با بهترین روش‌ها برای افزایش حقوق مهندسان نرم افزار و بلاک‌ چین آشنا شوید!

مهندسان نرم افزار طی دهه گذشته به موفقیت های مختلفی دست یافته اند. حقوق افرادی که در حوزه فناوری کار می‌کنند در حال افزایش است. به علاوه، پیدایش شغل‌های دورکاری، به معنای فرصت‌های شغلی در شرکت‌های برتر و شناخته شده حتی برای کسانی است که در مناطق دور افتاده زندگی می‌کنند. بدین ترتیب، تقریبا تمام افراد با عزم و علاقه می‌توانند به یک مهندس نرم افزار و توسعه دهنده بلاک چین تبدیل شوند.

شرایط حقوق مهندس نرم افزار چگونه است؟

مهندس نرم افزار

حقوق یک مهندس نرم افزار معمولی برای بسیاری از افراد، ایده آل و رویایی است. در واقع، حقوق مهندس نرم افزار معمولی در آمریکا تقریبا ۱۰۰,۰۰۰ دلار در سال است. هرچند، مزیت تقاضای زیاد برای این افراد باعث می‌شود که مهندسان نرم افزار در صورت داشتن مهارت‌های مناسب بتوانند حقوق خود را تعیین کنند.

در نتیجه، بسیاری از مهندسان نرم افزار اکنون به دنبال افزایش حقوق خود هستند. رشد فناوری در دهه گذشته باعث شد که توسعه دهندگان به ستارگان و افراد مهم جدیدی تبدیل شوند. یکی از کارآمدترین روش‌های انجام این کار، تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاک چین است. طبق گزارش Hired، میانگین حقوق توسعه دهندگان بلاک چین بین ۱۵۰,۰۰۰ الی ۱۷۵,۰۰۰ دلار در سال است.

این موضوع بدان معنا است که اکنون حقوق یک مهندس بلاک چین تقریبا برابر با شغل‌ها و جایگاه‌های مهم جهان است. در واقع، لینکدین طی مطالعه اخیر خود به این نتیجه رسیده است که برنامه نویسی بلاک چین پرتقاضاترین مهارت دشوار در سال ۲۰۲۰ بوده است. بدین ترتیب، بلاک چین سایر حوزه‌های با حقوق بالا نظیر هوش مصنوعی، رایانش ابری، طراحی تجربه و رابط کاربری، تولید ویدئو، بازارهای رابط و سایر موارد را پشت سر گذاشته است.

اگر به دنبال افزایش حقوق خود به عنوان یک مهندس نرم افزار هستید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می‌شود. این مقاله به بررسی روش هایی برای افزایش حقوق شما می‌پردازد.

حقوق‌های پلتفرم Glassdoor

اول از همه شرایط کنونی حقوق توسعه دهندگان مختلف را بررسی می‌کنیم. افرادی که به دنبال شغل جدید یا افزایش حقوق خود هستند می‌دانند که حقوق های Glassdoor یک استاندارد طلایی برای مقایسه حقوق های مختلف برای حرفه‌های متفاوت است. Glassdoor یک پلتفرم آنلاین است که کارمندان می‌توانند به بررسی شرکت‌های مختلف در این پلتفرم بپردازند.

به علاوه، Glassdoor هم چنین به کاربران امکان می‌دهد تا به صورت ناشناس حقوق خود را در دیتابیس این پلتفرم ثبت کنند. این موضوع بدان معنا است که کارمندان جدید می‌توانند متوجه شوند که میانگین حقوق Glassdoor برای حرفه آنها چه مقدار است. علاوه بر این، کارمندان دیگر نیز می‌توانند متوجه شوند که آیا حقوق کمتری نسبت به شرکت های دیگر دریافت می‌کنند یا خیر.

به عبارت ساده‌تر، حقوق‌های Glassdoor شفافیت بیشتری در خصوص حقوق کنونی شغل‌های مختلف ارائه می‌دهد. به علاوه، این موضوع باعث می‌شود کارمندان به شیوه‌ای آسانتر متوجه شوند که کدام جایگاه‌های شغلی در شرکت‌های مختلف دارای حقوق بهتری هستند. مهندسان نرم افزار که تقاضای زیادی برای مهارت آنها نیز وجود دارد، به این روش می‌توانند تصمیم های بهتری درباره جایگزین های شغلی سودآورتر اتخاذ کنند.

گزارش CNBC در سال ۲۰۱۹ در خصوص مقایسه بیشترین حقوق‌ها در Glassdoor بیان کرده است که انواع مختلف مهندسی نرم افزار از بالاترین حقوق‌ها در آمریکا برخوردار هستند. برای مثال، حقوق مهندس نرم افزار معمولی ۱۱۴,۱۶۳ دلار در سال است.

این مورد نشان می‌دهد که مهندسان نرم افزار حقوقی نزدیک به سایر شغل‌های پر درآمد نظیر پزشکان، دندانپزشکان و مدیران اجرایی شرکت‌ها دریافت می‌کنند. حقوق‌های Glassdoor نشان می‌دهد که اگر مهندسان نرم افزار دارای مهارت‌های لازم باشند، می‌توانند شرایط خود را برای شغل مورد نظر اعمال کنند. نکته جالب این است که مهندسان نرم افزار می‌توانند به آسانی بین شغل های برنامه نویسی مختلف تغییر شغل بدهند.

اگرچه تفاوت‌هایی بین توسعه دهنده بک‌اند و توسعه دهنده فرانت‌اند وجود دارد، اما این تفاوت‌ها قابل برطرف شدن هستند. به علاوه، کسانی که به دنبال استخدام برنامه نویسان و مهندسان نرم افزار هستند، اغلب شناخت کاملی از برنامه نویسی ندارند. این موضوع بدان معنا است که از استخدام یک توسعه دهنده بک‌اند که کارهای توسعه فرانت‌اند انجام دهد خوشحال و راضی می‌شوند.

شغل‌های پلتفرم Glassdoor

موارد گفته شده بدان معنا است که استخر توسعه دهندگان نرم افزار به شدت انعطاف پذیر است. مهندسان نرم افزار می‌توانند به دلیل تقاضای زیاد برای استخدام توسعه دهندگان، بین موقعیت‌های شغلی مختلف جابجا شوند. اگرچه حقوق‌های Glassdoor هنگام بررسی و مذاکره برای افزایش حقوق، ابزار ارزشمندی را ارائه می‌دهد، اما حقوق زیاد همه ویژگی این پلتفرم نیست.

در واقع، Glassdoor ابزار مفیدی در تصمیم گیری در خصوص شغل آینده و بر اساس نقد و بررسی شرکت‌ها و حقوق های مختلف است. این سایت به شما امکان می‌دهد تا از طریق مقایسه شغل‌های مختلف در Glassdoor، برنامه‌های مورد نظر برای آینده شغلی خود را تنظیم کنید. برای مثال، مشاهده شغل‌های مختلف در Glassdoor می‌تواند نشان دهد که شرایط توسعه دهنده فرانت‌اند برای شما بسیار مطلوب تر از شغل کنونی شما به عنوان توسعه دهنده بک‌اند است.

با توجه به انعطاف پذیری بسیاری از شرکت‌ها که به دنبال استخدام توسعه دهندگان هستند، جابجایی توسعه دهندگان بین فرصت های شغلی بسیار آسان است. سایر حرفه‌ها معمولا دارای موانع مهمی بین انواع مختلف شغل‌ها هستند. هرچند رشد فناوری باعث شد که شرکت‌ها به شدت به دنبال جذب توسعه دهندگان با مهارت و دیدگاه مناسب باشند.

در نتیجه، بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند که برای مثال توسعه دهندگان بک‌اند را به عنوان توسعه دهنده فرانت‌اند استخدام کنند. اگرچه می‌توان گفت که عمل قلب برای یک جراح مغز تقریبا غیرممکن است، اما برنامه نویسان بسیار انعطاف پذیرتر هستند. به علاوه، شرکت‌ها بارها برای برنامه نویسان خود شرایطی را ایجاد کرده‌اند تا در شغل جدید خود رشد کنند.

این موضوع به دلیل تقاضای به شدت زیاد برای انواع مختلف توسعه دهندگان است. بدین ترتیب، حتی کسانی که در حال حاضر از شغل خود راضی و خوشحال نیستند، می‌توانند به شغل‌های مرتبط دیگری جابجا شوند که مناسب آنها است.

هرچند، یکی از مولفه‌های مهم این امر، برنامه ریزی برای تصمیم های آتی به کمک بخش شغل‌های Glassdoor است. مشاهده شغل‌های مختلف Glassdoor می‌تواند روش بسیار خوبی برای افزایش حقوق توسعه دهندگان و یافتن شغل مناسب برای آنها است.

چرا توسعه دهندگان نرم افزار به توسعه دهندگان بلاک چین تبدیل می‌شوند؟

همانطور که گفته شد، یکی از بهترین تصمیمات شغلی برای توسعه دهندگان نرم افزاری که به دنبال افزایش حقوق هستند، تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاک چین است. توسعه دهندگان بلاک‌چین درآمد بسیار بیشتری نسبت به مهندسان نرم افزار دارند. این موضوع به دلیل آن نیست که مهندسان بلاک‌چین کاری می‌کنند که از عهده مهندسان نرم افزار خارج است.

در عوض، افزایش حقوق مهندسان بلاک چین به افزایش شدید تقاضا برای توسعه دهندگان بلاک‌چین مرتبط است. حوزه توسعه دهندگان بلاک‌چین تا ۵ الی ۶ سال قبل به طور کل وجود نداشت. هرچند روند صعودی شدید ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷، شرایط را برای همیشه تغییر داد. افزایش قیمت بیت کوین باعث شد که دسته‌بندی بلاک چین ناگهان بر سر زبان‌ها بیافتد.

هرچند، فناوری بلاک چین بسیار فراتر از فناوری موجود در ارزهای دیجیتال است. این حوزه یک فناوری دفترکل دیجیتالی به شدت پیچیده است. برای کسانی که با این اصطلاح آشنا نیستند می‌توان گفت که بلاک چین ها، سیستم‌های اطلاعات بسیار بزرگ هستند. به علاوه، بلاک چین می‌تواند تراکنش های مختلف را بررسی و تایید کند و آنها را غیرقابل تغییر کند.

بدین ترتیب، بلاک چین ها برای رصد و پیگیری بسیار ایده آل هستند. در واقع، ده ها شرکت برتر و شناخته شده، فناوری بلاک چین را وارد اقدامات و عملیات روزانه خود کرده اند. از این بین می‌توان به شرکت‌هایی نظیر آمازون، Citigroup، فیسبوک، CVS Health، جی‌پی مورگان چیس، IBM، مسترکارت، Maersk، نزدک، نستله و والمارت اشاره کرد.

مشخصا فناوری بلاک چین دیگر یک فناوری مبهم برای شرکت های پیشرفته نیست. در عوض، شرکت های چندین میلیارد دلاری در حال بررسی پتانسیل موجود در فناوری دفترکل دیجیتالی جامع نظیر فناوری بلاک چین هستند.

هم‌چنین عدم توازن بسیار زیادی بین توسعه دهندگان بلاک چین حاضر و افزایش شدید تقاضا برای توسعه دهندگان نرم افزار است. به عبارت ساده‌تر، این همان شرایطی است که بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار به دنبال آن هستند. توسعه دهندگان بلاک چین می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و شرایط و خواسته های مدنظر خود را حکمفرما کنند.

تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاک چین

موضوع گفته شده نشان می‌دهد که تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاک چین برای مهندسان نرم افزار می‌تواند سودمند باشد. این سودمند بودن فقط مختص به شرایط مالی نیست (چون حقوق توسعه دهندگان بلاک چین بسیار بیشتر است) بلکه از نظر شغلی نیز مفید است. مهندسان بلاک چین در صف اول نوآوری قرار دارند. تصور کنید در اواخر قرن گذشته توسعه دهنده اینترنت، یا در یک دهه گذشته توسعه دهنده برنامه‌های موبایلی بودید.

بنابراین این سوال به وجود می‌آید که یک مهندس نرم افزار چگونه به توسعه دهنده بلاک چین تبدیل می‌شود؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. با افزایش تدریجی تقاضا برای توسعه دهندگان بلاک چین، آموزشگاه‌های آنلاین بلاک چین در حال گسترش هستند. بدین ترتیب، تنها کاری که باید انجام داد، یافتن یک آموزشگاه خوب و مناسب است.

آموزشگاه‌های آنلاین برتر بلاک چین به تمام افراد، حتی کسانی که دانش قبلی در این زمینه ندارند، امکان می‌دهند تا به توسعه دهنده بلاک چین تبدیل شوند. به علاوه، دروس مهم و جامعی را ارائه می‌دهند.

درخواست برای شغل های دورکاری مرتبط با بلاک چین

پس از کسب آموزش‌های لازم، روش‌های مناسب بسیار زیادی برای ورود به عرصه شغلی مرتبط با بلاک‌چین وجود دارد. برای مثال، یکی از انتخاب‌های جذاب برای مهندسان نرم افزار، بررسی شغل‌های دورکاری است. این شغل ها به توسعه دهندگان این فرصت را می‌دهد تا به شغل‌های دورکاری و برتر و دارای حقوق خوب وارد شوند.

شرکت Indeed یک شرکت آمریکایی است که به کاریابی معطوف است. عملکرد Indeed همانند سایر موتورهای جستجو است، با این تفاوت که شغل‌ها را جستجو می‌کند. با ترکیب کردن جستجوی Indeed و حقوق‌های Glassdoor، مهندسان نرم افزار می‌توانند به هدف خود که افزایش حقوق و جایگاه شغلی خود هستند برسند.

یکی از جذاب‌ترین ترندهای چند سال اخیر، شغل های دورکاری بوده است. اگرچه به دلیل شیوع ویروس کرونا، این روند به اوج خود رسیده است، اما شغل‌های دورکاری مدت‌ها قبل از سال ۲۰۲۰ محبوب شده‌اند. توسعه دهندگان و مهندسان نرم افزار مدت‌ها است از مزایای شغل‌های دورکاری بهره‌مند می‌شوند.

با نگاهی به شغل‌های دورکاری Indeed این موضوع مشخص می‌شود که این شرایط به محبوبیت دست یافته است. تقاضای بسیار زیادی برای مهندسان بلاک چین و نرم افزار وجود دارد. هرچند، شغل‌های دورکاری به شرکت های برتر امکان می‌دهند تا به توسعه دهندگانی دسترسی پیدا کنند که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند.

بدین ترتیب، دیگر فرقی نمی‌کند که توسعه دهندگان در چه منطقه ای زندگی می‌کنند. اینترنت و دنیایی که مردم به یکدیگر متصل هستند بدان معنا است که فردی در کشور هند می‌تواند به عنوان مهندس نرم افزار دورکار برای شرکتی در نیویورک کار کند.

این موضوع، فرصت های هیجان انگیز بسیار زیادی را برای افرادی به همراه دارد که به دنبال شغل مهندس نرم افزار هستند. به علاوه، این نکته جالبی برای کسانی است که به دنبال افزایش حقوق خود هستند.

نکاتی که درباره افزایش حقوق باید مدنظر قرار داد

این موضوع کاملا مشخص است که یکی از کارآمدترین روش ها برای کسب درآمد بیشتر به عنوان مهندس نرم افزار این است که به مهندس بلاک چین تبدیل شد. کمبود شدیدی در خصوص توسعه دهندگان بلاک چین وجود دارد و این شرایط بدان معنا است که مهندسان بلاک چین خبره می‌توانند شغل موفقی را پیش روی خود داشته باشند.

هرچند یادآوری این نکته مهم است که پول همه چیز نیست. این موضوع نیز یکی از بحث های مهم برای تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاک چین است، زیرا جایگاه شما در این صنعت هیجان انگیز و در صف اول نوآوری‌های فنی را تضمین می‌کند.

با وجود مطالب گفته شده، باز هم این امکان برای مهندس نرم افزار وجود دارد تا بدون آنکه به توسعه دهنده بلاک چین تبدیل شود به افزایش حقوق خود بپردازد. این افراد می‌توانند به مقایسه درآمد خود با حقوق‌های موجود در Glassdoor بپردازند. به علاوه می‌توانند از خدماتی نظیر شغل های دورکاری Indeed استفاده کنند تا فرصت‌های شغلی جدیدی بیابند.

در آخر باید این نکته را به یاد داشت که تمام مهندسان نرم افزار در ایجاد برنامه‌های جدید نقش مهمی ایفا می‌کنند. هیچ اشکالی ندارد که در صدد افزایش حقوق باشیم. مهارت‌های پرتقاضا به یک دلیلی پرتقاضا شده‌اند و بر این اساس، مهندسان نرم افزار نیز باید حقوق خوب و مناسبی دریافت کنند.


54321
امتیاز کاربران

منبع academy.ivanontech
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر