اخبار خارجی

شریک اصلی بایننس پا پس کشید؛ توقف واریز و برداشت یورو و پوند در این صرافی

مشکلات قانونی بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز دنیا روز به روز در حال افزایش است. تاکنون دولت‌های پنج کشور مختلف هشدارهای نظارتی خود را به صرافی بایننس ارسال کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از coingape اکنون همکار اصلی پرداخت‌های بایننس در اروپا، روابط خود با این صرافی را قطع کرده است. گفته می‌شود دلیل قطع این همکاری، مشکلات قانونی مداوم بایننس با ناظر امور مالی انگلستان (FCA) است.

FCA (Financial Conduct Authority) یا ناظر امور مالی، یکی از مراجع نظارتی اصلی در انگلیس است که وظیفه نظارت بر کارگزاری‌های فعال را بر عهده دارد.

شرکت Coin Junction اعلام کرده است پرداخت از طریق دو ارز پوند و یورو را به حالت تعلیق درآورده و از این پس از واریز و برداشت‌های این صرافی پشتیبانی نمی‌کند. این شرکت دلیل تصمیم خود را هشدار اخیر FCA عنوان کرده است.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که FCA طی بیانیه‌ای اعلام کرد صرافی بایننس مجاز به انجام فعالیت‌های مالی در انگلستان نیست.

پیش از این FCA هشدارهایی در مورد مشکلات قانونی بایننس صادر کرده و تذکر داده بود فعالیت این صرافی، توسط نهادهای نظارتی حسابرسی و شفاف‌سازی نشده است تا بتواند در این کشور به ادامه فعالیت بپردازد. بایننس این هشدارها را دست کم گرفته و آنها را روال معمولی نامیده بود.

هرچند پس از اخطار  FCA بایننس بدون هیچ گونه اطلاع قبلی واریز و برداشت پوند از طریق Faster Payments را به حالت تعلیق درآورد، اما پس از دو روز این سرویس مجددا از سر گرفته شد.

تعلیق مجدد برداشت پوند در بایننس

اکنون که Coin Journal به همکاری خود با بایننس خاتمه داده است برداشت پوند از طریق Faster Payments دوباره متوقف می‌شود.

بایننس تا زمان نگارش این مقاله در مورد این موضوع اظهارنظری نکرده است. به نظر می‌رسد عدم وجود یک دفتر مرکزی برای این صرافی، دلیل اصلی مشکلات قانونی بایننس است. نهادهای قانون‌گذاری به طور مشخص ذکر کرده‌اند که نبود یک دفتر واقعی یک مشکل بزرگ است.

به غیر از انگلیس، مراجع قانونی در ژاپن، جزایر کیمن و تایلند نیز در مورد مشکلات قانونی بایننس و فعالیت‌های این صرافی هشدار داده بودند. حتی کمیسیون اوراق بهادار تایلند پا را از این هم فراتر گذاشت و یک پرونده علیه این صرافی تشکیل داد.

بایننس در چندین کشور مختلف به عنوان برترین صرافی ارز دیجیتال شناخته می‌شود و دارای بیشترین حجم معاملات است. با اینکه هر از چندگاهی مشکلات قانونی بایننس گریبان این صرافی را می‌گیرد، اما آن‌ها همواره بر این نکته تاکید داشته‌اند که تمام دستورالعمل‌های قانونی و مخصوص هر کشوری که در آن فعالیت می‌کنند را رعایت کرده‌اند.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا