اخبار عمومی

بانک انگلیسی Barclays در حال بررسی راه‌اندازی پلتفرم مبادلاتی ارزهای رمزنگاری شده

Barclays دومین بانک بزرگ انگلیس از نظر دارایی، در حال بررسی راه‌اندازی یک فروشگاه معاملاتی برای ارزهای رمزنگاری‌شده است.

به گزارش coindesk این بانک در حال بررسی این موضوع است و متوجه شده مشتریان علاقه‌مند به یک پلت‌فرم تجاری برای ارزهای رمزنگاری شده هستند. بلومبرگ هم قبلا گزارش داده بود که Barclays به مشتریان خود خبر از ایجاد سرویسی برای کریپتوکارنسی‌ها داده است. طبق گفته سخنگوی بانک، هیچ برنامه از قبل مشخص شده‌ای برای شروع معاملات ارزهای رمزنگاری‌شده وجود نداشته است. ولی از آنجایی که همه بانک‌های بزرگ امروزه در حال بررسی این گزینه هستند، این بانک هم دست به اقدام زده است. Barclays در حال بررسی گسترش تجارت خود در این زمینه به کل مجموعه مشتریان خود، از جمله موسسات و صندوق‌های مالی است. اندرو اسمیت، سخنگوی Barclays  گفت:

Barclays در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ساختن یک پلت‌فرم تجاری برای کریپتوکارنسی‌ها ندارد. ما بطور مداوم بر تحولات در فضای ارزهای رمزنگاری‌شده نظارت داریم و به گفتگو با مشتریانمان در مورد نیازها و مقاصد آن‌ها در این بازار ادامه خواهیم داد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بانک‌های بزرگ دیگر هم به دنبال گزینه‌های مناسب در این بازار برای خود هستند. شایعاتی راجع به بانک گلدمن ساکس در ماه دسامبر بود که چند هفته بعد، مدیر عامل آن این شایعه را رد کرد.
صندوق‌های مالی به طور فزاینده‌ای به معاملات کریپتوکارنسی علاقمند هستند و یک پایگاه مشتری بزرگ و رو به رشد برای بانک‌هایی که تجارت ارزهای رمزنگاری‌شده را انجام می‌دهند، فراهم می‌کنند. براساس داده‌های ارایه‌ شده، در حال حاضر حدود ۲۴۵ صندوق مالی در زمینه ارزهای رمزنگاری‌شده در حال فعالیت هستند. علی‌رغم کاهش شدید قیمت‌ها در این مدت، گزارش شده‌است که تنها حدود ۹ مورد از این صندوق‌ها در سال ۲۰۱۸ بسته شده‌اند.

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا