صرافی متمرکز

معرفی بهترین اکسچنج‌ها برای خرید ارزهای رمزنگاری‌شده با پول فیات

در این مقاله به معرفی بهترین اکسچنج‌ها برای خرید ارزهای رمزنگاری‌شده با پول فیات می‌پردازیم. در لیستی که ارائه شده، صرافی Coinbase قرار ندارد. این صرافی برای سرمایه گذاران نوپا بسیار مناسب است. کار در شبکه آن بدون دردسر است، کاربر پسند است و گزینه‌های مختلف پرداخت را ارائه می‌دهد. اما کارمزد یا فی ۱.۴۹ درصد برای انتقالات بانکی و ۳.۹۹ درصد آن برای پرداخت با کارت اعتباری، باعث می‌شود تا ما آن را در این لیست قرار ندهیم. قطعا همه کاربران به دنبال صرافی‌هایی با نرخ‌های پایین‌تر هستند. این نکته هم مهم است که این لیست کامل نیست و از روی ۱۵ صرافی اول طبق مارکت‌کپ آنها از سایت CoinMarketCap.com برداشته شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

۱- GDAX

GDAX

 GDAX اخیرا در دسته صرافی‌های با کارمزد کم قرار گرفته است. این شرکت متعلق به Coinbase است، اما چون مثل یک صرافی همتا به همتای سنتی عمل می‌کند، می‌توان گفت شبیه به شرکت اصلی خودش نیست.

با GDAX می‌توانید به طور مستقیم با استفاده از اطلاعات حساب بانکی خود، پول فیات خود را به ارزهای رمزنگاری‌شده تبدیل کنید. حساب‌های بانکی در آمریکا می‌توانند از ACH برای ارسال پول استفاده کنند، و حساب‌های اروپایی می‌توانند از SEPA استفاده کنند. GDAX کارمزد ۰/۲۵ درصد برای بیت‌‌کوین و ۰/۳ درصد برای اتریوم و لایتکوین را درنظر گرفته است و برای سایر مبادلات هیچ کارمزدی از کاربران دریافت نمی‌کند.

در GDAX، می‌توانید با دلار آمریکا  بیت‌کوین، اتریوم، لایتکوین و بیت‌کوین‌کش بخرید. در اروپا و با یورو می‌توان بیت‌کوین، اتریوم و لایتکوین خریداری کنید.

۲- Bitfinex

Bitfinex

در این صرافی هم مانند GDAX میتوانید فیات را به کریپتوکارنسی تبدیل کنید. فقط با این تفاوت که این صرافی کارمزد ۰/۱ درصد و ۰/۲ درصد برای تمامی مبادلات و خارج کردن پول در نظر گرفته است.
کریپتوکارنسی‌های زیادی را میتوان در این صرافی مستقیم خریداری کرد از جمله: بیت‌کوین، اتریوم، ریپل (XRP)، بیت‌کوین‌کش و آیوتا. تبدیل بیت‌کوین/یورو و آیوتا/یورو نیز از تراکنش‌های محبوب در این صرافی هستند.

۳- Kraken

Kraken

در این صرافی تبدیل دلار، یورو، دلار کانادا و ین به ارزهای رمزنگاری‌شده امکان‌پذیر است. بسته به منطقه، واسطه‌های SEPA، SWIFT، EFT و انتقال مستقیم وجود دارد. هیچ کارمزدی برای ایجاد سپرده وجود ندارد و هزینه های خروج پول برای هر ارز و درگاه متفاوت است.
محبوب‌ترین تبدیل‌ها از دلار و یورو، بیت‌کوین،اتریوم، ریپل، بیت‌کوین‌کش و لایتکوین است.

۴- Bitstamp

Bitstamp

Bitstamp گزینه محکم دیگری برای خرید کریپتو است. این صرافی دلار آمریکا و یورو را پشتیبانی می‌کند و امکان نقل و انتقال مستقیم بانکی، خرید کارت‌های اعتباری یا ACH را برای کاربران آمریکایی و اروپایی فراهم می‌آورد. Bitstamp به طور انحصاری با BTC، BCH، ETH، LTC، و XRP سر و کار دارد.
کارمزد معاملات در این صرافی ۰/۲۵ درصد است اما هزینه‌های خارج کردن پول کمی پیچیده‌تر است و  براساس واحد پول رایج و روش تخلیه متفاوت هستند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا