مقالات عمومی

دل نوشته های یک مغز درگیر؛ کی بیت کوین بخرم؟

آقا این سوال داره تبدیل میشه سوال اساسی بشریت! فقط کافیه که اطرافیان شما متوجه بشن شما بیت کوین دارید یا مثلا یک بار بیت کوین خرید و فروش کردید.

کی بیت کوین بخریم؟ قیمت بیت کوین اومده پایین؛ اگه از این بیشتر نمیاد ما خرید کنیم؟ آقا چه اشتباهی کردیم خرید کردیم؛ دقیقا همون روز که بیت کوین خریدم؛ از فرداش داره میریزه!

این جملاتیه که حتما به گوش همه کسانیکه میدونند بیت کوین چیه خورده. حالا راه فرار چیست؟ چه باید بکنیم تا از این مخمصه نجات پیدا کنیم؟

معرفی چندتا منبع خوب برای مطالعه

بهترین کتاب های بلاکچین

بهترین کار اینه که تا کسی از شما پرسید بیت کوین بخرم یا نه؛ در جواب یه سری مقالات و آموزش براش بفرستید و بهش بگید؛ اگر اینارو بخونی خودت متوجه میشی که چه تصمیمی باید بگیری. این روش که از نظر بنده بهترین روش هم هست؛ چندتا مزیت داره که الان خدمتتون عرض میکنم:

۱. احتمالا اون شخص میره مقالات رو میبینه و میگه ول کن بابا خیلی زیاده و حوصله ندارم بخونم. که باز اینجا هم دو حالت داره: یا میره از یکی دیگه میپرسه بیت کوین بخرم یا نه؛ یا کلا دیگه بیخیال بیت کوین میشه و میره همون کاری رو میکنه که تا الان میکرده و دیگه سراغ شما هم نمیاد.

۲. این احتمال هم هست که میره مقالات رو میخونه و متوجه میشه بیت کوین چیه و میتونه تصمیم بگیره که خرید کنه یا نه. از اونجا به بعد هم اون آدم تبدیل میشه به یکی از افراد تو جامعه مثل خود شما که هی ازش میپرسن بیت کوین چیه و کی بخریم. تو این حالت هم ممکنه پیش شما برگرده؛ اما دیگه این سوال کلیشه ای رو نمیپرسه که کی بیت کوین بخرم و حتما سوالات جذاب تر و حرفه ای تری واسه پرسیدن داره.

ثبت نام در کلاس های کنترل اعصاب و روان

این راه حل برای وقتی هست که شما انتخاب میکنید که پاسخ سوال بنیادین کی بیت کوین بخرم را بدهید. خب از همینجا میخوام بهتون اعلام کنم که پاسخ به این سوال شروع کننده یک سری کلاس ها و دوره های آموزشی برای شخص مورد نظر است. گاهی اوقات فکر میکنم میشه به این سوال به چشم یک تله هم نگاه کرد که اگر پای شما داخل آن گیر کند؛ کار از کار گذشته است. بعد از این سوال؛ سوال است که به سمت شما سرازیر میشه و حالا دیگر نمیتوانید پاسخ آنها را ندهید؛ چون شما پاسخ سوال بنیادین کی بیت کوین بخرم را داده اید.

متاسفانه بیت کوین و بلاکچین هم آنقدر پیچیده و عمیق است که باید معلم متبحری باشید تا بتوانید مفاهیم را به درستی بیان کنید. اگر کمی گنگ توضیح دهید یا نتوانید حق مطلب را درست ادا کنید؛ جملاتی مانند پس بیت کوین هم یه طرح هرمیه و مثل گولدکوئست میمونه مواجه میشید. پس برای شیرفهم کردن افراد؛ باید صبور باشید و اعصاب آرامی داشته باشید. پیشنهاد من ثبت نام در کلاس های یوگا و آرامش اعصاب است.

خلاصه مطلب

میخوام خیلی خیلی خلاصه بگم که: «دوست عزیز؛ تمنا میکنم که هرکاری میخوای بکنی؛ اول بخون و اطلاعات لازم رو کسب کن. بعد اگه دیدی نمیشه و راه نداره و سوال داری بیا از یکی که میدونه سوال درست و حسابی بپرس.»

# بیایید از یکدیگر نپرسیم کی بیت کوین بخریم؟

منبع
میهن بلاکچین

ساناز وفی

از بچگی گیمر بودم و دنیای بازی برام جذاب بود. بزرگتر که شدم با همون نگرش دنیای فانتزی، مهندس هوافضا شدم و همیشه دنبال کشف دنیاهای جدید بودم. بر خلاف خیلی از اهالی کریپتو، سال ۲۰۱۶ با اتریوم وارد دنیای بلاکچین شدم و یکی از اصلی‌ترین مباحث مورد علاقه من اکوسیستم اتریوم، اتریوم و لایه‌دوم‌ها ست.

نوشته های مشابه

5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا