اخبار عمومی

ایالت آرکانزاس لایحه‌ای را برای دفاع از حقوق ماینرها تصویب کرد

لایحه‌ای برای قانون‌گذاری استخراج بیت کوین در مجلس نمایندگان و سنای ایالت آرکانزاس تصویب شد. این لایحه که اکنون برای تصویب به دفتر فرماندار ایالتی ارسال شده است، برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال همان حقوقی که دیتاسنترها در این ایالت دارند را فراهم می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس این لایحه، قانون‌گذاران ایالت آرکانزاس به دنبال آن هستند تا با قانون‌گذاری صنعت استخراج بیت کوین در این ایالت، دستورالعمل‌هایی را برای ماینرها ایجاد کرده و از آنها در برابر قوانین و مالیات‌های تبعیض‌آمیز محافظت کنند.

بر اساس این لایحه که پس از ارائه توسط سناتور جاشوا برایانت (Joshua Bryant) تصویب شده است، دیتاسنترها شغل ایجاد می‌کنند، مالیات می‌پردازند و برای جوامع محلی، ارزش اقتصادی عمومی فراهم می‌کنند.

لایحه مربوط به دیتاسنترها در ایالت آرکانزاس - منبع: Arkansas State Legislature
لایحه مربوط به دیتاسنترها در ایالت آرکانزاس – منبع: Arkansas State Legislature

طبق لایحه مصوب، استخراج‌کنندگان دارایی‌های دیجیتال موظفند مالیات‌ها معقول و هزینه‌های مربوط به دولت را با ارزهای قابل قبول بپردازند و باید فعالیت آنها به گونه‌ای باشد که هیچ اختلالی در تولید برق و یا شبکه انتقال ایجاد نکنند.

به دنبال این لایحه، ماینرهای ارز دیجیتال از حقوقی مشابه با دیتاسنترها برخوردار خواهند بود. همچنین از مقامات ایالت آرکانزاس خواسته شده تا الزامات متفاوتی برای کسب‌و‌کارهای مربوط به استخراج ارز دیجیتال نسبت به دیتاسنترها اعمال نگردد.

تصمیم ایالت آرکانزاس به دنبال تصویب لایحه مشابهی در ایالت مونتانا صورت می‌گیرد. اواخر ماه مارس، مجلس سنای مونتانا لایحه‌ای را برای محافظت از استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال در این ایالت تصویب کرد که از آنها در برابر مالیات بر ارزهای دیجیتالی که برای پرداخت هزینه‌ها استفاده می‌شود محافظت و حق محدودسازی انرژی برای ماینرها را حذف می‌کند.

ایالت تگزاس آمریکا اما مسیر دیگری را پیش گرفته است. کمیته بازرگانی سنای این ایالت در تاریخ ۴ آوریل قانونی را تصویب کرد که مشوق‌های ماینرهای ارز دیجیتال را حذف می‌کند.

این نخستین بار نیست که تگزاس تصمیمی بر علیه صنعت استخراج ارز دیجیتال می‌گیرد. در نوامبر (آبان) سال ۲۰۲۲ نیز کتی هوچول (Kathy Hochul) فرماندار تگزاس فعالیت‌ استخراج‌کنندگان رمزارز در این ایالت را به مدت دو سال محدود کرد.

در سطح آمریکا نیز به دنبال برنامه بودجه پیشنهادی بایدن، ممکن است ماینرها مشمول مالیات ۳۰ درصدی بر روی هزینه‌های مربوط به انرژی شوند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا