اخبار عمومی

تاریخ اولین مناظره بایدن و ترامپ مشخص شد؛ انتخاب کدامیک به نفع ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

بالاخره زمان مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ، نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ مشخص شد و این دو قرار است برای اولین بار در چهار سال گذشته، در ماه ژوئن در برابر یکدیگر صحبت کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بایدن روز گذشته در در توییتی اعلام کرد دعوت شبکه CNN را برای مناظرات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۷ ژوئن (۷ تیر ۱۴۰۳) دریافت کرده و قصد دارد تا ترامپ را به چالش بکشد. ترامپ نیز در گفتگویی با فاکس نیوز این مذاکره را تایید کرد.

در حال حاضر همچنان پرونده‌های قضایی ترامپ از جمله جعل سوابق تجاری مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ یا پرونده‌های حقوقی در دادگاه‌های نیویورک، فلوریدا، کلمبیا و جورجیا باز هستند و معلوم نیست وضعیت آنها تا ماه ژوئن به چه شکل خواهد بود.

این مناظره در حالی برگزار خواهد شد که هنوز هیچ کدام از بین بایدن و ترامپ به عنوان نامزد رسمی حزب خود انتخاب نشده‌اند. انتظار می‌رود کنوانسیون ملی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به ترتیب در ماه آگوست و جولای تشکیل شود و نامزدهای رسمی انتخاب شوند.

انتظار می‌رود ارزهای دیجیتال، در انتخابات ماه نوامبر آمریکا نقش مهمی را ایفا کنند. در حال حاضر، همزمان با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بسیاری از رای‌دهندگان به دنبال مشخص شدن موضوع دو کاندیدای اصلی، یعنی بایدن و ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال هستند.

تغییر موضع ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال

ترامپ هفته گذشته در مهمانی که برای خریداران مجموعه NFT خود ترتیب دیده بود خاطرنشان کرد با ارزهای دیجیتال در کشور آمریکا هیچ مشکلی ندارد. با این حال، وی پیش از این در زمان ریاست جمهوری خود بارها مخالفت خود را با ارزهای دیجیتال اعلام کرده بود و حتی مدعی شده بود بیت کوین یک «کلاهبرداری» است.

به عقیده بسیاری، در حال حاضر شاهد چرخش ۱۸۰ درجه دونالد ترامپ و تغییر موضع او در مورد ارزهای دیجیتال هستیم. وی پیش از این در گفتگویی مدعی شده بود بیت کوین جایگاه خودش را پیدا کرده و با توجه به پذیرش آن توسط خیل گسترده‌ای از مردم، نیاز به قانون‌گذاری دارد. وی همچنین اخیرا با اشاره به اینکه بایدن «حتی نمی‌داند ارز دیجیتال چیست» از حامیان کریپتو خواست تا به او رای دهند. وی حتی در این رابطه گفت:

گنسلر با کریپتو بسیار مخالف است. دموکرات‌ها بسیار مخالف آن هستند [اما] من با آن خوب هستم، می‌خواهم مطمئن شوم که جایگاه آن محکم باشد، اما با آن خوب هستم.

در سمت دموکرات‌ها وضعیت به چه شکل است؟

در حال حاضر، بسیاری از قانون‌گذاران و فعالان صنعت کریپتو از بایدن خواسته‌اند تا رای حامیان ارزهای دیجیتال در انتخابات سال ۲۰۲۴ را مدنظر قرار دهد و روی آنها سرمایه‌گذاری کند. این در حالی است که کمیسیون بورس آمریکا به رهبری گری گنسلر، در زمان ریاست جمهوری بایدن، بارها اقدامات اجرایی علیه شرکت‌های ارز دیجیتال انجام داده و دولت و سناتورهای دموکرات از جمله الیزابت وارن، به دفعات به ارزهای دیجیتال حمله کرده‌اند.

اگرچه بایدن به ندرت شخصا در مورد دارایی‌های دیجیتال صحبت می‌کند، اما تاکنون چندین بار از موقعیت خود برای مخالفت با قوانین و سیاست‌های سخت‌گیرانه علیه صنعت کریپتو استفاده کرده است. در آخرین اقدام نیز در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی تصویب قطعنامه‌ای علیه حضانت ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها بود، بایدن اعلام کرد این قطعنامه را وتو خواهد کرد.

آخرین باری که بایدن و ترامپ با یکدیگر روبه‌رو شدند به مناظره ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در ماه سپتامبر برمی‌گردد. در آن زمان، نه بایدن و نه ترامپ در رابطه با ارزهای دیجیتال یا فناوری بلاکچین صحبتی نکردند.

وایلی نیکل (Wiley Nickel)، نماینده دموکرات در توییتی در رابطه با رای هولدرهای ارز دیجیتال نوشته است:

بسیاری از هولدرهای کریپتو رای خود را با توجه به همین مسئله انتخاب می‌کنند و ما در انتخابات آتی در شرف از دست دادن رای آنها قرار داریم.

ترامپ یا بایدن؛ کدام یک برای صنعت کریپتو بهتر هستند؟

پاسخ به این سوال که انتخاب شدن کدام یک از نامزدهای اصلی انتخابات آمریکا به نفع صنعت کریپتو است چندان ساده نیست. ترامپ در دوران ریاست جمهوری قبلی خود بارها مدعی شده بود تنها دوست دارد دلار آمریکا ارز اول جهان باشد و مخالفت علنی خودش را با صنعت کریپتو اعلام کرده بود. با این حال، اقدامات اجرایی علیه این صنعت در زمان بایدن شدت بیشتری گرفت و نارضایتی زیادی به همراه داشت.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو معتقد است عدم حمایت از نامزدهای طرفدار صنعت کریپتو در انتخابات پیش رو می‌تواند به راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی و افزایش شدت نظارت بر این صنعت شود. وی مدعی است دولت بایدن در ۴ سال فعالیت خود فعالانه تلاش کرده تا ارزهای دیجیتال را تضعیف کند و به دنبال محدود کردن این صنعت بوده است و حمایت از او در این انتخابات می‌تواند عواقب ناگواری را به همراه داشته باشد.

به عقیده هاسکینسون، انتخاب شدن ترامپ در این شرایط، گزینه بهتری برای صنعت ارز دیجیتال خواهد بود چراکه وی مانع رشد و نوآوری ارزهای دیجیتال نمی‌شود و در ماه‌های گذشته نیز حمایت علنی خود از صنعت کریپتو را نشان داده است.

هنوز مشخص نیست صحبت از ارزهای دیجیتال و صنعت کریپتو در کدام مناظره اتفاق خواهد افتاد. دومین مناظره بایدن و ترامپ نیز برای ۱۰ سپتامبر (۲۰ شهریور ۱۴۰۳) برنامه‌ریزی شده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا