اخبار خارجی

جو بایدن فرمان اجرایی کاخ سفید در خصوص رمزارزها را در این هفته امضا می‌کند

بر اساس گزارش‌های بلومبرگ و رویترز به نقل از منابع آگاه، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا این هفته فرمان اجرایی مورد انتظاری که قرار بود در ماه فوریه منتشر شود و به تعویق افتاد را صادر خواهد کرد. در این فرمان اجرایی، خلاصه‌ای از استراتژی دولت آمریکا در قبال رمزارزها مشخص خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، بلومبرگ در این گزارش گفته است فرمان اجرایی مذکور آژانس‌های فدرال را ملزم می‌کند تا تغییرات قانونی احتمالی را در کنار تاثیر بر امنیت ملی و پیامد‌های اقتصادی حوزه رمزارزها در نظر بگیرند.

کاخ سفید در سالیان اخیر برای ایفای نقشی محوری‌تر در قانون‌گذاری دارایی‌های دیجیتال تحت فشار بوده است. این فشار با تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه به دلیل تهاجم به اوکراین افزایش یافته است چرا که نگرانی‌هایی مبنی بر این وجود دارد که شرکت‌ها و افراد تحریم‌شده می‌توانند با استفاده از رمزارزها به نوعی تحریم‌ها را دور بزنند.

علی‌رغم جنگ روسیه، قانونگذاران به افزایش نرخ بهره در ماه جاری توجه می‌کنند و در تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) تصمیم خود را اتخاذ خواهند کرد. قبل از آن، تنش‌ها در خصوص قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد زیرا حدس و گمان‌هایی که در دقایق منتهی به اعلام افزایش نرخ بهره اعلام می‌شود می‌تواند بر دارایی‌های پرریسک تاثیرگذار باشد. همچنین این عوامل می‌توانند در ۲ هفته پیش‌رو بازار رمزارزها را تحت تاثیر قرار دهند.

کاخ سفید از سال گذشته بر روی این فرمان اجرایی کار کرده است و از ماه ژانویه گزارش‌های مختلفی در خصوص صدور آن منتشر شد. به گفته بلومبرگ، این فرمان از آژانس‌های فدرال می‌خواهد تا اواخر امسال در رابطه با پیشرفت خود در زمینه تعامل با دارایی‌های دیجیتال گزارش دهند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا