اطلاعیه صرافی

مدیر بایننس: بازار کریپتو روند خوبی را پیش گرفته است!

شانگ پنگ ژائو ملقب به CZ مدیر عامل شرکت بایننس در مصاحبه ای با CNBC که به میزبانی ران نونر برگزار شد، اعلام کرد که بازار کریپتو و بایننس هنوز حتی پس از روند یک ساله افت قیمت ها، در موقعیت خوبی قرار دارند.

در طول ۱۱ ماه گذشته، بازار ارزهای دیجیتالی بیش از ۷۰ درصد از ارزش خود را در میان چهارمین و بزرگترین دوره اصلاحات در ۱۰ سال گذشته، از دست داده است. CZ اعلام کرد که با توجه به اصلاحات و تقریبا به دلیل ثبات طولانی مدت بیت کوین، شرکت بایننس از ماه ژانویه تا کنون نزدیک به ۹۰ درصد در حجم معاملات و تراکنشها کاهش یافته است.

در مقایسه با ژانویه سال ۲۰۱۸، ما کاهشی ۹۰ درصدی را تجربه کردیم. اما، در مقایسه با یک یا دو سال قبل، ما  دارای حجم بالای از تراکنشها و معاملات هستیم. کسب و کار ما هنوز هم خوب و سودآور است.

اما با توجه به افزایش مستمر تعداد کاربران فعال و ذخایر مالی بیت کوین، شرکت بایننس هنوز رکورد دار حجم بالای معاملات است.

در حال حاضر، ما هر روز یک مقدار ثابت از کاربران جدید را ثبت  نام می کنیم که این مهمترین نشانه پایداری و سلامت کسب و کار ما است. تعداد کاربران جدید و میزان سرمایه ای که در صرافی ما نگه داری می شود، به طور پیوسته افزایش می یابد. بنابراین اگر شما کیف پول های سرد ما را مشاهده کنید، مقدار بیت کوینی که ما نگهداری می کنیم، متوجه خواهید شد که تعداد افرادی که بیت کوین خود را در بایننس ذخیره می کنند روبه افزایش است. 

در اوایل سال جاری، چندین شرکت تحقیقاتی از جمله گروه  تحقیقاتی TABB گزارش دادند که بازار معاملاتی OTC که سرمایه گذاران بزرگ سازمانی در آن به تجارت مشغول اند، حداقل دو برابر بزرگتر از بازار مبادله ارزهای دیجیتالی است.

اریک وال یکی از محققان عرصه ارزهای دیجیتالی اذعان کرد که:

تنها با خواندن گزارشهای تقریبی TABB متوجه خواهیم شد که بازارهای کریپتو OTC حجم بیشتری از معماملات را نسبت به صرافی ها در بر میگیرد. این بدان معنی است که ۱ تا ۱.۵ میلیون بیت کوین روزانه در OTC معامله می شود. در حالی که در بلاک چین این آمار بشدت صعیف تر خود را نشان می دهد. آماری معادل ۱۰۰۰۰۰ بیت کوین در روز.

CZ اشاره کرد تخمین زده شده است که حجم مبادلات بازار معاملاتی OTC حداقل به اندازه حجم مبادلات صرافی ها است. حجم معاملات واقعی بازار کریپتو دو برابر حجم فعلی است. در ماه نوامبر، حجم معاملات روزانه بازار کریپتو حدود ۱۱.۷ میلیارد دلار تخمین زده شد که از  ماه ژانویه با کاهشی چشمگیر مواجه شد. با این حال، اگر بازار معاملاتی OTC تقریبا مشابه با بازار صرافیهای ارزهای دیجیتالی باشد، حجم واقعی معاملات بازار کریپتو به حدود ۲۳.۴ میلیارد دلار می رسد.

آنچه من در رابطه با حجم معاملاتی OTC شنیده ام حداقل رکوردی برابر با معاملات ثبت شده اکنون بازار صرافی های دیجیتالی است. بنابراین حداقل ۵۰ درصد از حجم معاملات در کوین مارکت کپ گزارش نشده است و ما حجم واقعی مبادلات را نمی دانیم.

در ماههای آینده، با چندین پیشرفت و توسعه های مثبت مانند پروژه بکت Bakkt، یک کاتالیزور می تواند بازار را حرکت دهد. در حالی که پیش بینی چنین اتفاقی دشوار است، او تأکید کرد که در آینده ما شاهد آعاز یک بازار افزایشی خواهیم بود.

منبع
CCN

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا