اخبار خارجی

دلیل توقف برداشت بیت کوین در صرافی بایننس چه بود؟

صرافی ارز دیجیتال بایننس در مورد مشکلات پیش آمده برای برداشت بیتکوین گفت مشکل مربوط به تراکنش‌های در صف است و تلاش می کنیم با رفع این مشکل از تکرار آن جلوگیری کنیم. زمانی که یک تراکنش را به شبکه ارسال می‌کنید اگر مقدار کارمزد گس بسیار پایینی را مشخص کنید، ماینرها انگیزه‌ای برای پردازش آن‌ ندارند. تراکنش‌هایی که پس از این تراکنش از کیف پول خود ارسال می‌کنید گیر می‌کنند و معلق می‌مانند تا تراکنش قبلی پردازش شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، صرافی ارز دیجیتال بایننس در روز دوشنبه (۲۳ خرداد) در حساب توییتر خود علت مشکلات و تعلیق موقت برداشت‌های بیت کوین را توضیح داد و گفت این مشکلات ناشی از تعمیراتی است که برای رفع آسیب‌های سخت‌افزاری کوچک انجام داده بود.

بایننس نوشت اوایل دوشنبه در حال تعمیر چندین نقص سخت افزاری جزیی در نودهای کیف پول‌های چند آدرسی بوده که باعث شد تراکنش‌های قبلی که در انتظار بودند پس از تعمیر نودها به شبکه ارسال شوند.

این شرکت گفت به دلیل اینکه تراکنش‌ این کیف پول‌ها کارمزد گس پایینی داشتند توسط ماینرها تایید نمی‌شدند و باعث شدند تراکنش‌های بعدی نیز به حالت تعلیق در بیایند و به نوعی گیر کنند و پردازش نشوند. در واقع این تراکنش‌ها به UTXO تراکنش‌های قبلی که پردازش نشده بودند، مرتبط بوده‌اند . (UTXO به خروجی خرج نشده تراکنش اشاره دارد.)

به منظور رفع این مشکلات، بایننس گفت از این به بعد باید فقط UTXO‌هایی انتخاب شوند که به برداشت‌های موفق قبلی مرتبط هستند. به این ترتیب دیگر این مشکل تکرار نخواهد شد.
چانگ پنگ ژائو معروف به CZ مدیر عامل بایننس، گفت در ابتدا انتظار داشتیم این مشکل ظرف ۳۰ دقیقه برطرف شود؛ اما حل مشکل سه ساعت طول کشید.

پس از اینکه روز یکشنبه اعلام شد برداشت موجودی در پلتفرم سلسیوس غیرفعال شد، توقف برداشت در بایننس نگرانی‌هایی را ایجاد کرد و حالا این توضیحات ممکن است به نگرانی‌ها خاتمه دهد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا