اخبار بیت کوینتحلیل اقتصادی

انتقالات بیت کوین ۶ هزار برابر ارزان تر از انتقالات دلار است!

بانک آمریکا اطلاعاتی منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه انتقالات بیت کوین ۶ هزار بار ارزانتر از انتقال سنتی ارزهای فیات با نرخ استاندارد بانک می‌باشد. بسیاری از افراد بیان می‌کنند که تراکنش های بیت کوین هزینه غیرمنطقی دارند اما با توجه به این اطلاعات، به نظر می‌رسد که بیت کوین جایگزین بسیار بهتری برای ارزهای فیات می‌باشند.

یافته های بانک آمریکا نشان می‌دهد که انتقال های بین المللی با دلار آمریکا به طور متوسط ۴۵ دلار برای هر تراکنش هزینه دارد، در حالی که این رقم برای تراکنش های مشابه با بیت کوین ۰.۴۶ دلار می‌باشد. این موضوع به آن دلیل است که بیت کوین برای پردازش پرداخت ها از بلاک‌ چین کم هزینه استفاده می‌کند، در حالی که پرداخت های بانک آمریکا با استفاده از سیستمی به نام فدوایر (FedWire) یا شبکه انتقال پول بانک مرکزی آمریکا صورت می‌گیرد. کریپتووست بیان کرد:

هزینه های فدوایر بر اساس حجم هر تراکنش و حجم کلی پرداخت ها تخمین زده می‌شود و تخفیف مضاعفی با نام “کارمزد تشویقی” برای انتقالاتی اعمال می‌شود که حجم آن انتقال از ۶۰ درصد حجم تراکنش های قبلی کاربر بیشتر باشد. بانک های ایالات متحده می‌توانند برای تراکنش های بیش از ۹۰ هزار دلار، کارمزد انتقال را تا ۰.۳۲ دلار کاهش دهند اما براساس آمارهای موجود، هزینه های مشتریان از این تخفیف بهره نمی‌برند. در مقابل، بر اساس داده های Earn.com، تراکنش بیت کوین به ارزش ۹۰ هزار دلار فقط ۷۵ سنت هزینه دارد.

چرا تاکنون بانک آمریکا از بیت کوین استفاده نکرده است؟

متاسفانه موضوع به این سادگی نمی‌باشد. درحالی که این یافته ها ثابت می‌کند که ارز دیجیتال از ارز فیات بهتر است، اما به سختی می‌توان آن را یافته ای موثق دانست. می‌دانیم که استفاده از بیت کوین ارزانتر از دلار است و هم چنین می‌دانیم که ارزهای دیجیتال به طور کل بهتر می‌باشند. اما متاسفانه این موارد برای پذیرش ارز دیجیتال کافی نمی‌باشند

بارها بیان شده است که قانون گذاری نکته کلیدی این موضوع می‌باشد. در خصوص قانون گذاری، این یافته های بانک آمریکا می‌تواند برای پذیرش ارز دیجیتال مدرک بسیار مهمی باشد. اگر بانک آمریکا به وجود نقص هایی در سیستم انتقال ارزهای فیات اعتراف کند، ممکن است که قانون گذاران و مسئولین دولتی کمی گوش شنوا داشته باشند. این یافته ها به طور جهانی خوانده خواهد شد و می‌تواند تاثیر مثبتی بر نظرات جامعه جهانی در خصوص بیت کوین داشته باشد.

نظر شما چیست؟ آیا انتقالات و تراکنش های بیت کوین به سیستم های بانکی راه خواهد یافت؟ آیا در این صورت جایگاه دلار به خطر می افتد؟

منبع
cryptodaily

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا