه گذار بوده است، برای قراردادهای آتی بیت کوین بکت پذیرش سازمانی وجود دارد.

وی عنوان کرد: همانطور که قبلاً هم نوشته ایم، بکت (Bakkt) بسیاری از موانع پیش روی پذیرش از جانب سرمایه گذاران سازمانی را که در صدد گسترش حضور خود در دنیای ارزهای دیجیتال می‌باشند را برطرف می‌کند.

وی با بیان اینکه “به نظر می‌رسد پذیرندگان بسیار زیادی آماده اند تا در روز اول عرضه بکت شرکت کنند” خاطر نشان کرد که تیم فروش این شرکت صحبت های خود را با کارگزاری ها و بازاریاب ها را آغاز کرده اند.

سخنان داکتر تایید می‌کند که این سروصداها و تبلیغات منجر به سرمایه گذاری واقعی می‌شود و عرضه این محصول که بسیاری از سازمان ها را با بیت کوین فیزیکی آشنا می‌کند می‌تواند محرک عظیمی برای رشد این بازار باشد.

یک تحلیلگر سازمانی این موضوع را تایید کرده است. طبق گزارش های قبلی خبرگزاری اتریوم ورلد نیوز، PlanB توضیح داده است که این اوراق مشتقه جدید به دلیل قابلیت ارائه نقدینگی، سازمان ها را به سمت خود خواهد کشاند. اوراق مشتقه، مخصوصا قراردادهای آتی، به سرمایه گذاران این فرصت را می‌دهند که در صورت نیاز، دارایی های خود را بفروشند. چنین شرایطی اغلب اوقات در بیت کوین وجود ندارد زیرا ثبت معاملات بزرگ دارای کارمزد زیادی می‌باشند.

این تمام ماجرا نیست. PlanB هم چنین بیان کرده است که بکت (Bakkt) برای بیت کوین به شدت مهم است زیرا بازار قراردادهای آتی بیت کوین اساسا بر پایه پول نقد است، یعنی هیچ بیت کوین فیزیکی در قراردادهای آتی حضور ندارد. این موضوع بدان معنا است که یک فرد می‌تواند بیش از مقدار بیت کوینی که در اختیار دارد به فروش این ارز دیجیتال بپردازد.

نکته مهم دیگر این است که بکت (Bakkt)، فروشندگان را مجاب می‌کند تا بیت کوینی را که می‌خواهند بفروشند واقعا در اختیار داشته باشند. بکت به خریداران این فرصت را می‌دهد تا قراردادهای خود را با کوین واقعی بازخرید کنند. طبق گفته های PlanB این ویژگی که می‌تواند باعث تغییر چشمگیری در این عرصه شود، در بازار منجر به این موضوع می‌شود که سرمایه گذاران از فروش استقراضی دوری کنند، زیرا اثر بازار مشخصی ایجاد می‌کند که متکی به ماهیت کمیاب بودن بیت کوین است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا