اطلاعیه صرافی

🔴 فوری: صرافی بایننس به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محکوم شد

بر اساس گزارشات منتشر شده، وزارت دادگستری آمریکا صرافی بایننس را به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محکوم خواهد کرد. علاوه بر این، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیرعامل بایننس به جرایم جداگانه‌ای از قبیل نقض قوانین ضد پولشویی و نقض تحریم‌ها محکوم شده و از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

به نقل از کوین تلگراف و با استناد به گزارش وال استریت ژورنال، ژائو قصد دارد ساعاتی دیگر در دادگاه فدرال سیاتل حاضر شود و به اتهامات مختلفی که وزارت دادگستری علیه وی مطرح کرده است، اعتراف کند. علاوه بر این، وال استریت ژورنال مدعی است مدیرعامل بایننس به اتهام «جنایی» مربوط به نقض قوانین ضد پولشویی اعتراف خواهد کرد.

به دنبال این توافق، ژائو همچنان می‌تواند اکثر سهام صرافی بایننس را در اختیار داشته باشد. با این حال، وی دیگر اجازه داشتن سمت اجرایی در این صرافی را نخواهد داشت. علاوه بر این، احتمالا به عنوان بخشی از این توافق، ژائو به زندان نخواهد رفت.

وال استریت ژورنال مدعی است توافق بایننس با وزارت دادگستری آمریکا تاثیری بر پرونده حقوقی این صرافی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نخواهد گذاشت. کمیسیون بورس آمریکا در ماه ژوئن از صرافی بایننس و مدیرعامل آن به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار و در معرض خطر قرار دادن دارایی سرمایه‌گذاران شکایت کرد.

با این حال، توافق با وزارت دادگستری پرونده شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از بایننس را برطرف خواهد کرد. ظاهرا بخشی از این جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری، قرار است به کمیسیون معاملات آتی کالا پرداخت شود.

وضعیت CZ تا زمان دادگاه

چانگ پنگ ژائو با قرار دادن ۱۷۵ میلیون دلار وثیقه شخصی فعلا به زندان نخواهد رفت و تا روز دادگاه می‌تواند آمریکا را ترک کند.

به نقل از کوین دسک و بر اساس پرونده دادگاه، ژائو ۱۵ میلیون دلار به تراست شرکت حقوقی دیویس رایت ترمین (Davis Wright Tremaine) انتقال خواهد داد و با توقیف وجوه در صورت نقض شرایط آزادی خود موافقت کرده است. علاوه بر این، ژائو باید دو ضامن که به ترتیب ۲۵۰٬۰۰۰ دلار و ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برای آزادی وی تعهد می‌دهند را پیدا کند. جلسه صدور حکم برای ژائو در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۴ (۴ اسفند) ‌برگزار خواهد شد.

به نظر می‌رسد با توجه به توافق فعلی، مدیرعامل سابق بایننس می‌تواند آمریکا را ترک کند و ۱۴ روز قبل از صدور حکم به این کشور بازگردد. با این حال دادستان‌های فدرال در جلسه استماع روز گذشته خاطرنشان کردند قصد دارند این موضوع را نزد یک قاضی ارشدتر تجدیدنظر کنند.

همچنین ژائو موافقت کرده است تا روز دوشنبه ۲۷ نوامبر در منطقه سیاتل بماند تا وکلای وزارت دادگستری و تیم حقوقی وی بتوانند اختلافات را با قاضی پرونده حل کنند.

برایان سوچیدا (Brian Tsuchida)، قاضی دادگاه روز گذشته خاطرنشان کرد با اقرار به اتهامات، ژائو از حق خود برای تجدیدنظر در مورد هرگونه حکمی در ۱۸ ماه آتی چشم‌‌پوشی کرده است. بر اساس یک پرونده دیگر، وزارت دادگستری آمریکا و ژائو بر سر پرداخت جریمه ۵۰ میلیون دلاری به توافق رسیده‌اند. با این حال هیچ مدت زمان مشخصی برای زندان تعیین نشده است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا