اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

سختی شبکه بیت کوین بیشترین افزایش در ۷ ماه اخیر را تجربه می‌کند

انتظار می رود سختی استخراج بیت کوین در اواخر این هفته، بیشترین افزایش خود را در بیش از هفت ماه تجربه کند. پس از چندین کاهش متوالی در سختی استخراج، به نظر می‌رسد این روند برای شبکه بیت کوین در حال تغییر است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، سختی شبکه بیت کوین که تقریبا هر دو هفته یک بار (۲۰۱۶ بلاک) و با توجه به هش ریت شبکه تنظیم می‌شود، در حال حاضر ۲۸.۳۵ T است. اما با توجه به تقریبا ۳۰٪ افزایش هش ریت شبکه در دو هفته اخیر، انتظار می‌رود در تتظیم سختی بعدی که حدود ساعت ۱۱:۲۶ صبح چهارشنبه ۹ شهریور انجام می‌شود، سختی شبکه به ۳۰.۹۳ T افزایش یابد.

نمودار سختی شبکه بیت کوین
نمودار سختی شبکه بیت کوین؛ منبع: YCHARTS

این میزان سختی، بیشترین سختی شبکه بیت کوین از ایپاک دوم ماه می (سختی برابر با ۳۱.۲۵ T) خواهد بود. ۹.۱٪ رشد سختی شبکه بیشترین، رشد درصدی برای این شاخص در ۷ ماه اخیر است. بیشترین رشد قبلی سختی شبکه برابر با ۹.۳۲٪ و مربوط به ۲۱ ژانویه (۱ بهمن ۱۴۰۰) بود.

اساساً، هرچه ماینرها بیشتر روی شبکه کار کنند، دریافت پاداش برای آنها سخت‌تر می‌شود و بالعکس. در طول چند سال گذشته، به طور معمول در طول ماه‌های تابستان هش ریت و به تبع سختی شبکه کاهش یافته است چرا که تعداد زیادی از کشورها مانند ایران، استخراج بیت کوین را در گرمای تابستان به دلیل تقاضای بالا برای برق ممنوع کرده‌اند. به این ترتیب رشد اخیر در سختی، نشان‌دهنده ورود قدرت هش جدید به شبکه است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا