اخبار خارجی

صرافی بایننس ۶۸ میلیون دلار از بایننس کوین (BNB) خود را سوزاند

صرافی رمز ارز بایننس ۶۸ میلیون دلار از رمز ارز خود به اسم بایننس کوین (BNB) را سوزاند.

بایننس گفت سیزدهمین دوره سوزاندن کوین‌ها که طی آن ۲,۲۵۳,۸۸۸ کوین معادل با ۱.۱۳ درصد موجودی کوین‌های BNB سوزانده شده است بزرگترین دوره از لحاظ ارزش دلاری و چهارمین دوره از لحاظ تعداد کوین‌های سوزانده شده است.

سوزاندن کوین شامل از بین بردن BNB و خارج کردن آن از موجودی در گردش است. سوزاندن برخلاف صدور کوین‌ها است. سوزاندن کوین‌ها به صورت دوره‌ای انجام می‌شود تا کمیاب بودن کوین موردنظر حفظ شود و افزایش یابد و از نظر تئوری، قیمت آن رشد پیدا کند.

با‌یننس از سود به دست آمده خود برای خرید BN‌B از بازار آزاد و سپس سوزاندن آنها استفاده می‌کند. هدف با‌یننس کاهش موجودی به ۱۰۰ میلیون کوین است. در حال حاضر ۱۴۴,۴۰۶,۵۶۱ کوین BNB در گردش وجود دارد.

قیمت BNB پس از این دوره سوزاندن تقریبا به ۳۰,۴۲ دلار رسید.

قیمت بایننس کوین (BNB)

با‌یننس در هر دوره سه ماهه به سوزاندن کوین‌های BN‌B می‌پردازد. سه ماهه قبل، ۳,۴۷۷,۳۸۸ کوین معادل با ۱.۷۴ درصد موجودی کوین‌ها سوزانده شد که ارزشی برابر با ۶۰.۵ میلیون دلار داشت. سه ماهه قبل از آن نیز ۳.۴ میلیون توکن معادل با ۱.۶۹ درصد موجودی به ارزش ۵۲.۴ میلیون دلار سوزانده شد.

بایننس کوین سال موفقی داشته است. قیمت این کوین همانند سایر رمز ارزها در ماه مارس و در بحبوحه شرایط نامطمئن ایجاد شده در بازار ناشی از شیوع ویروس کرونا سقوط کرد و از ۲۵ دلار به ۸ دلار رسید. اما BNB از رشد چشمگیر دیفای در تابستان سال جاری و ورود میلیاردها دلار توسط سرمایه‌گذاران به پروتکل‌های وام‌دهی و صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده کرد.

چندین پروژه دیفای به بلاک چین با‌یننس به اسم بایننس اسمارت چین راه یافته‌اند. اکثر این پروژه‌ها مشابه با پروژه‌های محبوب اتریوم هستند.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل با‌یننس در خصوص سوزاندن کوین‌ها گفته است:

از مسدودسازی نقدینگی در پروژه‌های Burger یا PancakeSwap تا پرداخت کارمزدهای اندک بایننس اسمارت چین همگی به گسترش کاربرد و ارزش BNB کمک کرده است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا