اخبار خارجی

خبرهایی ضد و نقیض در مورد بانک بایننس؛ آیا صرافی بایننس به دنبال ایجاد بانک خود است؟

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس گفت که داشتن بانک توسط این صرافی، فرصت‌های بیشتری برای تعامل با قانونگذاران ایجاد خواهد کرد. بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال، خرید یا ایجاد بانک خود را در نظر دارد.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس این خبر را طی جلسه پرسش و پاسخ در تاریخ ۲۲ جولای به میزبانی کوین مارکت کپ اعلام کرد.

آیا این امر امکان‌پذیر است؟

ژائو طی این جلسه پرسش و پاسخ عنوان کرد که ایده خرید یا ایجاد بانک توسط با‌یننس مدتی است که در این صرافی وجود دارد. هنگامی که از ژائو درباره برنامه‌های بایننس ثبت یا عرضه بانک با تمام محصولات جهان پرسیده شد، وی پاسخ داد که ایده خرید بانک هزاران بار در با‌یننس مطرح شده است.

ژائو توضیح داد که ایده خرید بانک مطرح شده است، اما در حال حاضر بایننس هنوز برنامه مشخصی برای اعلام آن ندارد. ژائو با اشاره به اینکه با‌یننس چندین تیم متخصص در فرصت‌های مرتبط با بانکداری دارد گفت:

برنامه‌ها و مباحث بسیار زیادی وجود دارد که در حال انجام است. ژائو خاطرنشان کرد که وی حضور کمرنگی در این مباحث دارد.

ژائو هم‌چنین تاکید کرد که رابطه بین سیستم سنتی امور مالی و صنعت ارز دیجیتال طی سالیان اخیر تغییر چشمگیری کرده است. او گفت:

دو سال قبل هیچکدام از بانک‌های سنتی نمی‌خواستند با صرافی‌های ارز دیجیتال کار کنند. اما امروزه شرکت‌های ارائه‌دهنده کارت‌های اعتباری و هم‌چنین بانک‌های مهم جهان به دنبال ارزهای دیجیتال هستند.

یک کانال تعاملی دیگر با قانونگذاران

این تغییر، جایگاه مطلوبی از لحاظ همکاری با بازیگران سنتی امور مالی به بایننس ارائه داده است. ژائو گفت که صرافی بایننس قطعا در صدد همکاری بیشتر و حضور موثرتر در خدمات بانکداری است. هرچند، خرید یا ایجاد بانک توسط بایننس تمام مشکلات بین این دو صنعت را برطرف نخواهد کرد.

وی بیان کرد:

خرید بانک تمام مشکلات را حل نمی‌کند. این کار احتمالا فرصت آسانتری به ما می‌دهد تا با قانونگذاران صحبت کنیم.

ظاهراً بایننس با نهادهای مسئول امور مالی در سراسر جهان به مشکلاتی برخورده است. قانونگذاران مالزی و مالت به طور عمومی اعلام کرده‌اند که این صرافی اجازه فعالیت در این کشورها را ندارد.

بایننس پس از خرید کوین مارکت کپ، بزرگترین وبسایت ارز دیجیتال در ماه آوریل ۲۰۲۰، سوایپ شرکت معطوف بر کارت‌های اعتباری ارز دیجیتال به ارز سنتی را در اوایل ماه جولای خریداری کرد. ژائو به عنوان ثروتمندترین فرد حاضر در عرصه ارز دیجیتال شناخته می‌شود، به طوری که سرمایه او از ۱.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۲.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا