اخبار خارجی

مدیر عامل بایننس: ما همچنان به صرافی‌های متمرکز نیاز داریم

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس با حضور در ویدیوی صندلی داغ بایننس، به سوالات کاربران در توییتر،‌ پاسخ داد و درباره مسائلی مانند الزام وجود صرافی متمرکز، لیست کردن کوین‌ها و پروژه‌های کلاهبرداری صحبت کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ در این ویدیو پیام برجسته‌ای داشت. او معتقد است که صرافی‌های متمرکز مانند بایننس در سال ۲۰۲۲ و بعد از آن به فعالیت خود ادامه خواهند دارد؛ زیرا وجود چنین پلتفرم‌هایی لازم است. در یکی از توییت‌ها، یکی از کاربران به نیمه تاریک صرافی‌های متمرکز و آینده دیفای اشاره کرده بود. CZ در جواب او گفت:

ما هنوز به سیستم‌های متمرکز نیاز داریم. با وجود چنین سیستم‌هایی می‌توان به حوزه مالی سنتی دسترسی داشت و جریان ورود و خروج پول به کریپتو را هدایت کرد.

مدیرعامل بایننس درباره احساسات به‌وجود آمده درباره بازار ارزهای دیجیتال به‌خاطر نوپا بودن و مستعد بروز هک و طرح پانزی هشدار داد. همان‌طور که به یاد دارید، یکی از برجسته‌ترین اتفاقاتی که در سال ۲۰۲۱ رخ داد، کلاهبرداری از طریق توکن بازی مرکب (SQUID‌) بود. قبل از دامپ شدن آن، این توکن حدود ۴۵ هزار درصد سود داده بود. در اوایل نوامبر، بایننس برای ردیابی وجوه کلاهبرداری شده، تحقیقاتی را آغاز کرد.

بسیاری از کاربران درباره لیست کردن توکن‌ها و کوین‌های مختلف از بایننس سوال پرسیده بودند و مساله خود را اینگونه مطرح کردند که بایننس طرفدار یک سری از پروژه‌های خاص است و بعضا ممکن است توکن‌های لیست‌شده کاملا جعلی باشند. ژائو در جواب این مساله می‌گوید:

بایننس از میان حدود شش میلیون رمز ارز، ۶۰۰ یا ۷۰۰ ارز دیجیتال را لیست کرده است؛ بنابراین از هر ۱۰ هزار عدد یکی از آن‌ها در بایننس لیست می‌شود، یعنی حدود ۰.۰۱ درصد از کوین‌‌ها و توکن موجود. این عدد بسیار کوچکی است.

زمانی که انتخاب ارز دیجیتال موضوعی بحث‌برانگیز شده بود، مدیریت سخت‌گیرانه صرافی‌های متمرکز (CEX) بیشتر از قبل مهم بود. اخیرا بایننس ترکیه به‌دلیل رعایت نکردن موارد پولشویی، هشت میلیون لیر جریمه شد. این در حالی است که در آگوست (مرداد) امسال فشار زیادی بر صرافی‌های متمرکز وجود داشت.

بایننس در حال حاضر بیش از ۹۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این صرافی تیم خود را کوچک‌تر کرده و به چندین هزار بایننسی (Binancians) رسانده است. سال ۲۰۲۱ با یک اتفاق مهم به اتمام رسید. تاییدیه‌های نظارتی در کانادا و بحرین امکان ارائه سرویس‌های بایننس را در این کشورها مقدور ساختند و این صرافی به کاربران بیشتری در سراسر جهان خدمت‌رسانی می‌کند.

چانگ پنگ ژائو گفت که نگه‌داری دو کوین BNB و بیت کوین را در سال آینده ادامه خواهد داد. او در لیست ۱۰۰ نفر برتر در دنیای کریپتو از نگاه کوین تلگراف، رتبه ۳۶ را در اختیار دارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا