اخبار خارجی

مشکلات بایننس تمامی ندارد؛ شکایت کمیسیون بورس تایلند از صرافی بایننس

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند به دلیل فعالیت بدون مجوز از صرافی بایننس شکایت کرد.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از نیوز بیت کوین کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند اعلام کرد که شکایت خود از صرافی بایننس را به نیرو مبارزه با جرائم اقتصادی تایلند (ECD) ارسال کرده است. در این اطلاعیه آمده است:

بایننس از طریق وبسایت و یا صفحه جامعه طرفداران تایلندی این صرافی در فیس‌بوک از عموم مردم و سرمایه‌گذاران تایلند درخواست کرده است که از سرویس‌های این صرافی استفاده کنند.

این نهاد نظارتی عنوان کرده است در ۵ آوریل به صرافی بایننس هشداری ارسال کرده است و این صرافی در زمان مشخص شده به این نامه پاسخ نداده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) عنوان داشته است صرافی بایننس بدون مجوز فعالیت در حال ارائه خدمات معاملات رمز ارز در این کشور بوده است. بنابراین بر اساس بند ۶۶ دستور اضطراری کسب‌وکارهای دارایی‌های دیجیتال، این شرکت تحت تحریم کیفری قرار می‌گیرد. براساس قوانین تایلند تحریم کیفری به معنی ۲ الی ۵ سال زندان به همراه پرداخت جریمه ۲۰۰،۰۰۰ الی ۵۰۰،۰۰۰ بات (واحد پول تایلند معادل ۰.۰۳۱ دلار آمریکا) و پرداخت حداکثر ۱۰،۰۰۰ بات به ازای هر روز ادامه فعالیت غیر قانونی است.

هشدار سایر کشورها در مورد فعالیت‌های صرافی بایننس

مقامات بخش مالی جزایر کیمن (CIMA) روز پنجشنبه اطلاعیه‌ای در وبسایت خود مبنی بر فعالیت بدون مجوز بایننس در این کشور منتشر کردند. در این اطلاعیه آمده است:

بایننس، Binance Group و هلدینگ اختیارات محدود بایننس شرکت‌های ثبت شده، دارای مجوز، قانون‌گذاری نیستند و مجاز به فعالیت به صورت صرافی رمز ارز در جزایر کیمن نخواهند بود.

CIMA تاکید کرده است شرکت‌هایی که در جزایر کیمن فعالیت می‌کنند می‌بایست مطابق با قوانین (ارائه دهندگان) دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۰ این کشور ثبت شده و یا مجوز دریافت کرده باشند.

به تازگی دو نهاد نظارتی دیگر هشدارهایی مشابه به بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز جهان ارسال کرده‌اند. آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) و مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) سازمان‌هایی هستند که در هفته‌های اخیر فعالیت‌های صرافی بایننس را در کشورهایشان غیر قانونی خوانده‌اند.

به نظر شما فعالیت بدون مجوز بایننس چه مشکلاتی را برای کاربران این صرافی ایجاد می‌کند؟

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا