متوسط مقالات عمومی

با استفاده از این شاخص، سلامت پروژه‌های دیفای را ارزیابی کنید

لیست ۲۵ دارایی برتر بازار ارزهای دیجیتال در رده بندی  Fundamental Asset Score فعالیت توسعه‌دهندگان شبکه‌های بلاکچین را گزارش می‌دهد. اخیرا پروژه بالانسر به این لیست اضافه شده است.  این در حالی است که ریپل (XRP) به دلیل ابهامات موجود در مورد پرونده SEC، از لیست ۲۵ داریی برتر خارج شد.

لیست ۲۵ دارایی ممتاز از نظر بنیادی (FCAS 25)، هر ماه به روز رسانی می‌شود، هر دارایی برای اینکه در این لیست قرار گیرد باید حداقل ۴۰ روز جزو ۲۵ دارایی برتر بوده باشد. FCAS یک معیار مقایسه‌ای است که سلامت پروژه‌های کریپتویی را بررسی می‌کند. این معیار یک میانگین متحرک وزن دار روی ۲۵ پروژه برتر است که احتمالا آینده روشنی در انتظار آنهاست. به طور کلی، سلامت صنعت کریپتوها را می‌توان با در نظر گرفتن میانگین معیار FCAS روی ۲۵ پروژه برتر ارزیابی کرد. این معیار کلی، نشان دهنده عملکرد کلی صنعت کریپتوهاست. در ماه گذشته، میانگین امتیاز FCAS، به میزان ۵ واحد افزایش یافت.

شاخص سلامت صنعت کریپتوها

رشد چشم گیر دیفای در بهمن ماه

اگرچه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)، به هیچ وجه پدیده جدیدی نیست، اما در بهمن ماه شاهد رشد قابل ملاحظه صنعت دیفای بودیم. طبق تحقیقات انجام شده، تعدادی از پروژه‌های دیفای، با درآمدهای ۱۷۱.۵ میلیون دلاری، رکورد درآمد ماهانه خود را شکستند؛ نتایج تحقیقات در شکل زیر نمایش داده شده است. در این شکل، میله‌های به رنگ آبی تیره نشان دهنده افزایش معاملات دیفای از تابستان سال ۲۰۲۰ است.

تراکنش‌های دیفای

معیار FCAS فعالیت اخیر صنعت دیفای را منعکس می‌کند و نسبت به فعالیت‌های سریع توسعه دهنده‌های پروژه‌های بزرگ حساس است. با اینکه سر حد خبرها به قیمت توکن‌ها و میزان نقدینگی اختصاص داده شده است، مشارکت فعال توسعه دهنده‌ها، از جمله نشانه‌های پروژه‌های سالم دیفای است که پروژه بالانسر نمونه‌ای از این پروژه‌هاست.

بهبود امتیاز FCAS با همکاری پروژه بالانسر و آوه

بالانسر یک بازارساز خودکار است که برای سهولت در تبادل توکن‌های ERC-20 طراحی شده است. این پروژه، به دلیل استفاده از یک فرمول میانگین ثابت و تسهیل تبادل چندین دارایی، خود را از سایر بازارسازهای خودکار متمایز می‌کند. اخیرا Fernando Martinelli مدیرعامل بالانسر، از همکاری این پروژه با آوه تحت عنوان مدیریت دارایی در بالانسر ورژن ۲ خبر داد. این مشارکت باعث می‌شود برای دارایی‌های موجود در استخرهای بالانسر، در پلتفرم آوه نیز بهره محاسبه شود. اینگونه مشارکت، مستلزم کار زیاد توسعه دهنده‌هاست، همچنانکه در شکل زیر، میزان مشارکت کدهای پروژه بالانسر طی ماه گذشته نشان داده شده است.

مشارکت در کد پروژه بلنسر

پس از یک وقفه در دی ماه و اوایل بهمن ماه، پایگاه کدهای پروژه بالانسر، شاهد مجموعه فعالیت‌هایی بود. اگرچه دانستن این موضوع به طور قطع غیرممکن است، اما منطقی است که فرض کنیم این فعالیت‌ها به خاطر همکاری با پروژه آوه و انجام توسعه‌های لازم بوده است.

fcas پروژه آوه

تصویر زیر اطلاعات بالا را در نگاهی نزدیکتر نشان می‌دهد:

امتیاز آوه

به عنوان مدرک، نگاهی به افزایش اخیر در امتیاز توسعه دهنده‌های آوه و امتیاز کلی FCAS بیندازید، هر دو به طرز قابل توجهی افزایش داشته‌اند؛ هر دو فاکتور این فرضیه را تایید می‌کنند که آوه و بالانسر در یک زمان یکسان روی انجام کار بزرگی تمرکز داشته‌اند. پروژه بالانسر در طی ماه گذشته، شاهد فعالیت کاربران زیادی بوده و از نظر بلوغ بازار نیز عملکرد خوبی داشته است؛ اما هیچ یک از معیارها در بهمن ماه تغییر اساسی نداشته است. با این وجود، فعالیت توسعه دهندگان بالانسر، برای افزایش امیتاز FCAS و رساندن پروژه به لیست ۲۵ پروژه برتر، افزایش چشم گیری داشته است.

فعالیت کاربران پروژه بلنسر

لیست ۲۵ دارایی برتر در ماه اسفند

 

۲۵ دارایی برتر

سخن پایانی

همانظور که دیدیم، جامعه برنامه نویسان آوه در همان زمانی فعالیت زیادی داشته‌اند که برنامه نویسان پروژه بالانسر داشته‌اند. با این افزایش در فعالیت جامعه آوه، انتظار داریم تا ماه آینده این پروژه نیز در بین ۲۵ دارایی برتر، جایگاهی کسب کند. روش FCAS به ثبات پروژه‌ها بیش‌تر اهمیت می‌دهد، به این معنی که لیست شدن یک دارایی در بین ۲۵ دارایی برتر مستلزم آن است که عملکرد آن دارایی برای ماه‌های متوالی مثبت باشد. به عبارت دیگر، پروژه‌های برتر، به جای تلاش برای رسیدن به رتبه اول، در ابتدا تمایل دارند، در جایگاهی که هستند، مستحکم باشند.

منبع
coinmarketcap

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا