اطلاعیه صرافیاخبار عمومی

سوپرایز بایننس مشخص شد؛ عرضه کیف پول غیرامانی

بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان در کنفرانس هفته بلاکچین ۲۰۲۳ که در شهر استانبول برگزار شد، از راه‌اندازی کیف پول وب ۳ خود خبر داد. به گفته این صرافی، با استفاده از این کیف پول کاربران می‌توانند بدون ریسک گم کردن عبارات بازیابی و فرآیندهای پیچیده نصب کیف پول، در دنیای ارزهای دیجیتال کاوش کنند. این کیف پول در اپلیکیشن بایننس کار می‌کند.

به نقل از کریپتوپوتیتو، کیف پول وب ۳ بایننس، یک کیف پول غیرامانی (Self-custody) است که به اپلیکیشن بومی این صرافی اضافه شده است و امکان سواپ رمزارزها بین بیش از ۳۰ شبکه بلاکچین را برای کاربران فراهم می‌کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند با استفاده از این کیف پول با برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف تعامل داشته باشند، ارزهای دیجیتال خود را به سرعت منتقل کنند و به فعالیت‌های مختلفی از جمله کسب سود با استفاده از دارایی‌های دیجیتال خود بپردازند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در این باره گفت:

کیف پول‌های وب ۳ چیزی بیش از ابزاری برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال هستند. آنها بخش جدایی‌ناپذیری از چارچوب نسل سوم وب هستند و افراد را با استقلال در توانایی‌های مالی توانمند می‌کنند.

وی افزود:

برای کمک به پذیرش وب ۳، باید شکاف‌های بین سیستم‌های متمرکز و غیرمتمرکز را شناسایی و برطرف کنیم. کیف پول وب ۳ بایننس موانع ورود کاربران را کاهش می‌دهد تا بتوانند به طور کامل از دارایی‌های خود محافظت کنند.

این کیف پول به طور مستقیم به اپلیکیشن صرافی بایننس اضافه شده است و کاربران می‌توانند در عرض چند ثانیه آن را فعال کنند. همچنین، بایننس مدعی است این کیف پول با استفاده از فناوری محاسبات چند طرفه (MPC)، حداکثر امنیت را ارائه می‌دهد:

کلیدهای خصوصی کاربران به سه بخش کوچک‌تر به نام key-shares تقسیم می‌شوند که با این کار خطر لو رفتن کلیدهای خصوصی و آسیب‌پذیری کاهش می‌یابد. تقسیم کردن کلیدهای مشترک در سه مکان مختلف، احتمال به خطر افتادن کلیدها را کاهش می‌دهد و آسیب‌پذیری سیستم را کمتر می‌کند. وجوه نگهداری‌شده در کیف پول، منحصرا متعلق به خود کاربر است و فقط او به آن‌ها دسترسی خواهد داشت.

ریچارد تنگ (Richard Teng)، رییس بازارهای منطقه‌ای بایننس خاطرنشان کرد هدف این کیف پول، کمک به کاوش کاربران در فضای وب ۳ است:

ما می‌خواهیم کاربرانمان مطمئن باشند که از طریق یک اکوسیستم امن و محافظت‌شده در تعامل با وب ۳ هستند. به همین دلیل است که ما تکنولوژی MPC و زیرساخت امنیتی قابل اعتماد بایننس را در یک کیف پول وب ۳ گنجانده‌ایم.

این کیف پول شباهت‌های زیادی با تراست والت دارد. با این حال، یک تفاوت این است که کیف پول جدید بایننس فقط از طریق برنامه بومی این پلتفرم قابل دسترسی است که می‌تواند برای کاربرانی که حساب صرافی بایننس ندارند یا نمی‌خواهند در آن ثبت نام کنند، محدودیت ایجاد کند.

نکته قابل توجه این است که قیمت توکن TWT (توکن کیف پول تراست والت)، پس از انتشار این خبر با ۷ درصد ریزش مواجه شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا