اخبار آلتکوین

بنجامین کاون: ۴۰٪ کاهش قیمت آلت‌کوین‌ها در پیش است

بازار ارزهای دیجیتال تحت کنترل خرس‌ها قرار گرفته است. دلیل این اتفاق را می‌توان خروج سرمایه ۱۶۲ میلیون دلاری از صندوق‌های ETF بیت‌کوین یک روز قبل از نشست FOMC دانست. احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری به شدت کاهش یافته است. در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت‌کوین ۵٪ ریزش داشته و به زیر ۵۸٬۰۰۰ دلار رسیده است، در حالی که آلت‌کوین‌ها شاهد اصلاح به مراتب عمیق‌تری هستند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، بنجامین کاون (Benjamin Cowen)، تحلیلگر مطرح ارز دیجیتال، معتقد است اتریوم و سایر آلت‌کوین‌ها در آستانه یک اصلاح عمده قرار دارند.

اصلاح آتی و عمیق‌تر آلت کوین‌ها

بنجامین کاون، تحلیلگر ارز دیجیتال اخیراً تحلیل‌هایی را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد یک همبستگی احتمالی بین جفت‌های ارزهای آلتکوین به بیت‌کوین (ALT/BTC) و کاهش قریب‌الوقوع قیمت آن‌ها وجود دارد. کاون به تشابه با چرخه قبلی و تسلیم شدن جفت ارزهای ALT/BTC قبل از کاهش نرخ بهره اشاره کرد. به نظر او تاریخ ممکن است خود را تکرار کند که حاکی از ۴۰٪ کاهش جفت ارزهای ALT/BTC در ماه‌های آتی است.

تحلیل بنجامین کاون - منبع: X
تحلیل بنجامین کاون – منبع: X

در یک ویدیوی جدید، بنجامین کاون، استراتژیست ارزهای دیجیتال به ۸۰۰٬۰۰۰ مشترک خود در یوتیوب گفت که اتریوم در برابر بیت‌کوین (ETH/BTC ) ممکن است قبل از تسلیم شدن بازار، آخرین حرکت صعودی را انجام دهد.

برای تایید [صعودی بودن]، باید ببینید ETH/‌BTC از باند حمایتی بازار صعودی خود بالاتر رفته و سپس این محدوده به عنوان حمایت حفظ شود. اگر این سناریو مشاهده نشود، به نظر من باز هم یک صعود موقتی دیگر خواهیم داشت که همه دوباره در مورد آن هیجان زده خواهند شد، اما در نهایت نزولی خواهد شد.

این تحلیلگر همچنین می‌گوید ETH و آلت‌کوین‌ها ممکن است الگوی مشابهی را از چرخه گذشته تکرار کنند. طی آن چرخه که در نمودار TOTAL3 (ارزش بازار همه آلت‌کوین‌ها به جز اتریوم و استیبل‌کوین‌ها) مشخص است، آلت کوین‌ها در برابر بیت‌کوین دچار اصلاح شدید شدند.

چرخه آخر، تسلیم ETH/BTC اتفاق افتاد که پس از سقوط ALT/BTC نهایی شد.

این جفت ارز هنوز کندلی نداشته که کمتر از کف محدوده آن بسته شده باشد. پس به نظرم، چیزی مشابه با جفت‌ ارزهای ALT/BTC مشاهده شده در ژوئن سال ۲۰۱۹ را می‌بینیم. یعنی یه رالی نهایی تا باند حمایتی بازار صعودی… آن زمان هم حتی به باند حمایت بازار صعودی نرسید و بعد قیمت دوباره ریزشی شد. به نظرم دوباره رویداد مشابهی می‌بینیم که این جفت ارز قبل از رسیدن به فاز تسلیم، با رشد موقت، آخرین روزهای شاد را تجربه می‌کند.

ماه چالش‌برانگیز می آغاز شد

ماه آوریل بدترین ماه برای بیت‌کوین پس از سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ بود. تحلیلگران بازار به کاهش بیشتر قیمت بیت‌کوین به ۵۲٬۰۰۰ دلار اشاره می‌کنند. علی‌مارتینز، تحلیل‌گر مطرح دیگری پیش‌بینی کرده که اگر حمایت ۵۸٬۰۰۰ دلاری (میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه) شکسته شود، می‌توان کاهش قیمت تا ۵۲٬۰۰۰ دلار را انتظار داشت.

تحلیل علی مارتینز - منبع: X
تحلیل علی مارتینز – منبع: X

پاتریک اچ (Patric H)، تحلیلگر بازار، یک سفر هیجانی چالش‌برانگیز را برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوین و آلت‌کوین در ماه می پیش‌بینی می‌کند. از نظر پاتریک در طی ۲ تا ۶ هفته آینده، ممکن است یک دوره سکون نهایی قبل از یک صعود احتمالی تجربه کنیم. او اضافه کرد که این احساسات بیش از حد سرخوشانه است، زیرا شاخص ترس و طمع، «طمع» را نشان می‌دهد.

پاتریک افزود:

با مشاهده ادامه جریان خروجی از ETFهای بیت‌کوین، بازار در حال از دست دادن مومنتوم است. انتظارات سرمایه‌گذاران به همراه شکست ناامید کننده اولین عرضه ETF HK، که حجم معاملات ۱۱ میلیون دلاری (به جای ۳۰۰ میلیون دلار مورد انتظار)، اوضاع را بدتر ساخته است.

با افزایش پیش‌بینی‌ها برای اعلام نرخ بهره فدرال رزرو که برای چهارشنبه برنامه‌ریزی شده است، نگرانی بازار را فراگرفته است که منجر به افزایش شاخص قدرت دلار آمریکا شده است، چرا که سرمایه‌گذاران به دنبال امنیت هستند. این تحولات در رکودی که در بازار کریپتو شاهد بودیم نقش داشت. در نتیجه، به نظر می‌رسد بازار در وضعیت عدم اطمینان قرار دارد و تا زمان اعلام نرخ بهره، جهت‌گیری مشخصی ندارد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا